Forum butonları ve anlamları.

1 -


Bu buton avatarının altında olduğu kişinin o an forumda online olup olmadığını gösterir. Yeşil hali kişinin forumda bulunduğunu gri hali ise kişinin forum içerisinde olmadığını gösterir.

2 -
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Bu buton avatarının altında bulunduğu kişiye o an içerisinde bulunduğu mesajı için puan vermenizi sağlar. Kişilerin puanları ne kadar yüksek ise forum içerisinde o derece populerliği artar ve üyeler ona daha farklı yaklaşırlar. Aynı zamanda çalışmalarının beğenildiğinin göstergesidir. Mesaja sadece bir "teşekkürler" yazıp geçmekten daha iyidir.

3 -
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Bu buton sayesinde forum kurallarına aykırı olduğunu düşündüğünüz mesajları forum yönetim kadrosuna (hepsine aynı anda) bildirebilirsiniz.

4 -

Forum içerisindeki en faydalı buton budur diyebiliriz. Nedenine gelince bu buton kendi mesajınızı düzenlemenize yarar. Eğer mesajı yazarken bir hata yaptıysanız yeni mesaj yazmak yerine bu butonu kulanabilirsiniz. Forum kurallarının en çok ihlal edilen kuralı "flood yasak" kuralıdır. Bunun sebebide çoğunlukla üyenin mesajını düzenlemeyi bilmemesidir. Lütfen bu butonu unutmayın.

5 -

Bu buton hangi mesajın altındaysa tıkladığınız zaman o mesajdan alıntı yaparak cevaplamanızı sağlar.

6 -

Bu buton ise çoklu alıntı yapmanızı sağlar. Eğer bir başlık içerisinde birden fazla üyenin mesajına cevap vermek istiyorsanız yanıtlamak istediğiniz mesajların altında ki bu butona tıklayın ve daha sonra bu '' ''

Butonuna tıklayın. Bu sayede seçmiş olduğunuz mesajların hepsinden alıntı yaptığınızı göreceksiniz. Yine flood kuralını çiğnememeniz için faydalı.

7 -

Bu Buton Üstünde de İfa ettiği Gibi Yeni konu açmanız için Bir kısa yoldur..

8 -
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Modlar ve daha üst rütbelerde bulunan bu buton ceza butonudur ve her mesaja verilebilir
Foruma aykırı vb şeylerde bu buton kullanılır.

9 -


Bu buton ise topiklere hızlı cevap yazmanızı sağlar. Bazı forumlarda topiin altında ki hızlı mesaj penceresi kapalıdır. Bu butona basarak açarsınız. Bizim forumumuzda hızlı mesaj penceresi açık halde ancak buton genede işinize yarayabilir. Çünkü butona tıkladığınızda cursorunuz direk olarak mesaj penceresine geçer ve yazmaya başlayabilirsiniz.

10 -
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Bu buton üst rütbelerde vardır ve her üyenin ıpsini gösterir.

11 -


Kilitli konuya cevap yazamazsınız kilitleyebilmek modların ve üst rütbelerin görevidir.

12 -


En önemli butonlardan biridir.
Her zaman beğendiğimiz konuya ve emeğe teşekkür etmeyi unutmayalım.