Yılın Telesekreter MesajıKonumuz California'daki Pacific Palisades adlı okul.. Burada okuyan çocukların velileri bütün okulu veöğretmenleri dava ediyor çünkü bütün dönem boyunca 15 ile 30 gün arasında devamsızlık yaptıkları halde çocuklarının derslerden kalmalarını kabul etmiyorlar..

Velilerin neredeyse tehdide varan itirazlarıyla başedemeyen okul yönetimi en sonunda telesekretermesajını aşağıdaki şekilde değiştiriyor ve "YILINTELESEKRETER MESAJI" ödülünü kazanıyor.

"Merhaba! Pacific Palisades'e hoşgeldiniz. Bu bir otomatikmesajdır. Lütfen seçenekleri tek tek dinleyerek istediğinizdepartmanla ilgili tuşa basınız.Çocuğunuzun neden devamsızlık yaptığı konusunda yalan söylemek için 1'e Çocuğunuzun neden ödevleriniyapmadığı konusunda yalan söylemek için 2'ye Bizim hangi konularda işe yaramadığımızı belirtmek için 3'e Evinize gönderilen ve alıcı imzanız üzerinde olduğu haldealmadığınızı iddia ettiğiniz uyarı mektupları için 4'e Müdür ve diğer yetkililere küfür etmek için 5'e Çocuğunuzu her sabah en az 10 dakika bekleyen okul otobüsü hakkındaki şikayetleriniz için 6'ya Süper kabiliyetli mükemmel çocuğunuzun beceriksiz öğretmeninden yakınmak için 7'ye Bıraksanız bütün okulu yiyecek çocuğunuzun yetersiz bulduğu okul menüsünden şikayet etmek için 8'e basınız Çocuğunuzun gerçek birdünyada yasadığının farkındaysanız ve sorumluluk almayı öğrenmesini istiyorsanız bunun için de ona verilenödevleri zamanında ve tam olarak yapmasının çok önemli olduğuna inanıyorsanız ayrıca eğitimin ilk önce ailede başladığının bilincindeyseniz artık telefonu kapatabilirsiniz..

iyi günler dileğiyle.

Alıntıdır.