Etiketlenen üyelerin listesi

Sonuç: Hikaye Yarışması Adayları

Katılımcı sayısı
18. Anket kapatılmıştır
 • 1. ADAYI OYLADIM

  5 27.78%
 • 2.ADAYI OYLADIM

  5 27.78%
 • 3.ADAYI OYLADIM.

  8 44.44%
 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Hikaye Yarışması Başladı (Oylama)

  Sevgili forum üyelerimiz;

  Sizler için düzenlediğimiz hikaye yarışmasındaki adaylarımız belirlenmiştir.

  Katılan isimlerin hikayeleri kime ait olduğu bilinmemekle birlikte anket oylarımız kapalı olarak oylanacaktır. Katılan adayların kendilerine oy vermeleri yasaktır.

  Oylama 10 gün süre boyunca sürecektir. Hikayeler uzun olduğu için ayrı ayrı paylaşılacaktır.

  Oylama katılan üyeler oy kullanacakları adayı belirtebilir ancak; haksızlık olmaması açısından diğer adayların hakkını yiyecek yorumlarda bulunmaları yasaktır.

  Yarışma sona erdiğinde tek bir aday 1. olacaktır. Rütbesini genel yetkili ayarında kullanıp 3000 rep verilecektir. Rütbesini 1 ay boyunca kullanacaktır.

  Şimdiden herkese keyifli forumlar diler adaylarımıza başarılar dilerim.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  1 ADAYIMIZIN HİKAYESİ...


  Eylül

  Bir sonbahar sabahıydı. Yüzüme vuran güneşin tenimi ısıtmasıyla uyandım. Düşüncelerimin girdabına kapıldığım gecenin sabahında böylesine dinç olmayı beklemiyordum. Biraz buruktu içim biraz da mutlu. Her zaman ki gibi iç savaşlarım devam ediyordu yani. Alışkındım.

  Yolculuk vardı bugün. İstediğim üniversiteyi kazanmış olmanın mutluluğu ile aileme veda etmenin burukluğunu yaşıyordum. Savaşı kazanan her zaman ki gibi mutluluğum oldu. Hayatım da yeni bir sayfa daha açıyordum. Hani düzgün yazamaz yada yazdığınızı beğenmez de bir sonra ki sayfaya geçersiniz ya işte öyle bir şeydi benim yaptığım. Silgim olmadı ama zaten gerekte yoktu. Çoçukluktu işin açığı biraz da bıkmışlık ve biraz da yıpranmışlık. Sayfaları atlaya atlaya kısalttığım hayatımın son demlerinde olduğumu hissediyordum. Bu histen midir bilmiyorum ama artık hiç bir şeyi takmaz olmuştum. Yaniden başlamak ve bu sefer doğru düzgün yazmak istiyordum. Yeni başlangıçlar için en ideal aydaydık; Eylül'de...

  İzmir'in 9 Eylül Üniversitesi'nin benim için en ideal yer olduğunu düşünüyordum. Kısa zamanda ne kadar haklı olduğumu da öğrenmiş oldum. Alışmam zor olmadı zaten zor olan insanların bana alışmasıydı. Hayatımın hiç bi döneminde sevilen sayılan biri olmadım. Zaten böyle bir beklentim de yoktu. Yalnızlığı benimsemiş biriydim. Bağlılık sevgi aşk dostluk gibi kavramların anlamsızlığına inanıyordum bir de insani ihtiyaçlara. Aşk dostluk gibi şeylerin gerçeği yansıttığını hiç görmedim. Düşündüklerimi de hiç sakınmadan belirttim. Bu yüzden de çevremde kabul edilebilir biri hiç olmadım. İşin açığı burnum biraz havadaydı. Ailevi durumlardan dolayı da oldukça şımarıktım. Bunların hepsini kabul ediyordum ama insanların benden bir farkı yoktu. Benim dışa vurduğum duygularım onların içinde patlıyordu. Bundan emindim. Kendime özgü bir dünyam vardı; insanların içinde kaybolduğu...

  Hareketli hayatımın en hareketsiz anları okulda geçiyordu. Klasik anlat geç mantığından sıkılmıştım. Bilmemiz gerekenler söyleniyordu. Bizde ezberliyorduk. Bütün bu durum dönem boyunca devam etti. Ben de itaat ettim.

  Ve bir gün bu monotonluk maratonu son buldu. O gün 18 Aralık 2013'tü. Benim ikinci doğum günüm...

  Saçları beline kadar uzanan mavi gözleri ile denizleri dalgalandıran sanki ahenkle dans eden bir kız hocanın sözünü keserek ayağa kalktı. Bir an için dikkatim tek bir noktada toplandı. Ne oluyordu? Sanırım konu hayallerin bizlere kattığı bir takım şeylerdi. Tam bilmiyorum. Çünkü ne dersle ilgileniyordum ne de konu ile. Aklımda uçuk kaçık fikirlerim vardı.

  Kız çok tatlı bir ses tonuyla;

  Hayır hocam. Bu kadar basit değil. Lütfen bunu bu kadar hafife almayın.

  Nasıl yani? Neydi basit olmayan. Neden bu kadar dikkatimi çekmişti?

  Kız devam etti.

  Sesi şarkı söylemesi için ideal olmayan bir insanın şarkıcı olmayı hayal ettiğini bi düşünsenize. Küçük yaşlarda eline aldığı kumanda ile şarkılar söleyen o şarkıları ezberlemek yada söylemekle kalmayıp yaşayan bir kız çoçuğunu hayal edin. Hadi lütfen. Sesi kulağınızı tırmalasın. Bir dakika bile dinlemeye tahammül edemediğiniz bir sesi düşünün. Ve bu sese sahip bir kız çocuğunun şarkıcı olma hayali ile büyüdüğünü.

  Düşünüyordum. Evet kız ne derse yapıyordum. Benim bile yabancı olduğum bi durumdu bu.

  Kız herkesin şaşkın bakışları arasında devam ediyordu;

  Büyüdüğünde kendi kendine şarkı mırıldandığında bile ona sus diyecekler. Sen bir daha şarkı filan mırıldanma diyecekler. Peki soruyorum hocam bu hayal bu kıza ne verecek? Ya da sizin deyişinizle ne kazandıracak? Gerçekleştirmek istese bile başaramaz. Ancak bir şarkı söyler onu seven insanlara. Ona da şarkıcılık denmez. Ve hiç kimse daha fazlasına tahammül edemez. Ve bu durum kesinlikle kanatlarım olsun uçayım diye hayal kuran bir adamın hayali ile kıyaslanamaz!

  Ben hariç herkes şaşkın şaşkın bakıyor ve düşünüyordu. Bense istemsiz bir gülümseme ile izliyordum onu. Bana çok yabancı bir kelime de olsa kesinlikle hayran hayran bakıyordum ona. Dediklerine de katılıyordum aslında. Düşüncelere boğulan sessizlik hocanın sesi ile bozuldu;

  Nereden biliyorsun ona birşey kazandırmadığını? Belki de...

  Hocanın sözünü keserek devam etti kız;

  Biliyorum çünkü o kız çocuğu bendim. Şarkılara aşık olan ama mırıldanamayan bendim.

  Ne? Ama ama o kadar tatlıydı ki sesi... Anlam verememiştim dediklerine. O andan itibaren kendimi kaybetmiş gibiydim. Konuşulanları duymuyor sadece kıza bakıyordum. Onu daha önce görmüş müydüm? Tabi ki de görmüştüm ama neden fark etmemiştim? Diye düşünürken kız hocanın yanına doğru gitti ve eline bir kalem aldı. Tahtanın en altına bir yuvarlak çizip içine "İnsan" yazdı. En üste de bir çizgi çekti ve büyük harflerle "HEDEFİMİZ - HAYALİMİZ" yazdı. Herkesin onu hayretle izlemesine aldırmadan devam ediyordu. Son olarak ortaya bir çizgi çekti ve üstüne "ÖLÜM" yazdı. Ve sonra;

  İnsanlar sürekli hayaller kurar planlar yapar ve hiç durmadan söz verirler. Ve hep bu üstteki noktaya ulaşmak için uğraşırlar. Ama bu ortada ki çizgiyi hep unuturlar. 10 saniye sonrası için bile ben yaşayacagım diye garanti veremeyenler nelerin nelerin sözlerini verdiler. Evet bu çizgi orada diye bi kaide yok. Ama orada olmadığını nereden biliyorsunuz?

  Herkes hocanın ne cevap vereceğine odaklanmışken birden ayağa kalktım. Bunu neden yaptım hala bilmiyorum. Böyle birşeyi kendimden asla beklemezdim. Birden herkes bana baktı. Bende o mavi gözlere baktım. Ve;

  Hayır hanımefendi. O çizgi hep orada olur. İnsanların ne hayali biter ne planı ne de sözü.

  O masmavi gözlerin de bana nasıl baktığını görmüştüm. Oandan itibaren aklımda kocaman bir boşluk var. Derste ne oldu ne bitti bilmiyorum. Sınıfın dağılmasıyla birlikte yanına gitim.

  Çok haklısın. Biliyor musun aynı benim gibi düşünüyorsun.
  Ya öylemi. Ne zamandır böyle düşünüyorsun?
  Açıkçası dersten beri.

  Derste değişti yani düşüncelerin. Anladım ama şimdi gitmem gerekiyor.

  Ben bir şey diyemeden gitti. Şaşırmıştım. Ne demek istemişti? Ertesi gün yanına gidip sordum;

  Iııı şey Eylül. Eylül'dü dimi?

  Adımı hatırladığına sevindim. Nasılsın?

  İyi gibiyim. Senin benden daha iyi olmanı dilerim. Ama adını nereden hatırlamam gerektiğini hatırlayamadım? Yani okulda duymuş olmalıyım değil mi haklısın.
  Var olan bir özür borcunu da hatırlamıyorsun o zaman.

  Şaşırmıştım. Bir an için düşüncelere daldım. Ne olduğunu hatırlamaya çalışıyordum. Evet onunla ilk konuşmamız değildi bu. Ama ne yapmış olabilirdim?

  Hey orda mısın Asi çocuk.

  Aa pardon dalmışım.

  Önemli değil fakat gitmeliyim. Ders başlayacak. Sen de elini çabuk tutsan iyi edersin.

  Ardından "İyi dersler." diyebildim sadece. Yürüyüş yaptım biraz. Ne oluyordu bana. İçimde bu sefer benim bile açıklayamadığım bir savaş başlamıştı. Ne yani aşık mı olmuştum? Düşünüyordum. En çokta onu... Sonra elinde ki kitap aklıma geldi. Evet evet kütüphane. İlk orada karşılaşmıştık. Şimdi hatırlamıştım. Kitap ararken farketmeden çarpmıştım ona. Hemen yanımda o da kitap arıyormuş. Ama ne onu ne de çevremde olup biten her hangi başka birşeyi umursamadan sadece odaklandığım şeyi arıyordum. Sadece;

  Özür dilerim.

  Dedim. O ise gayet durgun bir ses tonuyla cevap verdi;

  Önemli değil.

  Biraz bekledikten sonra devam etti;

  Seni tanıyor gibiyim. Sanırım aynı sınıftayız?
  Bilmem. İnsanları tanımam pek.

  Anladım. Ben Eylül. (Diyerek elini uzattı.)
  Ben de Özgür. (Diyerek elini sıktım.)

  Memnun oldum. (Gülümsedi.) Demek Özgür...
  Sakın sen özgürsün de biz değil miyiz diye şaka yapma olur mu?

  Diyerek kitabımı aramaya devam ettim. O daha belirgin şekilde gülmeye başladı. Ona dönerek ;

  Kütüphanedeyiz.
  Biliyor musun aslında hiç birimiz özgür değiliz. Ne senin gibi adı Özgür olanlar ne de özgürlüğü savunanlar.

  Kimimiz paranın esiriyiz kimimiz umudun kimimiz duyguların. Hepimize engel birşeyler var bu hayatta. En başta da duygular engeldir özgürlüğe. Umutlar beklentiler sevgiler. Mesela aşıksan kısıtlanırsın. Öfken engel olur yapacaklarına yada sevgin. Seni özgür kılan tek şey hayal gücündür. Anlatamıyorum ama emin ol özgür değilsin.

  Ben özgürüm.

  Bana hiç öyle gelmedi.
  Haklısın. Duygusuz olmak gerek.
  Hayır duyguları doğru kontrol etmek gerek. Öfkenin aşkın senin önünde set oluşturmasına engel olacaksın.
  Haklısın.

  Aslında öyle bi şaka yapmayacaktım. Ama bu tavırların hoşuma gitti. Belki bi daha ki tanışmamızda yapabilirim.
  Bi daha ki mi?

  Evet. Sen demedin mi insanları tanımam diye. Bu bir kaç kez daha tanışabiliriz demek oluyor.

  Sanmıyorum. Sen ikinci kez tanışmak isteyeceğim biri olamazsın.

  Bir anlık sessizlikten sonra da devam ettim. Ve hala yüzüne bakarak konuşmuyordum;

  Şimdi izin verirsen aradığımı bulmak istiyorum.

  Ne diyecek diye beklerken aralıksız kitabımı aramaya da devam etmiştim. Bir müddet ses gelmeyince etrafıma bakındım. Gitmişti. Belki son dediklerimi bile duymamıştı.

  Şimdi daha iyi anladım onu nasıl kırdığımı. Aslında onun yerinde ben olsam yüzüme bile bakmazdım. Ama o benim gibi değildi. Benimle yaşıt olmasına rağmen benden çok daha olgundu. Kütüphane de söyledikleri de oldukça ilgii çekmişti şimdi. Ama o an pek dikkatimi çekmemişti. Çünkü onun da dediği gibi özgür değildim. Onu görememiştim resmen anlayamamıştım. Bu bende ki değişime hala anlam verememekle birlikte olanları da anlamıyordum. Ertesi gün gidip kendisinden özür diledim. Ve aynı günü gecesinde kendime değişeceğim diyerek söz verdim.


  Aradan 5 ay geçtikten sonra sevgili olduk. Onula hayatı daha iyi görmeye başladım. Bir çok şeyi onunla birlikte tekrar öğrendim tattım. O benim mucizemdi. Ön yargılarımın ve egomun gölgesinde bıraktığım onca şey için ise pişmanlık duyuyordum. Çünkü ömrümün büyük bir bölümünü bu şekilde geçirmiştim. Eylül'ün de bu kalabalığa katılmamış olmasından dolayı çok şanslıydım. Ve o derste gerçekten yeniden doğdum. İnsanların her gün etrafındaki binlerce mucizeyi nasıl kaçıklarını anladım. Hayat ıskaladığımız mucizelerle doluydu gerçekten*. Yanımızdan geçip giden mutlulukları fırsatları ve mucizeleri görmeye çalışın bakmakla yetinmeyin. Çünkü bakan değil gören kazanır...

  Hikayede ki kişiler tamamen kurgusal karakterlerdir.

  * Hayat Iskaladığımız mucizelerle doludur. ( Kerem Deren – bi küçük Eylül meselesi )


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  2. ADAYIMIZIN HİKAYESİ

  MUM.  Buğulu pencereden uzaklara dalıp gittiğini hatırlıyordu kadın. Ne denli bu kadar yıpranmıştı hayalleri. Peki ya O. O bunu nasıl yapabilmişti?

  Masanın üzerinde duran mum gözüne ilişti. İlk böyle almıştı evlenme teklifini. Romantik bir akşam yemeğinde bi delilik yapıp almıştı o mumu oradan. O günün hatırası diye.Gülmüştü adam. İstersen hepsini alalım diye gülüşmüşlerdi. Siz kadınlar çok farklısınız demişti adam gülen gözlerle. Siz erkekler de alemsiniz demişti kadın.

  Bana evlenme mi teklif edilir. Gecenin karanlığını kahkahaları bozmuştu. Ellerinden tutmuştu adam cevap vermedin diyerek. Kadın evet demek için biraz bekleteceğim seni demişti gülümseyerek. Sevdiği kadından evet cevabı duyamamanın hüznünü yaşayan adam sevgisinden emin olduğu için aldırış etmemişti. Böyle bir evliliğe sıradan bir evet denilemezdi. Hazırlık yapmalıydı kadın. En sevdiği sözcükleri söylemeliydi sevdiğine. Evetten daha anlamlı olmalıydı. Onun da huyu buydu. Sevdiği adama karşı ne yapsa az kalacaktı. Çünkü o bambaşkaydı.


  Bir şiirin mısrasında karşılaşmışlardı belki belki de bir kitap cümlesinde.

  Yağmurlu havayı onu ilk gördüğü yer olduğu için severdi kadın. Sırılsıklam olacakken birden yağmurun kesildiğini dindi mi yağmur derken kibar birinin şemsiyesini yağmurdan korunmak için kullandığını anladı.

  Islanabilirdim dedi istemsizce. İçim elvermedi dedi adam tüm samimiyeti ile.


  Biraz önce aynı toplantıdan çıktıklarının farkında bile değildi. Ülkemizi yabancılara çok iyi anlattınız dedi adam gülümseyerek. Ülkemiz... Zaten çok güzel ki diyebildi kadın.

  Umarım sunumum yabancıları da etkiler. Ülkemize katkı sağlarsam ne mutlu bana dedi ciddiyetle. İstemsizce etkilendiği bu adam ile iş konuşmak istemiyordu aslında. Otobüs geldi ve bindi otobüse.


  Ayrı yerlere gitmeyecekleri için otobüse binmediğini fark ettiği adama camın kenarından gülümseyerek baktı. Camın buğusundan ne kadar görebildiyse artık o adamı kalbinin titremesine yetmişti bile.

  İşi başından aşkın olan kadın aşık olmanın ne demek olduğunu bile unutmuştu. Daha önce çok toplantı yapmış fakat hiçbir insana aldırış etmemişti. O onun işiydi ve işine duygularını katamazdı. Ama bu adamda bi farklılık vardı.

  Bambaşkaydı. Neden bu kadar etkilenmişti. Yaptığı kibarlıktan mı yoksa o eşsiz gülüşünden mi? Bilemedi. Aniden bir ses böldü düşüncelerini. Bakar mısın kızım?

  Baktığı yerde patronu vardı. Geliyorum efendim dedi. Aralarında baba kız ilişkisi olsa da iş ciddiyetini her zaman herkesle sağlayan biriydi patronu. İmzalanması gereken evrakları götürdü.


  Ve birden ''Senin neyin var'' sözü böldü sessizliği.
  İşler efendim. Şirketimiz için iyi olmayan durumlar var.
  -Evet şirketimiz. İnan benden daha iyi biliyorsun bu işleri dedi ve güldü patronu.

  -Yerinizde gözüm vardır dedi gülerek. Sonra afedersiniz densizlik ettim dedi.

  Onun bu doğal hallerini seven patronu senden iyisini bulamam diyerek evrakları imzaladı. Odadan çıktı kadın kendine kızarak. Bazen haddini bilmediği anların çok olduğunu düşünüyordu.

  Masasına geçti. Günlük işleri yaparken telefon çaldı.

  -İyi günler BÖ Holding mi?

  -Evet buyrun?

  -Yetkili biri ile görüşebilir miyim?

  -Konu neydi?

  -Öğrenmem gereken bir şey var.

  -Ahmet Bey şu an da yerinde yok ben asistanıyım nasıl yardımcı olabilirim?

  -İsminiz nedir acaba?

  -Bunun işinizle ne alakası var?

  -Kiminlenle muhatap olduğumu bilmem gerek.

  -Ahmet Beyin asistanı deseniz kafi.

  -Sunumu çok güzel yaptığınızı bir kez daha belirtiyorum.
  Yüzündeki gülümseme artmasına rağmen ciddiyetini korudu.

  -Ülkemiz güzel yer dedi tekrar. Karşı tarafın kızdığını fark etti ama gülümseyişini hayal etmeye çalıştı. O bambaşka gülüşünü hayal etti.

  -İyi günler demeden kapattı telefonu.

  ---

  Bütün bunlar film şeridi gibi aktı gözlerinin önünden. O an ki etkilenme olmasa bütün bunlar yaşanmayacaktı. O gün o yağmur yağmasa hatta o sunum olmasa belki de karşına çıkmayacaktı.

  Ah be adam nasıl yakıştırdın bize bunu dedi defalarca.

  Kahvesinden bi yudum aldı. Derken gözleri karardı ve yere yığıldı. Gözlerini açtığında hastanedeydi. Ne olmuştu nasıl olmuştu. Son zamanlarda her şey nasıl da kendinden bağımsız gelişiyordu.


  Telefonun kapatılmasının ardından bir sessizlik çöktü. Pişman oldu aslında söyleyeceği alt tarafı bir isimdi. O isim ki adam için önemli olmuştu bile.

  Karmakarışık sorularla beyni yorulurken bir karaltı hissetti. Kafasını kaldırması ile o muhteşem gülüşü görmesi ve şaşırması aynı anda oldu.

  Telefonu kapattın tamam fakat güvenliği çağırmazsın değil mi dedi adam o muhteşem gülüşü ile.

  Ben özür dilerim.
  Telafi edebilirsin. Kahve seviyorsan tabii.

  Daha seni tanımıyorum bile. Kimsin bilemem hem senin derdin ne?

  Belki de çok sert çıktığını düşündü fakat bunu yapmalıydı.
  Yüzü asılan adam haklı kadının karşısında bir şey diyemiyordu.

  Ben sadece tanışmak maksadı ile... Neyse haklısın densizlik ettim.

  Arkasını dönüp giden adama öylece bakıyordu. Gitmek istese de gidemiyordu.

  Aslına bakarsan kahveyi severim ... dedi birden. Düşünmeden demişti bunu.

  Beraber kahve içmeye gittiler. Kahvenin tadı herkesle aynı olmuyordu. Bunu biliyordu. Fakat ilk defa içtiği kahve bu kadar hoşuna gitmişti. Merak ettiği bu muhteşem gülüşlü adamın kendisinde ne bulduğuydu aslında. Ama bunu soramadı.

  Farklısın dedi adam.
  Anlamadım dedi kadın.

  Farklısın sen. Herkesten farklı. Sen de bana farklı gelen şeyler var. Sana kendim olarak geldim. Etkilendim senden. Yaklaşık bir saat boyunca seni izledim sunumda. Belki de ülkemizi senle bi kez daha sevdim. Anlam kattın hayatıma o bir saatte. Evet çok ani oldu çok hızlı oldu. Aşkın nereden geleceğini bilemiyorsun.

  Yüzü kızarmıştı kadının. Aşk diyordu adam aşk... Unuttuğu şeyi. Yıllardır anmadığı aşk karşısındaydı belki de.

  Öylesine tuhaf bir günde çıktın ki karşıma. Seni görmeden önce kardeşim gibi sevdiğim insanı kaybettim ben.

  Ellerimle toprağa verdim onu. Üstelik arabayı ben kullanıyordum. Bana bir şey olmazken ona... Yutkundu adam.


  Uzun zaman sonra ilk sana güldüm ben. Anlıyor musun beni. İlk sana güldüm. Sen bir şey yapmadan üstelik. Sen ciddiyken beni görmüyorken...

  -Ben ne desem bilemedim.
  -Seni iki gün önce yeni görmedim. Çok oldu seni göreli. Senin karşına çıkabilmek için hayata tutundum ben. Seni bir kez görmek için hayata tutundum. Benim için çok büyük bir anlamın var.

  Şaşırmıştı kadın. Bunca zamandır neler de yaşamış diye düşündü adam için.

  -Peki şimdi? Ben senin için ne yapabilirim?

  -Belki daha uzun yıllar daha çok kahve içeriz olmaz mı?

  -Kahveler senden olacaksa neden olmasın dedi kadın gülerek. Ne de olsa işim başımdan aşkın. Ciddi konuşmanın havasını bozmaktı amacı.

  Bağlanan serumun şıp şıp damlamasını izlerken gözlerinden yaş aktı kadının. Kahve dedi.

  Hemşire daha sonra belki dedi. Kadın zoraki gülümsedi. Bir daha kahve içebileceğimi zannetmiyorum dedi kadın ve uykuya daldı.

  Konuşma ciddi havadan kurtulmuştu. Bi daha kahve içerim seninle ama şimdi gitmem gerek. Geç oluyor.

  Peki dedi adam. Etkilendiği bu kadından gelecek aramaları beklemeye koyuldu. Ardından bakakaldı kadının.

  Hızlı adımlarla uzaklaştı oradan. Ne olmuştu. Neden gitmişti. Adamın anlattıkları derinden etkilemişti onu.

  Umutsuz bir insana umut olmuştu. Peki o adam ona umut olabilecek miydi?


  Belki de diğer günlere nazaran daha huzurlu uyandı. Gülümsüyordu kadın. Uyandı. Kahvaltısını yaptı.

  Hazırlandı. Evin kapısını açınca yerde kırmızı güller gördü. Bir de not vardı. Kahve içmemize daha çok var mı? Gülümsedi. Takip etmiş evini bile öğrenmişti adam. Anlaşıldı aşktan kaçış yoktu.


  Teslim olmalıydı. En azından üzmemek için. Ve tabii o muhteşem gülüşten çok etkilendiği için.

  Her şey çok hızlı başlasa da ikisi de inanılmaz mutlulardı. Kendini bu denli mutlu hissetmesi kadına o kadar uzaktı ki ama aşkın tadını çıkarıyordu. Kahve onların aşklarının başlangıcı olmuştu. Sabah uykusunu açsın diye içtiği bu içecek belki de hayatının aşkını buldurmuştu ona.

  Uyandığında burnuna kahve kokusu geldi. Bu kokuları koklamak dahi istemiyordu. Hastane kokusundan da oldum olası nefret etmişti. Son zamanlarda ne kadar da çok hastanede bulunmuştu.

  Bu kadar kısa zamanda olayların bu denli gelişmesi ürkütüyordu. Bu adama bu kadar bağlanmak neredende çıkmıştı. Onun gülüşünde ne vardı da bu kadar. Neden bu denli etkileniyordu. Anlamsız sorular kafasını bulandırıyordu. Düşünmekten sevemiyordu bile.
  --
  Uyandığında burnuna kahve kokusu geldi. Bu kokuları koklamak dahi istemiyordu. Hastane kokusundan da oldum olası nefret etmişti. Son zamanlarda ne kadar da çok hastanede bulunmuştu.

  Bu kadar kısa zamanda olayların bu denli gelişmesi ürkütüyordu. Bu adama bu kadar bağlanmak neredende çıkmıştı. Onun gülüşünde ne vardı da bu kadar. Neden bu denli etkileniyordu. Anlamsız sorular kafasını bulandırıyordu. Düşünmekten sevemiyordu bile.

  Uyandı. Telefonuna baktı. Her zamanki günaydın sevdiğim mesajı yoktu. Şaşırmıştı. Uyanmadığını düşünerek beklemeye koyuldu. 5 aydır mesajsız bir günü geçmemişti.

  Kendine tuhaf gelen bu durumun azalıyor olması endişelendiriyordu kadını. Saatler geçiyor mesajı bir türlü gelmiyordu. Aradı sevdiği adamı. Telefonu kapalı. Her sabah açık olması gereken saatlerde kapalıydı. İçini korku kapladı kadının. İlk defa böyle bir şey yapıyordu. Ne olmuştu. Aklına kötü şeyler gelmeye başladı. Kalbindeki acı bütün bedenini yok ediyor gibiydi. Ayakları yere basmıyordu ya da yer ayaklarının altından kayıyordu sanki.

  İşler çok hızlı ilerlediği için ailesiyle tanışmamıştı sevdiği adamın. Onları arayamazdı. Eğer bir sorun yoksa onları da telaşlandırmak istemedi. Gözleri kararıp kanepenin üzerine zor attı kendini. Geçmişinden kalan hastalığının tekrar nüksetmesinden korksa da aldırış etmedi. Önemsediği tek şey sevdiği adamın nerede oluşuydu. Telefonu çaldı. Zor da olsa konuşmaya çalışarak telefonu açtı.


  -Evet?
  -Benim.
  -Ne nasıl olur?
  -Hemen geliyorum.

  Karşıdaki adamla konuşmalarını bilinçsizce yaptı. Tek bildiği karşıdaki adamın onu bşi hastaneye çağırmasıydı. Çantasını aldı ve çıktı evinden. Otobüslerde vakit geçiremezdi. Taksiye atladı ve hastaneye gitti.

  Hastanede konuştuğu doktor karşıladı. ''Buyrun odama geçelim'' dedi suratsız bir ifade ile.

  Sandalyeye otururken orada neden olduğuna anlam veremiyordu. Oraya nasıl gitmişti.

  ''Açık konuşacağım hanımefendi'' sesi ile bölündü düşünceleri.

  Sevgiliniz. O. Çok hasta. Hastalık son Safhasında. Açık konuşmak gerekirse onu kaybedebiliriz.

  Kaybedebiliriz lafını duymasıyla gözlerinden akan yaşlara hakim olamadı kadın.

  -Ne hastalığı? Ne son raddesi? Ne diyorsunuz siz doktor!!
  -İlik kanseri. Ve uygun ilik bulunana kadar çok vakit geçer.

  Üstelik son 2 aydır kemoterapi görmeye de gelmemiş sevgiliniz.


  -Ne nasıl. Gelmemiş mi. Bu nasıl olur. Bu bile bile ölmek!!
  Sevdiği adama kızıyordu bu kez. Belki de kendine kızıyordu. Kemoterapi alması gerektiği saatlerde belki de onunlaydı. Peki neden söylememişti ona. Bunu nasıl yapmıştı. Onu hemen görmeliydi.

  -Onu görebilir miyim nerede?

  -Maalesef. Kendisi yoğun bakımda. Gece bilinci kapalı bir şekilde getirildi. Uyanmasını beklemekten başka çaremiz yok.

  Gece. Kendisini evlenme teklif ettiği gece. Daha sonra evet demek için sustuğu sonra hazırlıklarla evet diyeceği gece.

  Olamaz dedi kadın. Evet lafı çıksaydı belki de bu olmayacaktı. Kendisine kızdı. Neden evet dememişti o muhteşem gece de. Kendine kızmasının bir anlamı yoktu.


  Kaç gündür evinede uğramamıştı. Ailesi ile araları da çok iyi değildi. Hastane de yatar olmuştu.

  Sevdiği adam için bir umut ilik vermişti. Dua etmekten başka yapacağı bir şey yoktu.

  Doktorların koşuşturmaları ile uyandı. Sevdiği adamın ismini duyduğuna onun hakkında konuştuklarına emindi. Yoksa yoksa ilik uymuş muydu?

  Uyandığında hastane kokusu ile kendine gelmekten bıkmıştı. Yıllarca çok tedavi görmüştü. Hayata olan sevgisinden midir bilinmez yenmişti o hastalığı. Ailesi çok destek olmamıştı aslında. Ya da hastalık psikolojisi ona öyle gelmişti. Hayatında ilk defa o adamla güldüğünü biliyordu.

  Adamın gülüşündeki huzuru hiçbir yerde bulamamıştı. Hastalığı boyunca o adam olsa onun için inatla yenerdi bu hastalığı. Ama o?


  Evine uğradı. Etrafı toparladı. Ne kadar da dağılmıştı ortalık. Kendisine bakmadığı gibi evi de darmadağın olmuştu. Biraz ortalığı toparladı. Dermanı yoktu aslında. Uuzun zamandır işe de gitmiyordu. Evden çıktı.

  Olduğundan daha yavaş adımlarla yürümeye koyuldu.


  Doktorların koşuşturmaları bir anda kesilmişti. Ağır adımlarla doktorun yanına gitti. Sormaya mecali yoktu fakat öğrenmeliydi. İliğin sevdiği adama uyup uymadığını. Doktor acılı gözlerle baktı. Hastayı kaybettik dedi.

  Yürürken o kadar uzaktı ki kendi bedenine. Evinden uzaklaşırken sevdiği adamın yüreğinde açtığı bu yaradan kurtulamıyordu. Mezarlığa geldi. Elindeki mumu bıraktı toprağın üstüne.

  -Neden ben dedi ağlayarak neden. Naptım ben sana. Bu gitmek de neyin nesi be adam...

  O muhteşem gülüşünün yok olması da neden. Gülümseyişine aşık oldum senin. O mahcup bakışların etkiledi beni. Peki neden yoksun şimdi. Peki ben bir daha nasıl seveyim birini.

  Sözler anlamsızlaşıyordu sustu.
  Aşklarının başlangıcı olacak mum sönmüş bir şekilde duruyordu toprakta.

  İlahi adam dedi bana evlenme mi teklif edilir? Hiç tanışmasak bana bu acı kalmayacaktı.

  Olsun dedi kadın olsun. Ben seni çok sevdim.
  Hayatımı aydınlattığın her gün için şükrettim ben. Ve seni yaradana emanet ettim.

  Artık kalbimde unutulmayacak bir anısın sen.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  3. ADAYIMIZIN HİKAYESİ


  Yeşildeniz

  ***
  Yeşil çimlerin ve minik papatya çiçeklerinin sardığı devasa ovada ki çınar ağacını seyrediyordu. Rüzgar her estiğinde çimler ve papatya çiçeklerinin dalgalanışı arasında dimdik ayakta duran çınar ağacı ona kendisinin yalnızlığını hissettiriyordu.

  Birden çınar ağacının yaprakları arasından bir çift karga yükseldi. Ağacın etrafında bir tur döndükten sonra hayvanların ikisi de üstüne doğru hızla uçmaya başladı.

  Diğerinden daha irice olan karga üstüne doğru dalışa geçti ve sırtına çok sert bir darbe indirdi.


  O acı ve panikle arkasını dönüp koşmaya başladı. Ancak bu sefer diğer karga kendisine saldıran kargaya saldırıyor her dalış yaptığında yüzünün önünden geçip onu daha da çok korkutuyordu. Diğer iri karga sürekli sırtına vuruyor pençelerini ensesine geçirip dayanılmaz bir acı veriyordu.

  Canı o kadar çok acıyordu ki artık koşmayı bırakıp olduğu yere yüz üstü yığıldı. Elleriyle başını korumaya çalışıyordu.
  Yine de iri karga sürekli saldırı yapıp ısırmaya çalışıyordu.

  Cesaretini topladıktan sonra sırt üstü dönmeye çalıştı. Ancak yüzünü döner dönmez görebildiği tek şey karganın suratı ve gözleriydi.


  ***

  Gözlerini açtığında tavanda asılı duran mumları gördü. Hepsi erimiş ve sönüktü. Dumanları ince bir sicim gibi yayılıyordu. Yatağında hafif doğruldu. Sağ tarafında ki küçük masanın üzerinde duran açılmış şarap şişesinden bir yudum aldı. Daha sonra kalkıp odanın diğer ucunda ki kapıya topallayarak yürüdü.

  Biraz halsizdi. Sağ eliyle kapıya dayandı ve başını öne eğerek bir süre bekledi. Derin bir nefes aldıktan sonra kapıyı açtı. Aksak aksak küçük bir koridordan yürüyerek ahşap merdivenlere ulaştı. Yavaş yavaş aşşağı inmeye başladı. Merdivenlerin yarsını bitirdiğinde aşağıdan sesler duyulmaya başlamıştı.

  Merdivenlerden indiğinde etrafı toplamaya çalışan bir adam ve ona yardım eden küçük kızı gördü. Bu hancı ve kızıydı. Dün gece yaşanan olaydan sonra zararları büyüktü. Masaların çoğu kırılmıştı. Tezgahın arkasında ki malzemeler içki kovaları yemek pişirmek için kullanılan toprak fırın. Hepsinde bir kırık dökük vardı.

  Küçük kız adamı fark edince olduğu yerde çakılıp kaldı.

  Hancı:


  -Lütfen gidin artık. Burası bu tür kavgaların ve olayların yaşandığı bir yer değildir. Sizden rica ediyorum. Gidin.

  Bunun üzerine hancıya doğru yaklaştı. Adamın beyaz ve yuvarlak suratına keskin gözleriyle biraz baktı. Zavallı hancı neredeyse korkudan titremeye başlayacaktı.

  Hiç bir şey demeden hanın kapısına doğru ilerledi. Arkasını dönüp hancıya son bir kez daha baktı. Ve dışarı çıktı.

  Dışarısı içerisinden daha da beterdi. Yanmış bir at arabasının dumanı hala tütüyordu.


  Onun hemen yanında yere saplanmış kanlı bir kılıç vardı. Bir parça deri yelek kan içinde yerdeydi. Sol taraftan bir inleme sesi duydu. Yaralı bir adam yalağın önüne yaslanmış bitkin bir halde oturuyordu. Anlaşılan toparlanıp kaçacak gücü yoktu. Orada öylece oturuyordu.

  Onun yanına yaklaştı. Eliyle adamın öne eğilmiş başını kaldırdı. Adam gözlerini araladığında gördüğü surattan o kadar korktu ki gözleri yuvalarından fırlayacaktı. Bel askısından hançerini çıkarıp yaralı adamın boğazını tek hamlede kesti.

  Yaralı adamın boğuk çığlıkları ile suratına kan fışkırıyordu. Biraz sonra yaralı adam yere devrildi. Kan içinde ki hançerini yerde ki cesete sildikten sonra suratını yıkamak için yalağa eğildi...

  ------------

  Siyah ince ve uzun kirpiklerini yavaşça araladı Calanthe. Gözünden bir damla yaş yanağına doğru iniyordu.

  Gördükleri onu derinden etkilemişti. Karşısında oturan iri yarı adam onu görünce biraz doğrulup " bu sefer ne gördün Calanthe? " diye merakla sordu.


  " Onu gördüm Dominic. Sonunda onu görebildim. Bir yalakta yüzünü gördüm. Brontes'ti! "

  " Nerede o Calanthe? "

  " Çevrede ki ağaçsız ve yeşil alana göre kesinlikle Yeşildeniz'in orada. Eski bir handa bir kıyım yapmış. Orada bir sürü köy ve tapınak var. Onun öldürmeye olan arzusu onu oradan alıp götüremez. "

  " Hemen peşine düşmeliyiz. Haddinden fazla süredir onu takip ediyoruz. Artık zamanı geldi de geçiyor. "

  Dominic oturduğu yerden kalkarak beyaz taşlarla inşa edilmiş etrafında minik şelalelerin aktığı tapınak odasından dışarı çıktı. Calanthe de onu takip etti. Dominic dışarıda ki bir atlıya Brontes'in görüldüğü haberini Hükümdarkaya'ya götürmesi için bir parşomen veriyordu.

  Calanthe bu sırada atları getirmişti. Dominic Calanthe'ye atına binmesi için yardım etti. Kahverengi ve kızıl kumaştan yapılma bir cübbe giyiyordu Calanthe.

  Cübbesinin etek kısmı atının arkasını kaplıyordu. Dominic üzerinde ki ağır zırha rağmen büyük bir çeviklikle atına atladı.


  Yeşildeniz Calanthe ve Dominic'in bulunduğu Kutsaltepe den epey uzaktaydı. Mümkün olduğunca çabuk bir şekilde Yeşildeniz'e varıp Brontes'i yakalamak gerekti.

  Kutsaltepe'den epeyce yol gittikten sonra karanlık çökmeye başladı. Demircilerin diyarına geldiklerinde dinlenmek için bir han buldular. Bu diyar bütün hükümdarlığa silah ve zırh üreten demir ustalarının yaşadığı bir yerdi.

  Ne kadar saldırı alıra alsın demirciler ayakta kalmayı başarabiliyorlardı. Zaptedilemez yıkılamaz yenilemez bir yer.

  Hana girdiler. İçeride bir kaç demirci yemek yiyordu. Onları başlarıyla selamlayıp hancıdan bir masa istediler.

  Saat epey geç olmuştu. Yemeklerini yedikten sonra tam odalarına çıkacakları sırada kapıdan içeriye bir ulak girdi. Ulak Dominic'i görür görmez yanına giderek selam verdi.

  " Hükümdarkaya kumandan Dominic'i selamlar.

  Kumandan Dominic'in görevi esnasında ihtiyac duyduğu herşey karşılanacaktır. " Ulak mesajı okuduktan sonra tekrar selam verdi. Dominic oturduğu yerden aynı şekilde başını hafifçe öne eğerek mesajı aldığını gidebileceğini ima etti ulağa.


  Bu esnada handa bulunan iki demirciden yaşlı olanı bu haberi duymuştu. Yerinden kalkarak Dominic'in yanına yaklaştı. Elini uzattı:

  " Kumandan sizinle tanışmak bir şereftir. "

  Dominic ayağa kalkarak adamın elini sıktı. Masaya oturmasını rica etti. Yaşlı demirci yaşına rağmen gayet çevikti. Masaya oturdu. Demiri dövmekten iyice şişmiş kolları Calanthe'nin beli kadardı. Elleri normal bir insanın iki eli kadar büyüktü. Yüzünde göğsüne kadar uzanan ucu örülü sakalı ve uzun beyaz saçları onun karakterini yansıtıyordu. Bu adam kesinlikle eski bir savaşçı olmalıydı.

  Yaşlı demirci Calanthe'nin kim olduğunu kumandan Dominic gibi birinin yanında ne iş yaptığını gayette iyi biliyordu. Bunu anlamıştı. Kumandan gibi büyük mevkilerde ki askerlerin tek başlarına çıktıkları görevler genelde bir ordu için değil tek bir suçlu için olabilirdi.

  Calanthe'nin beyaz kusursuz suratından ve giyiminden mistik birşeyler yaptığının farkındaydı. Peki bu zamanda kim vardı yakalanamayan ? Kim vardı bir ordunun bile bulamadığı suçlu ? Brontes.


  Yaşlı demirci Dominic'in suratına öyle keskin bakıyordu ki Dominic bir tehlike olabileceğini düşünüp elini belindeki kılıca atmıştı. Tetikteydi.

  Yaşlı demirci masada duran şarap bardağını aldı ve sonuna kadar içti. Sertçe masaya koydu. Dominic ve Calanthe'ye gülümsemeye başladı. Ardından:

  " Brontes'i nasıl yok etmeyi düşünüyorsunuz ? Sizce metal bir sopa ve biraz dua onu yok etmeye yeterlimidir ? "

  Yaşlı demirci son cümlesini söylediğinde o gülümseme yerini kızgınlığa bırakmıştı. Tıpkı yıllardır öğrettiği dersi anlamamış öğrencilerine kızan bir öğretmen gibiydi.

  Dominic ve Calanthe şaşkınlık içerisinde yaşlı adama bakıyorlardı. Dominic:

  " Brontes'i aradığımızı nasıl biliyorsun ? Kimsin ? "

  " Brontes uzun zamandır var olan bir canavar. Onu bir tek sizin mi aradığınızı sanıyorsunuz ? "

  Yaşlı demirci ayağa kalkarak sırtında ki yeleği çıkardı ve arkasını döndü. Sırtında ensesinin sağ tarafından sol kalçasının üzerine kadar derin bir kesik izi vardı. Tekrar dönerek " Brontes'in çelikle öldürülemeyeceğini benden iyi kimse bilemez " dedi.

  Dominic ve Calenthe'nin gözlerinde ki korkuyu hissetmiş olacak ki Yaşlı demirci tekrar masaya oturdu.

  Sakinleşmeleri için biraz gülümsedi.


  " Ne yaparsanız yapın hazırlıklı olun. Onun gücünü hafife almayın. Suyu kesemezsiniz. Havayı ağlarla yakalayamazsınız. Ateşi tekrar yakamaz Toprağı gömemezsiniz. "

  Gece iyice çökmüştü. Yaşlı demirci Calenthe ve Dominic'e selam verip masadan kalktı. Tam kapıdan çıkacakken onlara doğru dönüp " umudunuzu kaybetmeyin. Herşeyde bir denge vardır. Aydınlığın yerini karanlık karanlığın yerini aydınlık alır. " diyerek kapıdan çıktı.

  Calenthe ve Dominic ne yapacaklarını bilmeden ümitsizce biraz daha oturdular. Daha sonra odalarına çıkıp dinlenmeye koyuldular.

  Dominic yerde bir hasırın üzerinde uzanmış uyuyordu. Yatağı Calenthe'ye vermişti. Odanın penceresinden içeri hafifçe yeni günün ışığı süzülüyordu. Birden büyük bir gürültüyle kapı açıldı. Calanthe büyük bir çığlıkla yatakta zıplayarak uyandı. Dominic'in eli hemen baş ucunda duran kılıca gitmişti.

  Kapıda gördükleri adam dün gece kafalarını epey karıştıran yaşlı demirciydi. Kapının önünde bütün cüssesiyle dikiliyordu. Onlara gülümseyerek bakıyordu.
  " Karanlığın yerini aydınlık aldı. Uyumanın sırası değil "

  diyerek elinde ki eski deri bir parçaya sarılmış uzunca aleti masanın üzerine bıraktı. Dominic'i kolundan tutarak kalkmasına yardım etti ve masanın önündeki bir sandalyeyi onlara doğru çevirerek oturdu.


  " Yapmak istediğiniz büyük birşey. Atıldığınız bu yol güvenli değil. Brontes'i yakaladığımda beni neredeyse öldürüyordu. Neyse ki yanımda büyük kahinden aldığım silahım vardı. "

  Yaşlı demirci masaya bıraktığı deriyle paketlenmiş aleti alarak açtı. İçinde bir kılıçtan daha kalın ve neredeyse boyu bir insanın yarı kolu kadar olan hançer vardı. Sapı beyaz bir tür malzemeden yapılmıştı.

  " Bu gördüğünüz hançer Brontes'i yok etmeyi sağlayacak tek silahtır. Büyük kahin bunu üretebilmek için yer altını karış karış dolaştı. Ölümün her türlü çeşidini tatmış ölülerden aldığı kemikleri Gökbahçelerine çıkardı.

  Kemikleri güneşle eritti şimşeklerle dövdü bulutlarla şeklini verdi ve soğuttu. Bu yanımda olmasaydı Brontes beni ikiye ayırmıştı. Onu yaralamayı başardım. Yine de onu yok etmeye yetecek kadar değildi. Sadece bacağına bir sıyrık atabildim. "


  Yaşlı adam hançeri tekrar eski deri parçasına sararak Dominic'e verdi. Oturduğu yerden kalkarak Kapıya yürüdü. Yürürken sürekli mırıldanıyordu. " Karanlıklar aydınlığa... "

  Dominic ve Calanthe handan ayrılıp Yeşildeniz'in yolunu tuttular. Dominic o kadar korkuyordu ki tek kelime dahi konuşmuyordu Calanthe ile. Calanthe de anlamıştı ve bunu bildiğinden o da sesini çıkarmıyordu. Çünkü o da korkuyordu.

  Nihayet Yeşildeniz'e vardılar. Ormanlar dağlar bitmişti. Önlerinde büyük bir düzlük ve küçük tepelerden ve kayalardan başka birşey yoktu. Uzaklarda bir köy gördüler. Oraya doğru atlarını sürmeye başladılar.

  Köye yaklaştıklarında neredeyse her ev yıkılmıştı. Bir kaç eski han ve ahır haricinde neredeyse her yapıdan ve alandan duman tütüyordu. Etrafta başıboş hayvanlar dolaşıyordu.

  At sırtında yavaş yavaş ilerlerken önlerinden bir köpek ağızında bir insan eli parçasıyla geçti önlerinden. Toprak cesetler ve kanlarla doluydu. Calanthe gördüğü manzaraya dayanamayıp sessiz sessiz gözyaşı döküyordu.

  Dominic ise kendinden emin bir şekilde ayrıntıları arıyordu. Gözleri sürekli tetikteydi. Daha henüz yıkılmamış bir han buldular ve içeri girdiler. İçerisi darmadağın ve boştu. Calanthe kapıda bekliyordu. Dominic yiyecek ve içecek birşey aramaya başladı.

  Tezgahın yanına yaklaştığında bir inleme sesi duydu. Tezgahın arkasında yaralı biri vardı. Adamın her yeri kan içindeydi. Dominic yanına gitti.

  " Ne oldu burada ? Bu yıkımın sebebi nedir ? "

  Adam parmağıyla tezgahın altında ki rafı gösteriyordu. Raftaki testiyi. Dominic testiyi alarak adama biraz su içirdi.

  Zavallı adam yaralarının acısından sürekli inliyordu. Yine de su sayesinde biraz kendine geldi ve dudaklarını araladı.

  " O... O şeytan... "

  Daha fazla konuşamadan canını verdi yaralı adam. Dominic Brontes'e yaklaştıklarını zaten anlamıştı. Ama bu adamın ve yerin hali daha da çok korkuttu düşmanı karşısında kendisini. Su testisini aldı ve dışarı Calanthe'nin yanına gitti.

  Calanthe suyu içerken çok uzaklardan boğuk bağırışmalar geliyordu. Yeşildenizin düz ve pürüzsüz yapısı seslerin yankılanmasını ve iletilmesini kolay kılıyordu. Biraz uzakta bir köy daha vardı. Dominic hemen atına atladı ve sürmeye başladı.

  Onu takip eden Calanthe hızına yetişemiyordu. Dominic köye yaklaştığında kaçışan köylüleri ve askerleri gördü. Bir kaçı haricinde herkes silahını atıyor bağırarak kaçmaya çalışıyordu. Onların arasından bir bıçak gibi atıyla geçip köye girdi Dominic.

  Az ileride bir ahırın önünde bir sürü köylü ellerinde ki kılıç ve mızraklarla biriyle kavga ediyorlardı. Ancak kavga ettikleri adama her ne kadar saldırsalarda hiç birşey olmuyordu. Adam sanki kendisini kesmelerini istermiş gibi hiç bir şey yapmadan saldırıları alıyordu.

  Sonra birden elinde ki kılıçla köylüleri öldürdü. Suratında sinsi bir gülümseme vardı. Dominic bunun Brontes olduğunu anlamıştı. Heyecandan ve korkudan olduğu yerde atının üzerinde çakılıp kalmıştı. Sadece Brontes'in gözlerine bakıyordu.

  Brontes at üstünde ki Dominic'i farketti. Ona doğru yürümeye başladı. Aralarında 30 at boyu mesafe vardı.

  Dominic'in ruhu kaçmak istiyordu. Ancak bedeni bunu sağlayamıyordu. Bir cesaret belinde ki yaşlı demircinin verdiği hançeri kılıfından çıkardı ve atının üzerinde doğruldu.


  Brontes birden hançeri görünce durdu. Başı hafif öne eğik korku verici bakışlarla Dominic'e bakıyordu. Hançerin gücünü biliyordu. Varoluşundan beri aldığı tek hasar bu hançer sayesindeydi ve o günden beri topallıyordu.

  Dominic neden durduğuna anlam veremezken Brontes birden yanan evlerden birinin arkasına kaçtı ve gözden kayboldu. Dominic onu takip etmek için aynı eve doğru atını hızla sürdü. Tam evin köşesinden araya dönecekken birden Brontes ortaya çıktı ve atının boğazını kesti.

  Hayvan büyük bir acıyla şaha kalkarak yere attı kendini. Dominic bu sarsılmayla elinde ki hançeri yolun karşısına düşürmüştü. Brontes keskin ve korku dolu gözleriyle yerde yatan Dominic'in önüne geldi. Suratını Dominic'in suratına o kadar yakınlaştırmıştı ki nefesini hissedebiliyordu.

  " Vazgeçmiyorsunuz. İyi. Ama bilin ki beni de küçük bir çakı vazgeçiremez. "

  Dominic sonunun geldiğini düşünüyordu. Brontes'in gözlerine kilitlenmişti. Brontes hançerini kaldırdı ve Dominic'in boğazına hızla sapladı. Ne Dominic'in ne de Brontes'in ifadesi değişmemişti. Birbirlerinin gözlerine bakıyorlardı. Heryer kan içindeydi.

  Dominic son anında Brontes'in arkasında elinde hançeriyle duran Calanthe'yi gördü. Calanthe ona yetişmiş düşürdüğü hançeri alıp Brontes Dominic'i öldürüken aynı şekilde ensesinden Brontes'i vurmuştu.

  Tek bir kelime dahi edemeden ikiside boğazlarında hançerleriyle ölümün eşit derecede soğukluğunu ve kesinliğini tatmıştı.

  Calanthe Dominic'e bakamadı bile. Orda sadece etrafına boş gözlerle bakıyordu. Biraz başı dönüyordu.

  Kalbinin derinliklerinde hüznün ve sevincin dans ettiğini hissediyordu. Sarhoş gibiydi.

  Köyün çıkışına doğru yürüdü. Sonra biraz daha yürüdü. Bir tepeye çıktı.

  Tepeden ileride ki büyük çınar ağacını seyrediyordu.
  O kadar hüzün dolu ve o kadar cesaretlendirici bir manzaraydı. Tıpkı hissettiği gibi.

  Çınarın üzerinde iki karga uçuyordu. Birbirleriyle savaşıyorlardı.

  Çok geçmeden ikiside yenik düştü.
  İkisi de çınarın gölgesinin altında yenik düştü...


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hepsi birbirinden güzel. Elinize sağlık arkadaşlar.

  Üyelerimiz hikayelerin uzunluğuna aldanmasın. Başlayınca bitiveriyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Var
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Var
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  

Giriş