Yaşamak... parmaklarımı yaktım ben yaşamak uğruna . Kalemler eskittim. Ben yıpranıp giderken hayat geçti gözümün önünden. Hanidir dedim kendime hanidir saçlarım beyaz gönlüm küsmüş. zamana yenilmeyen tutsak yokluğunu hissetmişim sevdiklerimin. Birer birer kaybolanlar Ah onlara salladığım eller ... Birbir aklımda matemim efruzum . Aydınlığa koşarken kuyunun karanlığında boğuluşum.

Değişti. Herşey değişti... Su aktı ateş yandı ve rüzgar esti. Hiçbirşey yerinde kalmadı. Hanidir dedim kendime ben bumuyum ?

O çıkageldi.
Yasaklı tüm yollar . Başka kervan aradı bü gözler . Kör dü göremedi oysa hergün yeniden görebilmek için yıldızlara emanet etmişti onu ... sundum önüne soruları Tanrının ve hep cevapsız kaldı suallerim.

insan olmak ve yüce amacı hatırlatmak üzere gönderilmişti o ; belki bundandır uykusuzluğum . belki az önce yudumladığım çayımın şekerini düşüncelerle karıştırıp erittiğimden.. içimde derin derin nüfuz eden sıcak ama uyutmayan yalnız bir his ... yüce yaşamak adına YALNIZdır insan ve O'na güvenir çoğu zaman. o kimdir mi ? ... Göz yaşına derdini anlatırken kırık camdan az önce ucuna mesaj iliştirilmiş taş atan biri ...'' imza : bir dost ...''

ALINTIDIR.