Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Thumbs up Nietzsche:Seçilmiş Düşünceler
  İnsanlığı büyük tehlikelere sokan hep sözde "kısa yollar" oldu daha kısa bir yolun bulunduğu haberlerinin sevinciyle hep yllarından ayrılıyorlar... ve yolunu kaybediyorlar.

  Hepimizin Akılsızlığı Nerde Yatıyor

  Biz hâlâ yanlış dediğimiz yargılardan artık inanmadığımız öğretilerden sonuçlar sonuçlar çıkarıyoruz.... duygularımızla

  Yönetmek

  Kimileri yönetme işinden zevk aldıkları için yönetirler; kimileri yönetilmek istemedikleri için:- Son belirtilen yöntem şekli bu iki köyüde sadece en az kötü olanıdır.

  Unutmak

  Unutma diye bir şeyin olduğu henüz ispatlanmamıştır; bildiğimiz tekrar anımsamanın gücümüz dahilinde olmadığıdır. Geçici olarak gücümüzün bu boşluğuna "unutmak" sözcüğünü koyduk sanki dizinde bir fazla yeti varmış gibi. Ama sonuç olarak bizim gücümüz dahilinde olan ne var ki! -Eğer bu sözcük gücümüzün bir boşluğunda duruyorsa öteki sözcükler gücümüze ilişkin bilgimizin ir boşluğunda durmak durumunda değiller mi?

  "Neden ile Sonuç!"

  -Bu aynada - ve aklımız bir aynadır - düzensizlik gösteren bir şeyler oluyor belirli bir şey her seferinde başka belirli bir şeyi takip ediyor... onu biz deliler algılamak ve adlandırmak istersek " neden ile sonuç diye adlandırıyoruz1 Sanki bir şey anlamışız ve anlayabilirmişiz gibi. Biz "nedenlerin ve sonuçların" imgelerinden başka şey görmedik! Ve şimdi bu imgelilik birbirini takibi olan bağlantının kavranmasını olanaksız kılıyor!

  Kuşkucunun Sakinleştirilmesi

  - "Ne yaptığımı hiç bilmiyorum! Ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum!" -Haklısın ama yaptırılacağından kuşkun olmasın! her an! İnsanlık bütün zamanlarda etken ile idilgeni karıştırdı. Bu onun bitmeyen gramer hatası.

  İnsan Kendini Nereden Tanır

  Bir hayvan bir diğerini görür görmez kafasında kendini onunla ölçer; ve insanda vahşi çağlarda böyle yapardı. Bundan da anlaşılıyor ki her insan kendini hemen hemen sadece savunma ve saldırı gücü bakımından tanır.

  Fanatizm Ne Zaman Arzu Edilir

  Uyuşuk doğalar sadece fanatikleştirlmek suretiyle çoşturulabilir

  Bağımlının Muskası

  Kim kaçınılmaz olarak bir efendiye bağımlıysa korku saçıp efendisini kontrol altında tutacak bir şeyi olmalı: Örneğin dürüstlük yada temiz kalplilik yada keskin bir dil.

  Yanılmayı İstemek

  İyi sezişli kıskanç insanlar kendilerini üstün hissedebilmek için rakiplerini iyi tanımayı istemezler.

  İki Arkadaş

  Arkadaştılar ama arkadaşlıkları bitti ve her ikiside karşılıklı olarak arkadaşlıklarını sona erdirdiler: Birisi çok yanlış tanıdığına inandığı için öteki çok iyi tanıdığına inandığı için.. ve her ikiside yanıldı! Çünkü ikisi de kendini yeterince tanımıyordu.

  Zararlı

  Bir genç en kesin şekilde kendisiyle aynı düşünenlere farklı düşünenlerden fazla saygı göstermesini öğretmek suretiyle bozulur.

  Henüz Yeterli Değil!

  Bir şeyi kanıtlamak yeterli değil insanları ona ikna etmek yada onun düzeyine yükseltmekte gerekmektedir. Bu yüzden bilen kimse bilgeliğini söylemeyide öğrenmelidir: bir aptallık gibi sık sık tınlayacak şekilde.

  İstemek Nedir?

  Güneşin doğduğu anda odasından çıkıp" güneş doğsun istiyorum" diyene; ve bir tekerleği durduramayıp "onun dönmesini istiyorum" diyene; ve güreşte yere fırlatılıp "burda yatıyorum ama burada yatmak istiyorum!" diyene güleriz. Amabütün kahkahalarımıza rağmen! "istiyorum sözünü kullandığımızda bu üçünden başka birşey mi yaparız?

  Kendi Erdemlerinden Kaçma

  Eğer bi düşünür ara sıra erdemlerinden kaçmayı bilmiyorsa onun ne değeri var. Onun "sadece bir ahlaksal yaratık olmaması gerekir

  Aldatılmak

  Eylemde bulunmayı istediğiniz an kuşkuya kapıyı kapatmak zorundasınız... demiş bir eylem adamı..

  Ve sen bu şekilde aldatılan kişi olmaktan korkmuyormusun?.. diye cevap vermiş bir dalgın.

  Daha Seyrek Yetingenlik

  Başkasını yargılamak istememek ve onun hakkında düşünmekten kaçınmak çogu kez insancıllığın küçük bir göstergesi degildir..

  Ustalık

  İnsan ustalığa yapım esnasında hem yanılmıyor hem de duraksamıyorsa erişmiştir.

  İnsan Nasıl Taşlaşmalı.

  Yavaş yavaş sertleşmeli bir mücevher gibi... ve sonunda sessiz ve sonsuzluğun sevincinde yatıp kalmalı.

  Kayıplar

  Ruha yücelik veren kayıplar vardır bu sırada ruh yüksek siyah selvilerin altında sessizce dolaşıyormuş gibi feryaddan kaçınır.

  Unutulmayın

  Kendinizi yukarıya ne kadar çok çıkarırsak uçamayanlara o kadar küçük görünürüz.

  Ağırlaşmak

  Onu tanımıyorsunuz: Kendine çok ağırlık asabilir yinede onların hepsini yükseğe cıkarır.Küçük kanat cırpışlarınızdan sonra o aşağıda kalsın çünkü bu ağırlıkları kendine asmış diye karar verirsiniz
  KeLeBeK, Bunu Beğendi.
  -

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bazı kitaplarını anlamak da zorlansam da severim kendilerini. :anıl2:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş