Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Reiki Nedir? Nasıl Yapılır?

  Dünyada 2 milyondan fazla uygulayıcısı bulunan Reiki herkesin uygulayabileceği özel yetenekler gerektirmeyen alternatif şifa yöntemlerinden biridir. Her yerde var olan yaşam enerjisi anlamına gelen Reiki 1900’lü yılların başında Mikao Usui tarafından isimlendirilmiş olsa da Reikinin ifade ettiği enerji çok daha eski dönemlere dayanır. Evrensel enerji hayatın varlığından bu yana birçok uygarlıkta farklı isimlerde veya metaforlar ile açıklanmaya çalışılmıştır. Mikao Usui’de bu unutulan enerjinin kullanımı ve aktarımı konusunda yol açıcı olmuştur.

  Reiki Nedir?
  Reiki herhangi bir inanç sistemine bağlı değildir. Herhangi bir inançla ilgili yorumlarda ya da telkinlerde bulunmaz. Reiki ruhsal ve fiziksel şifa için evrensel enerjinin nasıl kullanacağını gösteren bir yol ve yöntemler bütünüdür. Hiçbir yan etkisi olmayan ve tamamlayıcı tedavi yöntemlerinden biri olan Reiki’nin günümüzde saygın klinikler tarafından uygulanır hale gelmesi zaman içerisinde kat ettiği yolu da göstermektedir.

  Reiki evrensel bir enerjidir. Herkes tarafından uygulanabilir. Reiki uygulamak için özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Reiki için tek koşul kişinin uyumlanmış olmasıdır. İnisiyasyon adı verilen uyumlamada kişi evrensel enerjiyi aktarabilecek hale gelir. Reiki’de kullanılan enerji bioenerji uygulamalarında olduğu gibi kişilerin öz enerjileri değildir. Reiki uygulayan kişi sadece evrenden aldığı enerjiyi aktarma görevini üstlenir. Öz enerjiyi azaltmadığı gibi evrensel enerji ile çalışmak kişilerin yaşam enerjlerini belirgin ölçüde arttır. Reiki sadece iyi amaçlar için kullanılabilir. Kişi kendisi ya da bir başkası aleyhinde olumsuz sonuçlar doğuracak isteklerde bulunamaz. Bulunsa bile herhangi bir sonuç alamaz.

  Reiki ile çalışabilmek için kişinin Reiki Master tarafından enerji akışına uyumlanması gerekir.

  Reiki aşamaları 3 farklı seviyeden oluşur.
  • 1. seviyede kişi kendine ve dokunabildiği tüm nesnelere ellerini kullanarak reiki verebilir. Reiki eğitimi esnasında kişiye ellerini hangi bölgelere koyması gerektiği ve çakraların çalışma mekanizmaları anlatılır. Reiki enerjisine bağlanmaya niyet eden kişi o an itibariyle reiki vermeye başlar. Konsantrasyona ya da özel bir tekniğe ihtiyaç yoktur. Kişinin reiki vermek istemesi enerji akışı için yeterlidir.


  • 2. seviyede kişi semboller aracılığı ile reiki kullanmayı öğrenir. Güç mental ve uzaklık sembollerinin öğretildiği bu aşamada kişi dokunmaya gerek olmadan kilometrelerce uzağa reiki gönderebilir.


  • 3. seviyede ise Reiki'nin son aşamasıdır. Master’lık olarak bilinen bu aşamada kişi isteyen kişileri Master'lık seviyesi de dahil olmak üzere uyumlayabilir.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Sana reiki gönderiyorum leydihan. Enerjini böyle şeylere harcama karışıcaksın beya.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş