Rei her yerde varolan ki: ruhsal yaşam enerjisi anlamına gelmektedir. Sözcük anlamı Japonca’da “Evrensel Yaşam Enerjisi” anlamına gelmektedir. Reiki herhangi bir din yada inanç şekli değildir her inanca sahip insan tarafından kolaylıkla uygulanabilir.

Batıda Tamamlayıcı Yöntemler adı altında geçen Reiki bir çok hastanede uygulanmaktadır. Reiki’nin pozitif hissetmeye ve düşünmeye olduğu kadar kişisel gelişime de çok büyük faydaları vardır. Reiki herkes tarafından kolaylıkla öğrenilebilir ve uygulanabilir.

Reiki Semirleri 3 aşamadan oluşur.

1.Aşama reiki semineri : Seminer reiki enerjisine açılma ve teorik eğitim olarak iki ana kısımdan oluşmaktadır. Birinci aşamada kişi Reiki Master’dan (reiki öğretmeni) inisiyasyon alır. Bu Anadolu’da el verme dediğimiz olay gibidir. İnisiye olan kişi artık Reiki enerjisine kanal olmuştur yani hem kendisine hem de başkalarına reiki verebilecek durumdadır. Reikinin 1.derece öğrenmiş bir kişi artık fiziksel düzeyde reiki verebilir. Bunun için ellerini eğitimde öğretilen bölgelere koyması ve reiki enerjisine bağlandığını düşünmesi yeterlidir. Herhangi bir şey düşünmesine yada konsantre olmasına gerek yoktur. Artık reiki onun ellerinden akmaya başlamıştır. Reiki öğrenen kişi reiki kanalı olmuştur ve bunu ölene kadar kaybetmez. Reiki 1 semineri bir yada iki günde verilebilir.

2.Aşama reiki semineri : İkinci aşama seminerinde kişi sadece dokunarak değil aynı zamanda uzaktan enerji gönderme yöntemlerini öğrenir. Bunun için özel bazı semboller kullanılmaktadır ve bu sembolleri gizli tutmak reikiye duyulan saygının bir ifadesi olarak yorumlanır. Gereken sembolleri ve metotları öğrenen kişinin enerji seviyesi artar ve artık uzaktaki kişilere de enerji gönderebilecek duruma gelir. Reiki sembolleri üç tanedir güç sembolümental sembolü ve uzaklık sembolü. Reiki 2 seminerine katılmış bir insan dokunmadan ve çok daha güçlü olarak bu sembolleri kullanarak uzak mesafelere şifa gönderebilir. Reikinin en büyüleyici yanlarından biri de artık sadece insanlara değil geçmiş yada gelecekteki olaylara da bu sembolleri kullanarak enerji gönderilebilecek olmasıdır. Enerji gönderimi bencilce amaçlar için kullanılamazancak herkesin iyiliği için istenen olaylara pozitif enerji gönderilebilir.

Reiki Masterlik Semineri : Reiki sistemini başkalarına da öğretme aşamasıdır. . Bu seviyede kişi önceki tüm seviyelerde deneyim sahibi olmalı ve reikiyi yaşam biçimi haline dönüştürmüş olmalıdır. Son derece sorumluluk isteyen reiki masterlık derecesi aynı zamanda reiki uygulayıcılarına reikiye olan sorumluluğu da doğru anlatmayı beraberinde getirir. Reiki Master olmak isteyen kişinin buna hazır olup olmadığına karar veren masterıdır.

Önemli Bilgi: Bireysel Reiki seminerimiz yoktur. Reiki seminerleri siniflar halinde yapılmaktadır. Siteye üye olarak seminer duyurularını alabilirsiniz.[/B]
[/COLOR]
[/FONT][/SIZE]