Kozmik enerji dünyadaki en güçlü ve etkili şifa tekniklerinden biridir. İlk olarak 400 yıl önce eski Tibetli rahipler tarafından şifa vermek üzere kullanıldığı bilinmektedir. Bu kadim bilgi bir sır olarak küçük gruplar arasında kalmıştır ve günümüzde bir tıp doktoru olan V.A.Petrov'a 1984 yılında bilgi olarak indirilmiştir. Petrov 42 ayrı evrensel frekansın varlığını keşfetmiş ve yıllarca bu şifa frekanslarıyla kendi hastaları üzerinde çalışmıştır. Petrov 1994 yılında Taşkent'te ilk kozmik enerji okulunu açmıştır.

Kozmik enerji sistemindeki 42 frekans 'kanal' olarak adlandırılır. Bu kanalların her biri değişik titreşim ve özelliklere sahiptir ve çok çeşitli hastalık ve problemler üzerinde etkilidir. Sadece şifa vermekle kalmaz aynı zamanda her insanın enerjetik bedeninde bulunan negatif etkileri de temizler. Kişinin hayatında olumsuzluk yaratan düşük seviyeli (nazar büyü düşük seviyeli parazit varlıklar gibi )negatiflikleri ortadan kaldırır bunun sonucunda ise kişi hayatının her alanında büyük değişim ve dönüşüm yaşar.

Kozmik enerji kanalları vücuttaki sinir sistemi kan sistemi solunum sistemi sindirim sistemiboşaltım sistemi üro-genital sistemkemik sistemi üzerinde çalışır.Bütün bu sistemlerin çalışmasında rol oynayan çakraları ve organları temizler ve şifalandırır.Bu şifalandırma işlemi bedenin tüm katmanlarında da gerçekleştiğindenkişi belirgin bir değişimdönüşüm yaşar.

Ev ve iş yerlerimizin bulunduğu yerden yani topraktan mekan içine giren negatif enerjiler icin özel bir düzenek kurularak hastalıklara ayrılıklara iflaslara sebebiyet veren negatif enerji alanları bulunur temizlenirkapatılır.