Neil Armstrong’un annesi değil ama evrenin gizli gücü onun aya ayak basacağını biliyordu. Eğer bilginin gözlemin tecrübenin büyüteci ile hayata yakından bakarsanız bize olacaklara dair pek çok iz bıraktığını görürsünüz.

Varlığınız Ateşin Toprağa Toprağın Metale Metalin Suya ve Tekrar Ateşe olmak üzere Ağaca dönüşümünü izlemenizin serüvenidir. Ve Feng Shui hakkında konuşmak akışın bir anına odaklanmaktan başka bir şey değildir. Bu disiplin size sizin evren ile birlikte kaçınılmaz şekilde nasıl değişeceğinizi size anlatır. Feng Shui dönüşümün hikayesidir. Ona tanıklık edenlerin ve ona katılanların dönüşümünün.

Dünyanın her hangi bir yerinde bir kelebek kanat çırptığında başka bir yerde fırtına çıkabilir !. Evrenin her hangi bir yerinde bir gezegen kıpırdadığında burada kalbinize bir kor düşebilir. Feng Shui ile yola çıkmaya karar verdiğinizde tüm dünyayı değiştirecek güzelliklere de adım attığınızı görebilirsiniz.

Neil Armstrong’un annesi değil ama evrenin gizli gücü onun aya ayak basacağını biliyordu. Eğer bilginin gözlemin tecrübenin büyüteci ile hayata yakından bakarsanız bize olacaklara dair pek çok iz bıraktığını görürsünüz. Bu izler pek çok bilim ve adamları tarafından binlerce yıldır takip edilmekte. Yolların hep aynı yere çıktığını bilenler yollarını daha çabuk aydınlatıyorlar. Astroloji veya Feng Shui kader ile olan yazgısı yüzünden yolunu yavaşlatacak pek çok engele takılmakta. Ben de burada bunu aydınlatmak adına takılı kalmak istemiyorum. Bu iki disiplin yollarının haklılığını zaman içinde kanıtlayacaklardır.

Bu konuda endişem yok. Tarihte pek az şey kolay başarılmıştır. Biraz zorlanmaktan zarar gelmez. Fakat önemsenmeden geçecek zamanlarda hayat kalitelerindeki düşüşe rağmen kayıtsız kalmakta mümkün değil. Feng Shui ‘ de yöntem olarak ortaya çıkarıldığı fark edildiği dönemlerden bugüne pek çok şey başardı. Ne yazık ki bu noktada bireysel seçimimi aktarmak zorundayım.

Feng Shui Çin kültürünün başarı ile ele aldığı bir yaşam biçimlendirme ve yol gösterme sistemidir. Bunun ProtoTürkler ile ortak bir kozmolojiye dayandığı dönemden bu yana öyle çok şey oldu ki. Artık neredeyse bizler tarafından sırt çevrilmiş bu bakış açıları tamamen onların haline geldi.

Yargılamaktansa saygı duymaktan yanayım. Birilerinin birşeylerin bu konuyu unutturmadan binlerce yıldır güncel ve sağlıklı tutmasına saygı duyuyorum. Şu ya da bu şekilde bugüne kadar gelen bu çok özel bilgiler hayatlarımıza ışık tutacak olağanüstü sembolizmlere sahipler.

Ben Feng Shui’ yi uzun zamandır bir kaplumbağanın sırtından çıkmış gibi gösteren garip yaklaşımların ya da her hangi bir Çin Tanrısının heykelinden büyük faydalar çıkabileceği bilgisinin önemli bazı kısımları ile ilgileniyorum. Vaktiyle yapılmış göksel bir çizimin Kaplumbağa kabuğuna ne kadar benzediği ile ve Evrende bulunan her obje ve varlığın ne oldukları önemsenmeksizin büyük faydalar getirebileceği ile...

Mitolojik sembolik yaklaşımların altındaki giz Feng Shui ‘ nin de büyütecidir. Bu yüzden bu başlık altında gündeme gelen ve Feng Shui ‘ nin en anlaşılmaz parçaları gibi görünen obje kullanımlarının da kaderimizi etkileyen seçimlerimiz ile ne kadar ilgili olduğunu bu sitede sizinle paylaşmaya çalışacağım. Ortak bir kozmolojinin astronomik verilerin bu disiplin altında olduğunu ve Feng Shui ‘ nin bunun sağlıklı bir şekilde kullandığını bilmelisiniz. Size sitemde yavaş yavaş bunları aktarmaya çalışacağım. Acele etmeyelim. Çünkü anlatacak çok şey var. Kolay değil binlerce yıldır pek çok şey oldu. Önce onu hissetmeye çalışmanızı sağlamalıyım.

Funda Ceyhan