Bu meditasyon aurayı saflaştırmak ve enerjiyle doldurmak amacını taşır.

Bacaklarınız omuz hizasında ve paralel açılmış bir şekilde ayakta durun. Bu pozisyonda çok yavaşça dizlerinizi olabildiğince aşağıya ama zorlamadan kırın tabanlarınız yere tam bassın. Ardından ilk duruma dönmek için tekrar dizlerinizi gerin. Her hareket sırasında inerken nefes verin ve kalkarken nefes alın. Sırtınız dimdik olmalıdır yalnızca kalçanız biraz öne doğru kıvrılabilir. Bu harekete şimdi kollarınızı da ekleyin. Kollarınızı avuç içleri yere bakacak şekilde omuz hizasında kaldırın. Dizlerinizi büktüğünüz zaman kollarınız dalga gibi hareketin durumuna göre biçim alır ve aynı şey doğrulurken de tekrarlanır.
Şimdi bu harekete renkleri hayalinizde canlandırmayı ekleyin. Topraktan çıkıp ellerinizin ayası ayak tabanlarınız ve ayrıca sizi çevreleyen hava aracılığıyla size ulaşan renkleri “içinize çekin”. Sonra her rengi “dışa atın”. Kırmızıdan başlayarak renklerden her birini bir kaç kez “soluyun”. Auranızı dizlerinizi gerginleştirirken kırmızının dolduğu ve kırdığınızda boşaldığı bir balon şeklinde bir bütün olarak görün. Aynı alıştırmaya tekrar başlayın. Kırmızıyı açıkça iç gözünüzle algıladınız mı? Hayırsa bunu başarana kadar alıştırmayı tekrar edin. Hayalde canlandırabilmenin en zor olduğu renkler enerji alanınız için en çok ihtiyaç duyduklarınızda.
Rengi “dışınıza atarken” onu engellemeye çalışmadan çıkışına dikkat edin. Onun parlak ve net olduğunu gördüğünüzde sıradaki diğer renkle aynı işlemi tekrar edin.
Turuncu rengi “içinize çekin”. Onun sizi çevreleyen hava elleriniz ve ayaklarınız aracılığıyla yerden gelip içinizde ilerlemesine izin verin. Eğer bu rengi iç gözünüzle görmekte zorluk çekerseniz bir örneğe (bir portakal örneğin) bakın ve alıştırmayı tekrarlayın.
Alıştırmayı şu sırayla yapın: kırmızı turuncu sarı yeşil mavi lacivert mor ve beyaz. Bir başka renge geçmeden önce auranızın “balon” gibi bu renklerle dolduğunu gördüğünüzden emin olun. Bu renkler şakralarınızm her biri için çok yararlıdır.
Eğer auranızın titreşimlerini arttırmak isterseniz gümüş ve altın renkleriyle devam edebilir ve daha sonra beyaz renge geri dönebilirsiniz. Bu son iki renk çeşitli yansımalar yayan ışınlara sahip olacaktır.
Biraz pratikle bu alıştırmayı uygulamak çok daha kolaylaşacaktır ve böylece daha iyi yararlanabilmek için onu günlük yaşamınızla birleştirebilmeniz mümkün olacaktır.