Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb Neden Hasta Oluruz ?

  Evrende her şey enerjidir. Evrendeki her şeyin özü kuant dediğimiz enerji zerrecikleridir. Gördüğümüz algıladığımız canlı cansız her şey kuant dediğimiz enerji zerreciklerinin belli sayılarda yoğunlaşmasıdır.

  Evren bir enerji okyanusudur. Nesneler arası boşluklar dediğimizde enerjidir. Sürekli titreşim halinde olan kuantlar özel programa organize olup şeyleri oluşturur. Vücuda gelen oluşumları biz isimlendiririz. Beş duyu ile algılayabildiklerimiz kadar duygu ve düşüncelerde enerjidir. Onların titreşim sayılarının yoğunluğu niteliğini ve kalitesini belirler.

  Bizlerde belli titreşimlerin "kan-kemik-kas-sinir-doku vs." birleşimi ile organize olmuş enerji varlıkları olduğumuz kadar bizi canlı kılan özel bir enerji sistemi ile donanmış durumdayız. Evrensel enerji ile sürekli bağlantıda olan ve ondan beslenen vücudumuzdaki enerji sistemimiz özgün bir yapı oluşturur.

  Vücudu kan damarları gibi saran "nadi" dediğimiz enerji kanalları ile bu enerji dolaşır. Belli şekillerde enerji meridyenleri oluşturur. Bu meridyenlerin başlangıç ve bitiş noktaları özel enerji tetikleme noktaları olduğu kadar enerji beslemesi yapacağı organ ve sistemleri işaret eder.

  Eğer yaşam enerjiniz düşükse veya dolaşımında bir tutukluk varsa hastalıklara daha açık olursunuz. Enerjiniz yüksek olduğunda ve rahatça aktığında; daha az hastalanır ve sağlığınızı uzun süre koruyabilirsiniz.

  Bedenimizdeki sistemlerin hepsi birbiri ile bağlantı halindedir. Bir tanesi bozulduğunda zaman içinde diğer sistemleri de etkilemeye başlar. Bir bölgedeki hastalık ilişkili başka bir bölgede hastalığa ya da olumsuzluğa neden olabilir. Enerji düzeyinde başlayan bozuk bir titreşim zihinsel ve fiziksel düzeyde hasara yol açacaktır. Reiki vücuttaki sağlığın uyumun ve dengenin düzenlenmesini sağlar.

  Enerji akışımızı değiştiren sekteye uğratan hastalığa sebep olan unsurları incelediğimizde bunların; negatif düşünceler zihinsel karışıklık doğru nefes almama düzensiz beslenme hareketsizlik olduğunu görüyoruz. Ve böylece hastalığı bizim yarattığımız ortaya çıkıyor.

  Hemen pozitif tarafından gözden geçirelim. “Eğer hastalığı biz yaratıyorsak o zaman tekrar yok edebilir iyileştirebiliriz.”

  Sinir sistemimiz doğadaki enerji dengesine uyum gösterecek şekilde programlanmış olduğundan dengenin bozulmaması için irademizin dışında reaksiyonlar gösterebilmektedir. Ne yazık ki yaşadığımız ortam (hava kirliliği hormonlu gıdalar zararlı elektromanyetik dalgalar ozon tabakasının delinmesi vs.) yaşam tarzımız (aşırı stres dengesiz beslenme spor yapamama) ve öfke korku üzüntü gibi duyguları içimizde bastırmamız enerji dengemizi ciddi şekilde bozabilmektedir. Bu aşamada bedenimizin dili olan ağrı uykusuzluk çarpıntı terleme daralma sinirlilik yorgunluk isteksizlik iktidarsızlık gibi şikayetler belirmeye başlar. Birçok vak'anın başlangıç döneminde en değerli uzman hekimler tarafından yapılan muayene ve ileri tetkiklere rağmen organik bir sebep teşhis edilemediğinden tedavi için belirtilere göre (semptomatik) gereksiz ilaçlar önerilmektedir. Oysa meydana gelen semptomların ana nedeni vücudumuzdaki biyoenerji dengesinin bozulmasıdır.

  Örneğin; Endişe duygusu dalak üzerinde etkisini gösterir. Bu problem üzerine aşırı düşünmek sıkıntı hissetmek dalak enerjisini bloke eder. Depresyon huzursuzluk iştah azalması yorgun kol ve bacaklar karın şişliği ve bayanlarda adet dönemi bozuklukları olarak ortaya çıkabilir.

  Üzüntü ve Yas akciğerlerin enerjisini bozar ve solunum sıkıntıları ortaya çıkabilir. Örneğin bronşit astım gibi sorunlar sevilen birinin kaybedilmesiyle ilişkilendirilebilir. Ve bireyin kendisini bastırılmış boğulmuş hissetmesi bireysel bağımsızlığını hissedememesi durumlarında ortaya çıkabilir. Göğüsten gelen derin öksürükler mutsuzluğun göstergesi olabilir çünkü ciğerlerdeki enerji sıkışmıştır.

  “Vücuttaki her organ esiri alanda kendisine denk gelen enerjetik ritme sahiptir. Çeşitli organ küreleri arasında sanki bir aktarım işlevi varmış gibi değişik ritimler karşılıklı etkileşmektedir.”

  Akupunktur tedavi yöntemi Yin yang teorisi beş element teorisi maksimal zaman teorisinden şekillenmiştir.

  Bu teoriye göre; dünya ve kâinattaki bütün varlıklar tamamen zıt ama aynı zamanda bir birini tamamlayan kutuplardan şekillenmiştir Bağımsız gibi görülen bu kutuplar qi enerji sayesinde evren hareketin devam etmesini dengesini ve bütünlüğünü sağlar.

  Su metal ağaç ateş toprak ve qi enerji ile canlılık şekillenir. İnsanlar bu maddeler sayesinde yaşar hayatını devam ettirir. Bu elementler belli bir zaman içinde bir birini etki eder korur kontrol eder ve yeniler.

  İnsanlar bu evrenin bir parçası olduğundan organlar dokular ve en küçük hücreler kadar bu denge üzerine kurulmuştur.

  Qi enerji insanların doğuştan var olan sonradan gelişen ve insan vücudunda ağ şeklinde yayılmış meridyen hattında dolaşan organları ve hücreleri besleyen bir enerjidir.

  Organlara dokulara ve hücrelere yaşam sağlayan qi enerji meridyen ağı sistemi vasıtasıyla bütün vücuda yayılır ve bu sistemi korur.

  İnsan vücudu yaşamsal qi enerji taşıyan 12 ana meridyen 2 dal meridyen ve sayısız kılcal meridyenlerden şekillenir. Meridyenler hattındaki ana sistemde şu ana kadar tespit edilen 365 adet aku-nokta ve mini sistem(Kulak Ayak altı)deki aku-nokta olmak üzere toplam 2000 den fazla aku-noktalar mevcut olup tedavi esnasında ve hastalık teşhisinde kullanılır.

  İnsanlar iç ve dış etkenden dolayı denge bozulduğunda organlar ve hücrelerin çalışma sisteminde değişiklikler meydana gelir meridyenler bundan etkilenerek düzensiz çalışmaya başlar enerji dağılımında dengesizlik ve düzensizlikler meydana gelir bu kısır döngü organlar ve hücrelerin sağlıklı çalışmasına engel teşkil eder ve insanları ‘hasta’ eder. Hastalıklarımızın nedeni de bedeni oluşturan organlar arası ahengin bozulması ve enerji akışı bloke olarak engellenmesidir'.

  Tedavideki amaç bloke olan bu meridyeni yeniden açarak sistemin normal çalışmasını sağlamak ve insan sağlığına kısa zamanda kavuşturmaktır.

  Alıntıdır ~

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Erkek ve dişiden gelen iki hücre birleştikten sonra 4 8 16 32… katları şeklinde çok hızla büyümeye başlar. Kök hücre şekillenip diğer vücut hücrelerine dönüşür ve cenin insan şeklini alır. Doğduktan sonra da 21 yaşına kadar hızla büyümeye devam eder. Yeni doğan bebek yaşama merhaba demiş mutlu ve umutlu bir şekilde hayat yolunun kendine sunacaklarını deneyimlemek üzere hazırdır. Ne korkusu ne de hüznü vardır.

  Ancak fiziksel büyüdükçe zihinsel ve duygusal büyümesi çok gülen neşeli korkusuz mutlu ve doğru sözlü olmanın olamayacağı ve bunların insanların yaşadığı toplumda kendisine zarar vereceği öğretisiyle yaralanır. Artık bitki ve hayvanlardan doğrudan elde edilen doğal besin ve içeceklerden değil kimyasal katkı maddeleriyle zehirlenmiş yapay maddelerle hücrelerine kaynak gönderir olur. Bir de üstüne sübtil enerji dengesini bozan radyasyon ve kirli manyetik alan yaratan elektronik araçlar aşırı çalışma yorgunluk stres ve moralsizlik eklenince hücrelerin genetik yapısı tamamen bozulmaktadır.

  8 Adımda Bedenin Çöküşü

  • Yorgunluk:

  Eksik su ve oksijen rafine (koruyucu kimyasallar içeren) besinler sigara alkol egzersiz ve spor eksikliği uyku ve güneş ışığı eksikliği duygusal doyum ve moral eksikliği elektronik ve manyetik araçlardan ( mikrodalga TV bilgisayarcep telefonu ) yayılan kirli enerji nedeni ile bitkinlik ve yorgunluk görülür.

  • Zehirlenme :

  Çok fazla olması ve yeterince su ve egzersiz yapılmadığından atık maddeler bedenden dışarı atılamaz ya da karaciğer tarafından dönüştürülemez. Atılamayan maddeler ve toksinler birikmeye devam eder.

  • Kızarıklık :

  Biriken atık maddeler limiti aşınca beden ve bağışıklık sistemi bu bölgeye kalan son enerjisiyle daha fazla kan yönlendirir ve bunlar da şişme kaşıntı kızarıklık gibi semptomlarla dışarıdan görünür hale gelir.

  • İltihap :

  Kan içindeki alyuvarların toksinleri yok etmek için çoğalmasıyla bu bölge şişmeye ve iltihaplı hale gelir. Bu tepkiler bağışıklık sisteminin son bir gayretle iş başında olduğunu gösterir. İltihap ve kızarıklığın nerede olduğuna göre hastalık ad değiştirir. Bunları son ekleri “it” ile bitenlerden tanırız. Apandisit kolit menenjit vb. Daha çok toksin anlamına gelen kimyasal ilaçlarla bu durum bastırılmaya çalışılsa da oluşan toksinler bedenden atılamaz.

  • Doku Ölümü :

  Toksik maddeler sonucu sorunun başladığı yerde hücre ölümü artar. Benzer hücrelerin bulunduğu doku yavaş yavaş ölmeye başlar.

  • Katılaşma :

  Ölen hücreler nedeniyle doku sertleşmeye katılaşmaya başlar. Bunlar bedenin daha fazla hücre ölümünü durdurmak için gösterdiği son çabalardır.

  • Mantarlaşma :

  Dokunun katılaşmasıyla bölgeye kan gidemez. Dolayısıyla besin ve oksijen de gidemez. Atık maddeler daha da çoğalarak bir çöpleşme oluşur. Bunun sonucu oksijensiz ve nemli ortamda yaşayan mantar bakteri ve diğer tek hücreli asalak canlılar için gayet güzel bir yaşama ortamı sağlanmış olur.

  • Kanser :

  Böyle bir ortamda beden hücreleri de yaşam şekillerini değiştirerek oksijensiz solunuma geçerler ve doku tamamen bir çöp bölgesine döner. En son beden hücrelerinin de yaşam biçimi değiştirmesiyle bu bölge bir anlamda bedenden ayrı bağımsız ancak bedene zarar veren bir oluşum olur. Artık kendisi bedenden ayrı olarak büyümeye devam etmektedir. Ne yazık ki kanserli dokunun yaşamaya devam etmesi bedenin ölümüne kadar sürecektir.

  Bu çağda bu çevre şartlarından kaçınmak pek de kolay değil. Ama en azından bilinçli olmak ve başkalarını da bilinçlendirmek adına herkes hala bir şeyler yapabilir. Her şey olsa bile yine de umutsuz olmamak gerekir. Çünkü insan bedeni en geç 18 ayda bütün hücrelerini yenileme özelliğine sahiptir. Bu özellikten yola çıkarak kanserli bir uru bir daha oluşmamak üzere yok etmek mümkündür. Tabii bunun da bir bedeli vardır. Ancak bu maddi değil manevi bir bedel. Öncelikle yaşam bakış açımızı değiştirmemiz ve daha bilinçli bir birey olmamız gerekir. Eski kafa yapısıyla yeni bir gelecek inşa etmek imkansızdır. Bu nedenle bilinçaltımızdaki inanç kalıplarını gözden geçirip bize zarar veren ve bizi zayıflatan kalıpları değiştirmekle başlayabiliriz. Doğal holistik terapileri kullanabilir ve yaşamı her şeyiyle kabul edip kendimize ve hayata gülebilmeyi öğrenebiliriz. Böylelikle çevremiz ve yaşam biçimimiz değişecek ve zihinsel değişiklik fiziksel değişikliği beraberinde getirecektir. Bir başkası sadece yardım edebilir ama bunu bizim için yapamaz. Tam iyileşme önündeki kendi engellerimizi yine kendimiz kaldırabiliriz.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İnsan sağlığının bozulmasını yani hastalıkları üç grupta inceleyebiliriz. İlki viral ve bakteriyel bulaşma nedeniyle oluşan hastalıklar diğeri; fiziksel bir kaza sonucu bedenin bir kısmı ya da tamamında fonksiyon kaybı nedeniyle oluşan hastalıklar ve sonuncusu ki Ortodoks Tıbbın sebebi bilinmeyen hastalıklar grubuna soktuğu psikosomatik hastalıklardır. Bunların genetik diye nitelenmesi hastalığın kaynağının bulunduğu anlamına gelmez. Bu hastalıklardan belki de en önemlisi kanserdir. Çünkü çağımızın en çok ölüm meydana getiren sebebi ve tedavisi henüz yapılamayan bir hastalıktır. Her geçen gün ne yazık ki artmaya devam etmektedir. Vücudun savunulmasından sorumlu bağışıklık sistemi yeterince güçlüyse genlerdeki mutasyonun olumsuz etkisi giderilebilir. Ayrıca viral ve bakteriyel hastalık nedenlerinden de bizi korur. Bu sistem o kadar önemlidir ki küçük bir kesikten yaranın kendi kendine kapanmasından hemen her yerde var olan zehirli bakterilerden bizi korumasına kadar görevleri saymakla bitmez. Gözle değil mikroskopla bile görülemeyen AIDS virüsünün bağışıklık sistemini felç ederek kişiyi basit bir soğuk algınlığından bile öldürecek kadar güçsüzleştirmesi bu sistemin önemini vurgulamaya yeter. O zaman akla gelmesi gerek soru bağışıklık sistemini ne güçsüzleştiriyor. Ve güçlenmesi için neler yapmamız gerekir. ???

  Bize fiziksel yaşam platformunu sağlayan hücrelerdir. Hücre biyolojide canlılık gösteren en küçük yapı birimi olarak nitelenir. İnsan dahil bütün canlı organizmalar her şeye sahip küçük bir şehir gibi işleyen ama aynı zamanda sosyal iletişim ağına sahip ve diğer hücrelerin şehirlerin varlığına muhtaç olan bir ülke gibi organizedir. Canlıdaki her hücrenin yaşamı diğer hücrelerin yaşamına bağlıdır. Bilinç gösteren ilginç bir yapıdır. Kanser hücresi hariç tüm hücreler varlıklarının içinde bulundukları bedenin varlığına bağlı olduğunu bilirler. Sağlıklı hücreler aynı bir insan gibi doğarlar olgunlaşırlar ve zamanı gelince ölürler ki yenilere yer açılsın ve beden kendini yenilesin. Ancak kanser hücreleri hiç ölmeden yaşamak isterler. Hatta bölünerek çok hızla çoğalırlar. Diğer hücreler ve içinde bulundukları beden onları hiç ilgilendirmez. Ve ironik olarak daha çok yaşamaya çalışan kanser hücreleri bulundukları bedenin iflas etmesi sonucu ölmesiyle kendileri de ölürler.

  Bu dünyadaki ve evrendeki bütünlüğü anlamayan bazı insanların davranışına ne kadar da benzemektedir. Doğada sadece çok para kazanarak ve daha çok toprağa sahip olarak daha iyi yaşamaya çalışan insanların diğer insanları bitkileri ve hayvanları düşünmeyerek onların yaşam özgürlüğünü önemsemeyerek aslında tüm doğayla birlikte kendilerini yok etmektedirler. Aynı mükemmel mekanizmaya sahip bir insan vücudu gibi doğa ve evren de bir bütündür. Bu bütünlüğü anlamayan insanların ölümüne yaşamaya çalışan kanser hücrelerine yan etkisi ispatlanmış kemoterapik ilaçlarla ve hasta -sağlıklı tüm hücreleri yakıp yok eden radyoterapik ışınlarla bunu anlatması ne kadar mümkündür.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş