Merhaba arkadaşlar
Yarıyıl tatilinde arkadaşımın bana önermesiyle belki bazılarınızın bildiği bir anime diziye başladım.Çoğunuz izlemişsinizdir ismi narutoydu.Tatilde izlemeye başladığımda çok etkilenmiştim.Bir süre sonra okadar etkilemiş ki beni hastalık gibi birşey oldu artık ve çakra kullanımıyla ilgili şeyler de olduğu için çok etkilendim bu alanı daha çok araştırmak istedim.Şuan düzenli olarak çakra açma meditasyonları yapıyorum ama bakalım işe yarayacakmı bilmiyorum.Benim ilk sormak istediğim şey dizide çakralar bir topa dönüştürülüp bir savaş silahı olarak kullanılabiliyor veya çakra tek bir noktada toplanıp eller kullanmadan ağacı tırmanılabiliyor ya da yine çakra ayak tabanında toplanıp suyun üzerinde batmadan yürünebiliyor.Yani bunlar tamamen kurgusal mı yoksa gerçeklik payı olan şeyler mi öncelikle bunu sormak istiyorum.

İkinci olarak genel bir soru soracağım çakra açmanın tam olarak sonuçları ve faydaları nelerdir? Sadece sağlık üzerine şeyler mi?

Ben internetten bulduğum bir videoyla çakra açma çalışmasını yapıyorum.Sırayla bütün çakralar üzerinde yaklaşık 1-2 dakikalık meditasyonlar yapılıyor videoda.Günlük olarak bunları yapıyorum ama hepsini böyle arka arkaya az süreyle mi yapmak daha doğru yoksa 1. çakradan başlayarak teker teker gitmek mi? Bir de son günlerde başım durduk yere acayip derecede ayrıyor bu neden kaynaklı olabilir?

Bir de arkadaşlar neden böyle oldu bilmiyorum ama zaten bu konulara merakım vardıbu diziyi izledikten sonra iyice merakım arttı ve yaşadığım hayattan zevk almamaya başladım.Arkadaşlarımdanailemden uzaklaştım ve sürekli kendimi yorgun ve çaresiz hissediyorum.Sürekli kendime sorular soruyorum ne için yaşıyorum ki benhiç bir özelliğim hiç bir gücüm yok diyorum.Okul hayatımda da sınavlara girmem gereken sorumluluk almam gereken bir dönemdeyim fakat gün içinde sürekli böyle şeyleri düşündüğüm için içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor sanki yapacağım herşey çok saçmaymış gibi geliyor.Okulda dersleri bile doğru düzgün dinleyemez oldum başarılı bir öğrenci olmama rağmen başarımda düşüş meydana geliyor bende bunun farkındayım ama engel de olamıyorum buna.En yakın arkadaşımdan bile sebepsiz yere soğudum ve kendimi her ortamda yalnız hissediyorum.Geleceğime şekil vermem gereken bir dönemdeyim artık mesleğimle ilgili de seçimler yapmam gerekiyor daha önce bir mesleği az çok kafamda seçmiş olmama rağmen bu diziyi izledikten ve bu alana yöneldikten sonra o meslekten de soğudum.Artık sanki geleceğimi göremiyorum benim için bir gelecek yokmuşben ne olursam olayım asla mutlu ve huzurlu olamayacakmışım gibi geliyor.Bazen keşke onlar gibi bi çizgi filmde yaşayabilseydim falan diyorum ve sürekli kendime kızıyorum eğer böyle birşey mümkünse bu derece güç kazanmak mümkünse ben bu zamana kadar ne yaptım nekadar değersiz şeylerle uğraştım ve uğraşıyorum diyorum.İçimden okula gitmekyemek yemeksohbet etmek bile gelmiyor.Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım artık.Böyle şeyler neden oluyor ne önerirsiniz bana lütfen söyleyeceğiniz herşey benim için çok değerli şu anda.

Ve son olarak çakra veya başka bir şeyle böyle büyük güçler elde etmek mümkün müdür? Bana yaşadığım hayat çok gereksiz ve boş geliyor.Daha büyük güçler elde etmek istiyorum.Beynimizi ve güçlerimizi gerçekten kullanamadığımızı düşünüyorum ve bu beni deli ediyor.Bana bu alanda daha değişik güçler elde etmek için mesela durugörütelekinezi vb. hangi meditasyonları önerirsiniz?

ALINTIDIR.