Üçüncü gözün açılması doğrudan 6. çakrayla ilgilidir. 6. çakranız tam olarak kaşların üstünde yani alnızın ortasında bulunur. İyice araştırıldığında bu üçüncü gözün pineal (epifiz) bez ile ilişkili olduğu anlaşılır. İnsanların çoğunda bu epifiz salgı bezi pasif haldedir işte bu asıl üçüncü gözdür. Fransız filozof Rene Descartes'e göre aklın ve vücüdun birleştiği yerin ruh olduğu için epifiz salgı bezine inandı.

Ortalamalara göre çoğu kişide epifiz bezi zayıftır veya cansızdır. Bunu takip edecek olan alıştırma onun aktif hale gelmesini sağlayacaktır. Lütfen bu yazıları tam ve doğru olarak okuyunuz alıştırmalar çok ileridir eğer biri doğru şekilde onları yapmazsa problemlere sebep olabilir.

Epifiz bez tıpkı bir üzüm gibidir. Epifiz bezi insanları çoğunda cansızdır ve buda bir kuru üzüme benzer.

Üçüncü gözünüzü (epifiz bezinizi) açın:

Bu çalışma özel bir ton ve ezgiyle yapılır. Bu çalışmayı yapmanız için yalnız 3 güne ihtiyacınız vardır.

Mantra meditasyonuna göre "Thoh" ' un dilden çıkış tonu "TOE" dir. Bu titreşimi doğru bir biçimde yapmalısınız. Yüksek sesle değil derin bir şekilde değil ikisinin arasında aynı bir kalın ses sanatçısı tonuyla çıkarmalısınız. Sen ne zaman doğru ses tonunu kullandığını hissedersen.

1. Sırtınızın dik durabileceği bir yere oturun.

2. Burnunuzdan nefes alarak alt ve üst dişlerinizin arasında küçük bir boşluk bırakın oradan hafifçe nefesinizi verin. Çeneniz açık olduğu sürece rahat nefes alışverişi yaparsınız. Nefes alışverişiniz aralarında birkaç saniye bekleyerek yapın bu işlemi yani nefesinizi içinize çektikten sonra 3-4 saniye nefesinizi tutun nefesinizi verin nefesinizi verdikten sonra tekrar 3-4 saniye bekleyin ve sonra nefesinizi tekrar burnunuzdan çekerek bu işlemi devam ettirin.

3. Alt ve üst dişinizin arasına dilinizi koyun ve dişlerinizce çok hafif bir şekilde baskı uygulayın. Burada çıkacak olan ses tonu İngilizce telaffuzuyla 'TH' şeklindedir. Dilinizin alt ve üst dişinizin arasında olduğu andan itibaren yavaşça nefesinizi verin. Ve nefes alıp verirken diliniz alt ve üst dişlerinizin arasında titremesi gereklidir. Titrerken yine İngilizce telaffuzuyla T-H-H-O-H-H şeklinde çıkması gererkir ses tonunun. Dişleriniz ve diliniz arasından geçen o havayı geçerken hissetmelisiniz. Eğer bu teknik uygun bir şekilde yapılırsa çene ve yanak içinde bir basınç hissi hissedeceksiniz. O çıkan ses aynı zamanda 3. gözünüzüde titreştirir. Endişelenmeyin sadece bir kaç saniye sürecektir.

4. Yukarıdakini üst üste 5 defa yapınız.

5. Yukarıdaki alıştırmanın 24 saatlik periyotlarla 3 gün boyunca yapılması çok önemlidir.

Yan etkileri nelerdir?

1. İlk tecrübelerin biri alnın merkezinde bir baş ağrısı veya basınçtır. Bu duyu hem de alnın içerisinde genellikle yüzeyinin altında bir inç veya daha çok bir basınç gibi hissedilebilir. Bu pozitif bir göstergedir epifiz salgı bezinin uyandırılıyor olduğu ve sağlıklı bir biçimde iş görmeye başlıyor olduğudur. * Bazı insanlarda bir saate varan migren görülebilir . Yan etkilerin şiddeti sizin epifiz salgı bezinizin ne kadar körelmiş olduğuna bağlıdır.

2. Bir sabah uyandığınızda alnınızda bir zonklama veya karıncalanma hissi olabilir. Kaz vuruşu gibi hissedilen baş ağrısı ya da bir basınç oluşumu hissedilebilir. Yada gün boyunca kafanıza bir darbe almışçasına sürekli zonklama hissedilebilir. Bu sizin epifiz salgı bezinizin uyanmış ve canlı olduğunun göstergesidir.

Medyumsal etkileri nelerdir?

Daha hızlı ve daha kolay öğrenme ve bu bilgilerin hafızada uzun bir süre tutulması. Sezgide artış medyum yeteneklerinizin gelişimi. Daha güçlü ve daha yoğun bir şekilde insanların auralarını takip edebilmeniz.

Bu çok güçlü bir alıştırmadır ve bütünüyle güçlü pratiklerle doludur Vücudunuz alıştırmaya adapte olana kadar rahatsızlık çekeceksiniz.


ALINTIDIR.