1.Çakralar Neden Açılır?

Çakraların önemi bilinen bir konudur. Ezoterik tüm akımlarda yapılması zaruri olan çalışmalar çakra çalışmalarıdır. Nefes meditasyon gibi çalışmaların amaçlarından birisi ve bir açıdan en önemlisi çakraları açmak ve onların bir nevi kapı görevi gördüğü enerji kanallarından akan işimize yarayacak olan enerjiyi kontrol etmektir. Çakra çalışmaları ile şunlar kazanılır:

SEKSÜEL GÜÇ

Kök çakranın açılması ile seksüel gücün yaklaşık olarak 8 katına çıkması. Kök çakranın ilk açılışlarında (kişinin otokontrolüne dayalı olarak rakam değişir) birkaç saat içinde erkek için 6-10 arası orgazm yaşanır. Kontrol edilmezse beden sağlığı için zararlı olabilir. Kontrolü durumunda kişiyi çok güçlendirir. Kök çakranın açılması aynı zamanda kişinin cinsel açıdan ilişkilerinde tatmin olmasını ve tatmin edebilmesini çok yükseltir. Kök çakra açılınca kişinin yaşam gücü tavan yapar. İnsanın ruhundan bedenine yaşam enerji akışının kapısı Kök çakradır ve kapının açılması kişiyi her türlü pasiflikten kurtarır. Kişi bir yırtıcı varlığa dönüşür kendi içinde herşeyi yapmaya istek bulmaya başlar. Kendisini kontrol edemediği takdirde hiperaktiflik problemi yaşanabilir. Ayrıca kadınlarda menstrüasyon döneminin değişken yüksek enerjilerini yönetmeye yarar ki bunun anlamı büyüktür.

ASLA BOZULMAYAN BİR VÜCUT

Çakra çalışmaları ile çakralar açıldığında ve kontrolleri sağlandığında vücudun neresinde istenmeyen bir etki başlarsa hemen o bölgedeki ana çakra ve diğer küçük çakralarla enerjiyi kontrol ederek o bölgenin diriliğini korumak şeklini düzeltmek çocuk oyuncağıdır. Bunu çok basit şekilde Reiki'ciler yapar fakat Reiki enerjisi kişinin kontrolü dışında olduğu için kişinin her istediği konuda kullanması mümkün değildir. yüzden vucüt formunu sporsuz ameliyatsız ve ilaçsız olarak sürdürmenin tek yolu çakraları kontrol etmektir. Aslında çakralarını kontrol edebilen kişiler zaten spor yapan ya da ameliyat olan kişilerden daha yoğun zihinsel ve ruhsal çalışmalar yapmış kişilerdir ve böyle bir forma sahip olmak elbette en doğal hakları olmaktadır. Çalışan kişinin elde ettikleri hakkıdır.

KARŞI CİNSİN AŞIRI İLGİS

Kalp çakrası açıldığında kişinin yaşamı tamamen değişir. Aslında şöyle söylenebilir: Kalp çakrası açık olan kişiye herkes istemsiz aşık olur. Kalp çakrası açık olan bir erkeğe erkeğin tipine bakmaksızın tüm kadınların “istemsiz şekilde” ilgisi kayar. Kalp çakrasından saçılan enerji bilinç ve bilinçaltı ile birinci derecede uyarandır. Kişi isterse elde ettiği bu olağanüstü ilgiyi enerji olarak emebilir. Bu durumun bazı sakıncaları vardır. Kişinin -erkek ya da kadın- ailesinden de kişiye sapıkça ilgilerin yükselmesi çok mümkündür. Kişinin tecavüze uğraması imkanı vardır. Erkek ise yine erkeklerden de gelebilecek “sevgi/aşk” talepleri oluşabilir. Ya da kalp çakrasını açmış bir erkeğe kızlardan gelen ilgi diğer erkekleri kalp çakrasını açmış olan erkeğe kıskançlık dolayısıyla düşman edebilir. Bütün bunlar kadınlar için de aynen geçerlidir.

SAĞLIK

Vücudun ve ruhun sağlığını tam olarak dengeye ve maksimum düzene getirebilecek tek şey çakra çalışmalarıdır. Bunun başka yolu yoktur. Çakralarını temizlemiş ve düzenlemiş bir kişinin hayatı boyunca karşılaşabileceği hiçbir hastalık yahut psikolojik bozukluk mümkün değildir. Ancak kısa süreli mevsimlik virütik hastalıklara yakalanmak mümkündür (grip gibi). Kanser kalp krizi sara ve benzeri hastalıkların oluşmasını kesin olarak engellediği gibi eğer hastalık vuku bulmuşsa ve insanın çakra çalışmalarında orta düzey uzmanlaşmasına yetecek kadar yaşam süresi kalmışsa hastalığından kurtulmasını da sağlar.

ZEKA VE HAFIZA

Çakra çalışmalarının 6. ve 7. çakraya ait olanları beynin kullanılmayan yerlerini zorlayarak açar. Kişinin çalışmaların ilk zamanlarında şiddetli baş ağrıları ve gün içinde seyirmeler yaşaması normaldir. Beynin daha önceden hiç hissedilmemiş bölümleri hissedilmeye başlar. Konsantrasyon yükselir ve belli süre sonra insan beyninin çok daha hızlı çalışmaya başladığını farkeder. Kısacası sıradan insan beyninin yüzde 3ünü kullanıyorsa çakra çalışmaları ile bu oran şiddetle artmaya başlar. Hafızadaki yükselme daha fazla zaman alır.

KENDİNE GÜVEN

Çakra çalışmalarının bana kalırsa kişiye kazandıracağı en önemli şey kendine güvendir. Sonuç olarak kendine güveni olmayan bir insan istediği kadar uğraşırsa uğraşsın hiçbir amacında başafrılı olamaz hiçbir isteğini gerçekleştiremez. Karşı cinsten çekinir utanır sıkılır. Yetenekleri ile çalışırsa başarabileceği ne olursa olsun ilk baştan psikolojik olarak pes etmiştir. Hiçbir işe başlama cesareti bile bulamaz. Çoğunlukla bu insanlar bir de bu ezikliklerini gizlemek için “kibirliymiş” havalarında maskeler üretirler. Bunlar çok berbat şeylerdir ama kurtuluşu vardır. Kurtuluşu psikolojik ve fiziksel tedavilerin karışımını gerektirir. Bunun en kısa ve kesin tedavisi çakra çalışmalarıdır çünkü çakra çalışmaları kişinin fiziksel bedenini de ruhsal enerjisini/aurasını da tedavi edecek ve bunu hızlıca gerçekleştirecek tek yoldur. Kendine güveni gelen insan sadece çakra çalışmalarını değil hayatta ne istiyorsa söküp alacaktır. O kişi Nietzsche'nin sözünü ettiği “istediğini alan Üstünİnsan” formuna en yakın kişidir ideal Satanistin final şeklidir.

2.Bilinmesi Gerekenler

Çakra çalışmalarını okuyucunun yapabilmesi için bazı bilgilere ihtiyacı vardır. Bu bilgilere sahip olmayan okuyucu çalışmayı
anlayamaz. Ya da önemli kısmını atlar. Beceremez. Yaptığı şey boşa gider. Bunlar şu şekildedir:

i. Çakraların ne olduğunu ve yerlerini bilmesi lazımdır. Çakraların ne olduğunu herkes netten biraz araştırsın yine de biz yerlerini buraya özet şekilde koyuyoruz.

ii. İmajinasyon (yani hayal gücü/imgeleme/vizyon/gözönünde canlandırma denen şey) nedir ne işe yarar nasıl çalışır önemi nedir bilmelidir. Bunu bilmezse ve çalışmaların imajinasyon kısımlarını yapmazsa çalışmanın sadece tiyatrosunu oynamış olur. Hiçbir işe yaramaz. İmajinasyonun anlamını ve değerini daha iyi anlatması bakımından Satanist Orta Sütun Çalışması'ndan şu satırları ödünç alıyorum:

“Dikkat edilmelidir ki ritüellerde herşey "hayal" üzerine kuruludur. Hayal etmesini bilmiyorsanız enerjiyi kullanamazsınız ve unutmayın şu ünlü sözü: "Hayal Gücü asla ve asla hayal ürünü değildir." Hayal edilen düşünülen imajine edilen şeyin hemen bir kopyesi astral planda oluşur bunu "mimari bir dizayn" olarak kabul etmek mümkündür. Bu dizayna/hayale yönlendirilen enerji ile bu hayalastral planda sabitlenmeye güçlenmeye başlar. (Bunu oyunlardaki enerji buff'lamaya benzetebilirsiniz. Enerjiyi "inanmakla" -yani hayal etmekle/imajinasyonla/hissetmekle buff'lıyorsunuz. Ve tasarladığınız dizayn inşa olmaya başlıyor.) Yeteri kadar güçlendirilen hayal/imajinasyon/dizaynlar aynen fizik planda -bu yaşadığımız ve hayal olmadığını kabul ettiğimiz evrende- varolur. Aslında büyünün/majinin çalışma prensibi de budur. Ama biz burada büyüye değil enerjisel çalışmamıza odaklı bir ritüeli açıklayacağız. Ve bu ritüelde imajinasyon/hayal etme çok kullanılacaktır. Bu hususa dikkat edilmelidir ritüel şeklen yapıldığında -yani tiyatrosu oynandığında- hiçbir işe yaramaz. Ama hissedilmesi ve hayal edilmesi gereken şeyleri bilen kişi eğer bu ritüeli (veya herhangi bir ritüeli) şekilleri uygulamadan ve sadece uzanarak bile yapsa doğru yapmış olabilir. Yani öncelik "bu şekilde hissedin" ve "bunu hayal edin" veya "taç küresinin yaratıcılığını düşünün/tefekkür edin bu yaratıcı enerji başınızın üstünde varolduğunu imajine ettiğiniz küreden aşağıya aksın" gibi talimatları yapabildiğiniz en ileri düzeyde denemenizdir. Kendinizi tek aşırı zorlamanız gereken yer bu hissetmeyle paralel olması gereken imajinasyonlardır. Bu paragrafta anlattığımız dikkat edilmesi gereken noktalar aslında tüm majikal çalışmalarda dikkat edilmesi şart olan birincil kuraldır.”

3.Çakraların Yerleri Hakkında Özet Bilgi

1. İlk çakra KÖK çakradır ve cinsel organın altı ile makat arasındaki bölgede merkezleşmiştir.

2. İkinci çakra SAKRAL çakradır ve cinsel organın üstü ile göbek deliği arasındaki bölgenin ortasında merkezleşmiştir.

3. Solar Plexus çakra kaburgaların alt sınırının biraz altında karnın da üst sınırındaki boşlukta merkezleşmiştir.

4. Kalp çakrası memelerin arasında tam memeler hizasında kaburgaların ve göğsün orta kemiğinin üzerinde merkezleşmiştir.

5. Boğaz çakrası boğazın biraz altında kemiğin başladığı yerin hemen üstünde kalan paarmağımızı gezdirdiğimizde yumuşak ve boş gelen yerde merkezileşmiştir.

6. Üçüncü göz çakrası kaşların arasında tam ortada bulunur.

7. Taç çakra kafamızın tepesinde ve kafamızın dışındadır. kafamıza tepe noktasından temas eder.

Bununla beraber çakraların yerlerinin daha farklı olduğu iddiaları da çoktur. Aslında her türlü çalışmada yukardaki klasik tasnifler çalışır. Çünkü başka türlü iddia edenler bu genel bölgelerin yerlerinin farklı olduğunu iddia etmez. Ama mesela 2. çakranın iki parça olduğunu bunun bir parçasının pankreas tarafında diğerinin de ona simetrik olarak midenin alt sınırı civarlarında bulunduğunu iddia ederler.

Farklı bir çakra yeri sıralaması

Çakra Açma Çalışmaları

Çakraları açmak için yapılabilecek çalışmalar vardır. Bunların en önemlisi mantra çalışmalarıdır. (Mantra çalışması zikre benzer fakat zikirde zikredilen kelime kısa kısa hızlı hızlı geçilirken mantrada ise söylenen söz sanki bir opera sanatçısı gibi uzatılır titreştirilir elbette bağırmaya gerek yoktur..)

Rahat ve sırtın dik olduğu bir pozisyonda durulur. Çeşitli nefes teknikleri ile vücut rahatlatılır ve enerjisi temizlenir. Kök çakra çalışması yapılır:

1.
Kök çakranın bulunduğu yerde çalışma boyunca bir titreşim hissedilmeye çalışılır yada imajine edilir. (İmajinasyon nedir ne işe yarar; bunları kişinin bilmesi lazım. Bu yazının ikinci kısmında bundan bahsedildi. Yeterli gelmedi ise şu yazıyı tamamen okuyun çünkü yazının son kısımlarında çok kesin örnekler var: http :/ /w ww .he rmeti cs.org/ gd/ rolls/ di sk u r5.html )

2
. Kök çakranın bulunduğu yerde varolduğunu imajine etmemiz gereken bir simge vardır. Bu simge kök çakranın simgesidir.

Kök Çakranın Simgesi Söyledir

3.
Ağzımızdan sesli şekilde çakranın özel mantrasını(sözünü) söyleriz. Kök çakranın mantrası "LEM"dir. (LEMMMMMM
şeklinde söyleriz.)

ÖNEMLİ


Mantra titreştirilerek ve son harfi uzatılarak nefes yettiğince söylenir. Simgeyi imajine etmek de tam olarak bu mantrayı titreştirerek söylerken olmalıdır. Nefes alınır çakrada baskı hissedilir mantra titreştirilerek ve uzatılarak söylenir söylenirken de çakranın üzerinde olduğunu hayal ettiğimiz sembolü görmeye-hissetmeye çalışırız yani bunların hepsi aynı anda olur hepsini aynı anda yaparız. Bu yaptığımız nefes alma- verme kısmını (nefesi alıp şekli imajine edip mantrayı titreştirip söylememiz; bunların hepsini yapmamız “1” defayı tamamlamak anlamına gelir.) 100 defa ardarda yaparız. (Sayısı da önemlidir.)

PROGRAM

Her çakranın sembolü farklıdır. Her çakranın mantrası da farklıdır. Aşağıda hangi çakranın mantrası ve sembolü nedir veriyoruz. Çalışma programı ise her gün kök çakradan taç çakraya gidecek şekilde sırasıyla çakraları geçmektir. Toplam 7 günlük bir programdır. Bittikten sonra tekrar edilir. Kaç kez tekrar edileceği kişideki etkilerine ve kişinin çalışmaya verdiği dikkate bağlıdır.

Yani birinci gün KÖK çakra yani kök çakra mantrası ve simgesi beraber çalışılır 100 defa.

İkinci gün de ikinci çakra olan SAKRAL çakra çalışılır. Gene 100 defa. Kendi özel simgesi ve mantrası ile.

3 4 5.. böyle gider diğer günler. 7. gün yedinci çakra tamamlanır ve çalışma sona erer. Her çakra için 100 defa çalışılmıştır. Çalışma ilk okunduğunda göze çok kolay görünür ama dik durmak titreştirerek söyleyebilmek ve en önemlisi de simgenin imajinasyonunda konsantrasyonu çok da kaybetmeden imajinasyonu elden geldiğince devam ettirerek yapabilmek çok zor iştir. 100 tanesi adamı terden öldürebilir.

ÇAKRALARIN MANTRALARI

KÖK ÇAKRA: LEM (LEMMMMM şeklinde söylenir)
İKİNCİ (Savadhisthana) ÇAKRA: VEM (VEMMMMMMMMMM)
SOLAR PLEXUS ÇAKRA: REM (REMMMMMMMMMMM)
KALP ÇAKRA: YEM (YEMMMMMMMMMMMM)
BOĞAZ ÇAKRA: HEM (HEMMMMMMMMMMMM)
ÜÇÜNCÜ GÖZ ÇAKRA: AM (AMMMMMMMMMMMMM)
TAÇ ÇAKRA: AUM (AUMMMMMMMMMMMM)


Alıntıdır.