İmajinasyon ile korunma basit bir anlatımla çevrenizde siz istemedikçe kalkmayan ve dış etkilere maruz kalmanızı önleyen bir kabuk yaratmaktır. Bu kabuk çalışmalarınıza başlarken sizin tarafınızdan işlevselleşecek çalışmanız bittiğinde kaldırılacaktır.

Gözleriniz kapatıp tepe çakranızın bir karış üzerinde beyaz bir ışık küresi hal edin. Bu küreyi tüm ayrıntılarıyla gözünüzün önüne getirin. Kürenin içindeki akışkan beyaz ışığı görün ve ne kadar muhteşem ve güçlü olduğunu düşünün. Ardından bu ışık küresinin büyümeye başladığını hayal edin sizi tüm bedeninizle içine alacak şekilde büyüyüp o beyaz ışığın hücrelerinize kadar sizi sarmaladığını içinize nüfuz ettiğini hayal edin. Işık küresinin dış çevresinin altın gibi pırıl pırıl parladığını imajine edin bu altın küre artık sizin kuruyucunuz ve onun içine hiç bir şey giremez. O altın küre artık içindeki beyaz ışıkla size bağlı onu istediğiniz kadar büyütebilir onunla istediğiniz yere yolculuk yapabilirsiniz.

Çalışmanız bittiğinde kürenizi yine küçülterek başınızın üzerindeki o ilk haline döndürün ve her çağırdığınızda gelmesi için onunla anlaşın. O artık sizin koruyucunuz ve aracınız. Hiç bir zaman onsuz çalışmaya başlamayın.

Tüm imajinasyon çalışmalarında olduğu gibi bu çalışmada da gözünüzün önünde canlandırdığınız ve hissettiğiniz durumun veya nesnenin tüm yönlerine ve özelliklerine dikkat edin ne kadar ayrıntılı bir çalışma yaparsanız etkisi o denli güçlü yapabilecekleriniz o denli sınırsız olacaktır.

Son bir hatırlatma olarak şuna değinmek istiyorum lütfen kendinizi ve enerji bedeninizi çeşitli enerji çalışmaları yapıyorum diyen güvenmediğiniz kişilere açmayın. Bu sizin onlarla belki de hiç kesemeyeceğiniz bir bağlantı oluşturmanızı sağlayacak ve kötü niyetli bu sözde öğreticiler tarafından belki de istemediğiniz etkiler alacaksınız. Bilerek veya bilmeyerek size zararları dokunabilir bunu dikkate almanız çalışmalarınızın sağlığı açısından bence çok önemlidir.

(Sevgilerimle Ünal)

ALINTIDIR.