Çakralar ve Akapunktur Noktaları
Alternatif tıp kapsamında olan Akupunktur’u bir çogunuz bilirsiniz. Bu tedavi yöntemleri madde bedene degil süptil bedene yöneliktir ve kanımca isabetlidir de.. Bu yöntemde vücutta bazı enerji dügümlerine Akupunktur ismi verilir. Tedavi bu noktalara uygulanır ve süptil bedende akısı bozularak hastalıga sebep olan enerjilerin akısı yeniden düzenlenir.

Iste bedenimizdeki Akapunktur noktaları gibi yeryüzünde de Akapunktur noktalarımevcuttur. Bu noktalara bir misal olarak ülkemizdeki önemli bir Akupunktur noktasını verebiliriz. Kisisel görüsümce Efes (Izmir) civarı önemli bir yeryüzü Akapunktur noktasıdır.

Bu konuya daha bir çok misaller verebiliriz ancak konunun yanlıs anlasılmasından çekiniyorum. Bu sebeple fazla derine girmeyelim ve asıl konumuza yani insana dönelim.

Kundalini uyandıgında ilk olarak kök çakrası’ndan göbek altındaki dalak çakrası’na yükselir. Bilinç cinsellikle ve sehvani duygularla tanısır. Bu çakra tıkanıksa ve açılmazsa kundalini burada rahat durmaz. Kisi sadece sehvanî duyguları pesinde kosar hale gelir.

Üreme ve cinsel saglık da bozulur. Eger açıksa kundalini göbek hizasındaki Günes sinir agı çakrası seviyesine gelir. Eger bu çakra tıkanıksa ve açılmazsa bu sefer de kiside ego çok güçlenir. Irade eksikligi gücü yanlıs kullanma kızgınlık korku nefret sahiplenme ve kıskançlık duyguları olusur. Kisi toplumsal statü kariyer ve birim benligin yüceltilmesine dönük bir çaba içine girer ve mide ve sindirim sistemi hastalıkları ortaya çıkar. Eger çakra açıksa veya açılırsa kisi yasamı büyük bir kararlılıkla gögüsler. Ne yapmak istedigini iyi bilir ve istedigini gerçeklestirmek adına güçlü bir irade sergiler. Fakat eger kundalini’nin bu noktaya yükselisi pozitif bir kiside degilse kötü sonuçlar verebilir. Bu durum genellikle insanî özelliklerle yaratılmamıs kisilerde olur ve son derece bencil kendine dönük ve ahlakı düsük bir kisi çıkar ortaya... Eger bu kisi bir de hakikat bilgisi (evrensel gerçeklerle ilgili bilgi) alırsa durum daha da kötülesir. Çünkü bu kisilerde kundalini bir üst kalp çakrasına geçemez çünkü buraya sadece insanî özelliklerle varolan bilinç ulasabilir. Fakat evrensel bilgi ile titresimleri artan kundalini’yi bulundugu noktada zaptetmek de imkânsız hale gelir. Bu kisi edindigi tüm evrensel sırları birim benine dönük kullanmaya baslar ve nihayet ortaya Firavun veya Deccal benzeri bir kisilik çıkar. Bu kisiler bazı doga üstü haller de gösterebilirler. Bunun sebebi özlerindeki bir takım ruhî kuvvelerin açıga çıkmasıyla hassasiyet kazanan zihinlerinin kendi negatif titresimi ile aynı frekansta titresen ısınsal varlık (dini terminolojide cin denilen) zihinleriyle baglantı kurmalarıdır. Bu baglantı kuruldugu anda kontrol onların elinden çıkmıstır zaten.. Bir ısınsal varlıgın kuklası haline dönüsebilirler ve bu varlıkların yardımı ile bir takım doga üstü haller gösterebilirler. Günümüzde keramet sahibi bilinen ve veli sanılan bir çok kisi böyledir.

Gerçek veliler ise kendini çok ender olarak belli eder. Bunun da mutlaka bütüne dönük önemli bir sebebi vardır. Kendi nefsi için buna ihtiyaç duymaz.


(Kaynak: Hayat ağacı)

ALINTIDIR.