Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyim hiçbir şekilde reiki dersi almadım veya hiçbir hocadan el almadım. Hiçbir uyumlamaya da katılmadım. Bu bende keşfettiğim kadarıyla ilkokuldan beri vardı. Tam bir reiki olmamakla birlikte daha çok biyoenerjiyle arkadaşlarımın ellerini kaldırabiliyordum. Bu tabii benim için öncelri oyundu. Daha sonra reiki diploması olan bir arkadaş bana bende güçlü bir enerji olduğunu bunu değerlendirmem gerektiğini söyledi. Daha sonra insanlar üzerinde bunu deneyerek geliştirdim ve çok etkili olduğunu gördüğüm teknikler elde ettim. Geliştirdikçe sizinle paylaşmaa devam edeceğim.

Önceleri sadece kendimde o gücü hissettiğimde ve ben istediğimde reiki yapıyordum. Diğer denemelerimde başarısız oluyordum. Daha sonra kendimi meditasyonla çakra açma fiziki egzersizler (aktif ve pasif spor) ve farkındalık konusunda geliştirdikçe reikiyi her an yapabildiğimi farkettim. Bunları paralel olarak geliştirdiğimizde çok daha etkili oluyor. Tavsiye ederim.

Eğer meditasyon yapmaya veya çakra açmaya vaktimiz yoksa yanlızla nefes egzersizleriyle ve anda mevcudiyetle içimizdeki dışımızdaki ve mümkünse evrendeki enerjiyi hissetmemiz gerekiyor. Daha sonra pozitif enerjiyi nefesimizle veya 7. çakramızla içimize çektiğimizi hissedip (bunun kolay bir yönemi pozitif enerjinin beyaz bir ışık demeti halinde burundan veya başın tepesinden girdiğini düşünmektir. Bir süre sonra da zaten bunu elektrik akımı gibi hissedersiniz.) kollarımızdan geçerek avuçlarımızın içinde yoğunlaştığını hissedelim. (Daha etkili bir yöntem için avuçlarınız birbirine bakacak şekilde bükelim ve biraz uzakta tutarak arada oluşan ısıyı hissedebiliriz. Ya da ellerimizi düz tutarak birbirine yaklaştırıp uzaklaştıralım. Buradaki itme-çekme enerjisini hissedebiliriz.)

Reiki yapacağımız kişi rahat bir yerde uzanmış ve iyi kötü tüm düşüncelerinden arınmış olmalıdır. Avuçlarımıza kadar getirdiğimiz enerjiyi önce dalga dalga daha sonra da bir bütün akım yoluyla reiki yaptığımız kişiye aktaralım. Eğer bu yöntemlerle evrenin enerjisini toplamakta zorlanırsak bir başka teknik de bir elimizi enerjiyi toplaması için avuç yukarı duracak şekilde tutmaktır. Gelen enerjiyi bir kolumuzdan diğer kolumuzun avuç içine geçirerek tek elle de çalışabiliriz.

Reikiyi bölgesel yapacaksak sadece o noktaya yoğunlaşıp avucumuzdaki pozitif enerji akımını bölgeye uygulayalım ve biz pozitif enerji uygularken bulunan bölgeden negatif enerjinin akım yasasına göre çıktığını düşünelim. Dilerseniz enerjinin sizin ellerinize değmeden direk evrene yayıldığını veya ellerinizden vücudunuza girdiğini ve onu nefesinizle o an veya daha sonra pozitif enerjiye çevirip evrene bıraktığınızı hissedebilirsiniz.

Genel reiki yaparken çakralar üzerine de yoğunlaşmayı unutmayalım. Tersi de mümkün ama ben baştan başlayıp ayağa doğru gitme taraftarıyım. Yukarıda anlattığım yöntemleri kullanarak kendi uyguladığım sırayı yazıyorum:

Önce 6. çakranın bulunduğu alın bölgesine avuç içimizi ateş ölçer gibi yerleştirip birkaç saniye bekletelim. (Kaşları da içine almak daha etkili oluyor.) Ardından parmak uçlarımızı iki kaşın ortasından şakaklara doğru baş masajı yapar gibi getirelim ve şakaklara bir süre enerji aktaralım. Daha sonra kulak arkalarına dokunalım ve kulak memesinin arkasındaki noktalara bir süre enerji aktaralım. Oradan kafatasının ortasına dört parmağımızla ilerleyelim ve orada bulunan ana damarlara enerji aktaralım.

Oradan 5. çakranın gırtlağa tek ayamız tüm gırtlağı kapsayacak şekilde enerji aktaralım. Ardından sırasıyla boyun ve kollara yalnızca dokunalım. El bileklerine geldiğimizde bileklerin içine dokunarak oraya enerji aktaralım ve daha sonra da avuç içine ve parmaklara uygulama yapalım.

Ardından boyundan göğüs kafesine doğru ilerleyelim ve 4. çakranın bulunduğu iki göğsün arasında tekrar durup enerji aktarımı yapalım. Aşağı doğru ilerleyerek göğüs kafesinin hemen altıyla göbek deliği arasında kalan 3. çakranın bulunduğu bölgeye de enerji aktarımı yapalım. Ardından 2. çakranın bulunduğu bölge olan göbek deliğinin tam üzerine enerji aktarımı yapalım ve eğer elleri vücuda yakın tutarak dokunmadan reiki yapabiliyorsak 1. çakraya da enerji akışı sağlayabiliriz. Yapmadan da geçebiliriz. Tercih sizin.

Ardından bacaklardan ayaklara doğru ilerlerken diz bölgesine enerji aktarımı yapalım. Ardından kaval kemiği üzerinden ayaklara ilerleyelim ve ayakların önce üstünden parmaklara doğru ardından da topuklardan parmaklara doğru dokunalım. Ayak çukuruna ve alt taraftaki parmak köklerine yoğun enerji akışı uygulayalım.

Eğer sizi daha iyi motive edecekse bildiğiniz veya içinizden gelen duaları da okuyabilirsiniz tabii. İç enerjiyi kullanmadan enerjimizi kaybetmeden bu yöntemle reiki uygulayabiliriz. Faydalı olması dileklerimle.

ALINTIDIR.