Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb Reiki Yazıları

  Reiki İle neler yapabilirim:
  * Kilometrelerce uzaktaki yakınlarına hatta dünyanın bir ucunda bile olsa reiki ile ona bağlanıp enerji gönderebilirsin.

  * Geçmişte yaşamış olduğun ve senin bilinç altında iz bırakan olaylara reiki gönderip bunu düzeltebilirsin.

  * Geleceğe reiki gönderebilirsin.Örneğin; bir ay sonra bir sınavınbir toplantın yada çok önem verdiğin bir görüşmen var.O tarihe enerj gönderebilirsin.Bu gönderdiğin enerji o tarih ve saat geldiğinde otomatik olarak akmaya başlayacak ve seni destekleyecektir.

  * Reiki aynı zamanda bir şifa enerjisidir.Hastalıklı bölgene reiki vererek hastalığını iyileştirebilirsin.

  * Sevdiklerinle senden nekadar uzakta olurlarsa olsunlar reiki enerjisi ile onlara bağlanıp onlara sevgini ve desteğini gönderebilirsin.

  * Ortamdaki negatif enerjiyi reiki ile tamizleyebilirsin.

  * Reiki ile kendine koruma alanı yaratır enerji sömüren insanların etkilerinden kurtulabilirsin.

  * Bir ilişkinin düzelmesi için o kişiye reiki gönderebilirsin.

  * Daha sayılamayacak kadar yararları olan reiki ile ilgili detaylı bilgi almak için sitedeki makaleleri okuyabilir linkleri tıklayıp bilgi edinebilirsin.

  * Reikini enerjisini kullanabilmen için Reiki Master tarafından bu enerjilere uyumlanmalısın.

  Özel ilişkilerine reiki göndererek ilişkinin düzelmesini isteyebilirsin.

  Devamı

  Acı Çekerekmi Çekmedenmi?

  ACI ÇEKEREK Mİ ÇEKMEDEN Mİ TEKAMÜL ETMEK İSTERSİN?

  Bütün okült ve ezoterik gelenekler her ruhun amacının tekamületmek olduğundan bahsederler. Her ruh tekâmül ederken muhakkak zorluklar yaşamaktadır. Her ne kadar kendi dualitemizde ceza-ödül sistemi varmış gibi görsek te aslında içsel olarak biliriz ki her olayın sonu bizim için hayırlıdır.

  Çünkü iyi ya da kötü her deneyimin bize kattığı öğrettiği bir şeyle vardır. Ve bu öğrendiklerimizi üst üste koyarak ruhumuzu tekâmül ettiririz. Her olay her kişi her durum bizim için bir kılavuzdur.Maalesef bu öğrenme süreci zorlu bir süreçtir ve psikolojimiz ile ruhumuzda izler bırakır. Bu travmalar eğer zamanında tedaviedilmezse bilinçaltına itilip zamanla yükselişimiz için sorun teşkiledebilir. Bu da bizi maddi manevi yoracaktır ve bu hızlı süreçtedinlenmeye pek fırsatımızda yoktur. Peki zamanımız kısıtlıysa hızlı bir süreç içerisindeysek yaralarımızı sarmadan ilerleyebilir miyiz? Nasıl hızlı bir yükselişi sağlayabiliriz?

  Hayatımızın ve ruhumuzun yaşam kalitesini nasıl güçlendirebiliriz? İşte bu kendimizi ve Rabbimizi aramayolculuğunda bize tabiri caizse bazı “araçlar” gereklidir. Bu bir çok araçtan de şu anda en kullanılır olanı ve etkilisi Usui Reiki isimli alternatif terapi (şifa) yöntemidir.

  Bunu bir dağ yürüyüşüne benzetebiliriz. Hepimizin amacı nihai zirveye ulaşıp hakikati bulmaktır. Ama bu yürüyüş engebeli dik ve yorucudur. Düşe kalka yağmur ve çamurda ilerleriz. Tabi ki içinde mutluluklar da vardır bu yürüyüşün. Ama sağlıklı bir yürüyüş olması için ilkyardım bilgimizin ve ilk yardım ekipmanlarımızın yanımızda bulunmasıgerekir. Eğer bunlardan yoksunsak yaralarımızı saramayacağımız için çok sancılı arınma dönemleri ve uzun süren molalar vermek zorunda kalırız. Bunlar da hem zamanımızı hem de gücümüzü tüketen şeylerdir. Ama ilkyardım bilgimiz ve çantamız varsa bu bizi doktor yapmasa bile o an ilk müdahaleyi yapıp yaralarımızı sarıp sağlıklı bir şekilde yürüyüşümüze devam edebiliriz. Kimimiz bu yola birşifacı ile gider. Ama herkes o kişiler kadar şanslı değildir. Bu yüzden ilkyardım çantasına en nihayetinde ihtiyacımız vardır. Bu hem bizim için hem de bizle beraber yürüyen ruhlar için olması gerekendir.

  Bu sebeplerden dolayı tekâmül etmenin aynı zamanda bir şifalanma süreciolduğunu söylemek çokta yanlış olmaz. Tekâmül kişinindogmalarını yıkması zor veya sevinçli deneyimler yaşarken bir taraftan arınmasını kapsar. Haliyle ilk yardım çantası gibi Reiki de o anda müdahale etmemizi ve bizi arınmaya doğru irademizle hızla çıkarmayı amaçlar.

  Burada iki seçeneğimiz var. Tekamülümüzü Reiki gibi bir şifa vearınma yöntemi ile acısız gerçekleştiririz yada bizi olgunlaştıracak acıları kendimize çeke çeke acı çekerek gerçekleştiririz.Reiki ilearınarak acısız tekamülü mü tercih edersiniz yoksa acı çekerek mi? Tabi ki burada tercih yine kişilere aittir.Her ruhun yaşam deneyiminesaygı duymaktan başka yapacak bir şey yok.

  Devamı

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Reiki Master Olmak?

  Reiki Master Olmak
  Bir Reiki Master bu ruhsal gelişim yolunda kendisine ulaşan insanları kardeşi gibi görmelidir.Bizler bu evrende kendimizi ayrı ayrı zannetsekte bir bütünün parçalarıyız. O muhteşem birliğe hizmet ediyoruz evrendeki.Kimsenin kimseden bir üstünlüğü yoktur. Herkes yüce plan gereği tam olması gerektiği gibi olması gereken yerdedir. Nasıl insan vücudunda kalbi çalıştıran hücreler nerede olduklarını bilmedikleri halde bir görev yapıyor ve kalbi çalıştırarak insanın yaşamasına hizmet ediyorsa ve diğer organlardaki hücreler de aynı şekilde bulundukları yere hizmet ediyorsa hepimiz yüce plan gereği olmamız gereken yerdeyiz.Bizler her nerde bulunuyorsak burada olmasak bir eksiklik var demektir. Nasıl insan vücudunda milyarlarca hücre o insanı meydana getiriyorsa aslında bizlerde o kainattaki o muhteşem birliğin ahengin içindeyiz.Bu yolda kibirlenmek ego yapmak olmaz.Hele başkalarını küçümsemek hiç olmaz.

  Büyüklük Allaha mahsustur.Reiki her yerde var olan yaşam enerjisidir. Reiki’nin
  de kaynağı her şeyin sahibi olan yüce Allahtır.Onun dışında zerre varlık yoktur.Bir reiki master ben şöyleyim ben böyleyim benim derecem şu en büyük benim gibi ifadeler kullanamaz.Bu yol ego yapılacak bir yol değildir.Bir Reiki master egosunu ne kadar devre dışı bırakabilirse o Reiki Master den Reiki enerjisi daha saf akacaktır.Bu çok önemlidir.Şu anda hayatta olmayan Reiki'nin en büyük üstatları bile kendileri hakkında kendilerini büyük gösterecek en küçük bir sözcük etmemişlerdir.Öğrencileri onlardaki farklılığı görmüşlerdir sadece.Eğer bir Reiki Master bu işte ogo yapıyorsa bilmelisiniz ki o masterden saf reiki enerjisi akmamakta bunun yerine bencillik ve çıkar ve menfaat enerjisi akmaktadır sadece.Bizler henüz bu enerjilerle tanışmamış kardeşlerimizden önce bu enerjileri deneyimleyen kişileriz sadece.Ne kadar önce bu enerjilerle tanışmış olursak olalım bu bizim kendimizi başkalarından üstün görmemizi gerektirmez.

  Bir reiki master asla desteksiz ifadelerde bulunmamalıdır.Kullandığı ifadenin doğru anlaşıldığından emin olmalıdır.

  Reiki ondan en iyi sonucu olabilmek için en yüksek saygımızı gerektiren kutsal bir uygulamadır. Bir çok yararı olan Reiki; sadece bize kendimizi ve başkalarını iyileştirme imkanı tanımakla kalmaz ki bu bile başlı başına çok derin ve anlamlıdır- aynı zamanda hayatlarımızda da bir rehber rolü oynar. Reikinin limitsiz doğası; bize sürekli büyüme uyanma ve kendi sonsuz potansiyel gücümüzün farkına varma açısından fırsatlar yaratır. Reikinin yolunda içtenlikle yürüyenleri bekleyen ve daima artan neşe huzur ve bolluk; sadece zevk alınan nimetler olmakla kalmaz aynı zamanda içlerinde gezegenimizin muhtaç olduğu şifayı da taşırlar. Çoğunlukla Reikiye başlayanlar içlerinde İleri Reiki Eğitimi ve Master Reiki seviyelerine ulaşma arzusunu duyumsar ve bu büyüyen gücü hissederler Büyüme isteği basitçe yaşamın doğasında vardır. Etrafımıza bakınıp canlıları gözlemlediğimiz zaman açıkça gördüğümüz bir ortak şey tüm canlıların büyüme faaliyetinde bulunduğudur.

  Yaşayan her şey büyür. Canlıların yaptığı bu olduğu için de kolaylıkla hayatın amacının büyümek olduğu söylenebilir. O zaman bir kişinin Reiki gücünü büyütme isteği de onun özünün ve hayatın kendisinin doğal bir dışa vurumudur. Eğer siz de kalbinizde bu arzuyu hissediyorsanız ona saygı duyun. Bunu yapmak doğal bir ihtiyacı gidermek olacaktır.

  Bir Reiki Master olmanın bir sürü güzel yanı vardır ve Master öğreniminin işe yaraması için illa da bir öğretmen olmak gerekmez. İlaveten gelen şifa enerjisi semboller teknikler ve bilgiler; şifa kabiliyetinize değer katacaktır. Kendinizi tedavi etmeniz kendinize ve başkalarına şifa uyumlaması yapışınız birebir ve uzaktan tedavileriniz farkedilir bir biçimde gelişecektir. Aynı zamanda arkadaşlarınıza ve ailenizden olanlara da Reiki aktarabilecek olmanız da kesinlikle bir artıdır. Çoğu insan Master Reiki eğitimini sadece bunun için alır. Ancak resmi olarak da bir öğretmen olmaya karar verirseniz bunu da yapabilir olacaksınız. Hem her bir kişi Reiki Master eğitimi alıp da titreşimini arttırdığında bu bütün gezegenin de titreşim seviyesine katkıda bulunur!

  Reiki Masterı olmanın en büyük zevklerinden biri diğer insanlara Reikiyi öğretebilme imkanıdır. Reiki dersinizde uyumlama esnasında insanları Reiki enerjisini alırken izlemenin heyecanını bir düşünün. Sonra siz yaptığınız rehberlik sırasında onlar Reikinin nazik gücünü içlerinde akarken hissettiklerinde onların sevincini ve şaşkınlığını paylaşmayı... Öğrencileriniz Reikyi ailelerine ve arkadaşlarına yardım etmek için kullanırken hepinizin arasında harika bir spiritüel bağ duygusu gelişecek. Siz Reiki bilinciyle bütünleşip Tanrıdan geldiğimizi ve hepimizin bir olduğu gerçeğini daha derinden idrak ettikçe duyduğunuz şefkat ve sevgi hisleri herkese karşı güçlenecektir.

  Reikiyle ilgili bütün bilgiler bize Reiki sistemini 1935te Japonyada öğrenmiş olan Bayan Takatadan geldi. Takataya göre Master uyumlamasını ve Master sembolünü almış bütün uyumlamaları nasıl yapacağını öğrenmiş ve gerçekten bir Reiki dersi vermiş böylece diğerlerine Reiki aktarmış- kişidir Reiki Master. Master eğitimini almış ama en azından bir kişiye öğretmenlik yapmamış biri Reiki Master sayılamaz ve öğretene kadar da kendisini Reiki Master olarak adlandırmamalıdır. Eğer bir arkadaşınıza veya aile üyenize öğretmenlik yapmışsanız o zaman bir Reiki Master olarak nitelendirilebilirsiniz.

  Takata Aralık 1980de hayatını kaybetikten sonra kendisinin insiye ettiği 22 Reiki Master çalışmalarına ve başka Masterlar insiye etmeye devam ettiler. Başlarda Takatanın yoluyla aynı olarak bütün sistemi üç derecede öğrettiler. Zamanla bazı Masterlar tecrübe ve içsel rehberlik yoluyla elde ettikleri iyileştirme becerilerini de ekleyerek sistemde değişiklikler yapmaya başladılar. Bazıları Master eğitiminin tamamını içeren 3. dereceyi alıp iki ya da daha fazla bölüme ayırırken bazıları da Master derecesini 5e kadar çıkabilen parçalara böldü ve her parçayı yeni bir derece olarak adlandırdı.Reikide Grand Masterlik diye bir derece yoktur.Yukarıda da açıklandığı gibi Masterlik yetkisinin parçalara bölünerek öğrenciye verilmesinden ibarettir sadece.

  Eğer diğer insanlara yardım etmek için içten bir isteğiniz varsa ve öğretmenliğe hazırlanmak için yeterli zamanı ayırmışsanız öğrencileri çekmek için hiç sorun yaşamamalısınız. Alacağınız sonuçları yaratan şey sizin yaklaşımınızdır. Öyleyse başarıyı farzedin başarıyı yaratacaksınız.

  Öğretmenlik yapan bir Reiki Master olarak öğrencilerinize saygıyla yaklaşmanız önemlidir. Her birinin Tanrının kıvılcımın içlerinde taşıdıklarını bilin. Asla öğrencilerinizi size bağımlı kılmak amacıyla gizli tehditler kullanmayın veya bilgiyi kısıtlamayın. Kendi içsel gücüyle ve seçim özgürlüğüyle bağlantı kurması için her bir öğrenciyi samimice destekleyin. Başkaları için yarattığınız şeyler size geri döner. Siz diğerlerini güçlendirdikçe siz de güçleneceksiniz. Evrenin bolluğuna güvenin böylece bolluk sahibi olacak ve aynı zamanda huzur ve mutlulukla kutsanacaksınız.

  Siz bunları yaparken eninde sonunda Reikinin kendinize ve başkalararına şifa vermekten daha öte bir sistem olduğunu farkedeceksiniz. Reikinin daha derin bir gayesi vardır. Reiki tedavi sırasında şifa enerjisine yol gösterebildiği gibi hayatınızda da yol gösterici olabilir.

  Hayatınız için her zaman var olmuş olan ve sizi bekliyor olan mükemmel bir plan vardır. Bu plan sizin için en iyi en doğru ve en sağlıklı olandır. Bu plan ne ailenizin sizin için istedikleri ne de ait olduğunuz kültürün kabul etmek zorunda olduğunuzu söylediği şeyler üzerinedir; bu plan sadece ve sadece sizi gerçekten mutlu edecek şey üzerine kurulmuştur. Sizin içinizdedir ve sizin özünüzden gelir. Reiki sizi bu plana doğru yönlendirebilir ve onu takip etmenize yardım edebilir. Bu plan sizin ruhsal yolunuzdur.

  Zamanla tecrübelerinizden Reikinin rehberliğinin güveninize değidiğini öğreneceksiniz. Bir kere kendinizi bıraktınız mı Reikinin yoluna girmiş olacaksınız. Bunu yaptığınızda gemişle barış içinde ve gelecekten emin olacak ve tasalanacak hiç bir şey olmadığını bileceksiniz. Hayatınız daha büyük bir uyum içinde devam edecek ve amacınız olan bir olma haline doğru ilerlemeye devam ederken bile ona ulaştığınızı hissedeceksiniz!

  Sonuç olarak bir Reiki Masterın Reikiye hakim olan kişi değil Reiki tarafından hakim olunmuş kişi olduğunu dikkate almalıyız. Bu Reikinin ruhuna tamamen kendimizi adarken; onun hayatımızın her alanında bize yol göstermesine ve tek odağımız güç ve büyüme kaynağımız haline gelmesine izin vermeyi gerektirir. Reiki milenyumun sonlarına yaklaşırken; problemlemlerimize bir çözüm ve sınırsız bir güç yolu olarak öne çıkıyor. Bu yoldan yararlanacak herkesin ona doğru yönlendirilmesi dileğiyle...

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Reiki Sembolleri

  1.
  derece Reiki'de sembol yoktur ve bir Reiki seansi sirasinda verilmesi gerekli degildir. Bununla birlikte 2.derece ve ötesinde verilen semboller ve bunlari aktif hale getiren inisiasyolar Reiki iyilestirme sistemine güç ve çok yönlülük katar.

  Reiki sembolleri kutsaldir. Onlari gizli tutmak Reiki geleneginin bir parçasidir. Sadece 2.derece ya da daha yüksek Reiki inisiasyonlari alanlarda kendini ifsa etmektedir.

  Gizlilik iki yönlü ele alinabilir. Bu sembolleri gizli tutarak kisisel anlamda onlara olan sayginizi gösterirsiniz. Baska yazarlarin onlari açiga çikarmasi sizin sembollere olan kisisel sayginizi azaltmaz. Onlari gizli tuttugunuz sürece sayginizi ortaya koyuyorsunuzdur.
  Ikinci neden ise; sembollerin gücü inisiasyondan geldiginden inisiasyon almamis birine bunlari göstermek onlara yardim etmedigi gibi kavram karmasasina da neden olacaktir.

  Birçok Usui Reiki sembolü herhangi bir Japonca sözlükte bulunabilecek Japon Kanji karakterlerinden meydana gelmistir. Örnegin Uzaktan Iyilestirme ve Üstad Sembolleri hem ismen hem de çizilis sekilleriyle tamamiyle Japon karakterlerinden meydana gelmistir. Fakat ilk iki Reiki sembolünün kökeni daha komplekstir. Güç ve dönüsüm sembollerinin isimleri Japonca olmakla birlikte sembollerin kendisi Shaman kaynaklarindan ya da Sanskrit ve Kanji sekillerinin kombinasyonundan elde edilebilir.

  Sembollerin sadece inisiasyon aldiktan sonra güçlendigi ve amacina yönelik olarak çalistigi birçok kez kanitlanmistir. reiki enerjisini görebilen psisik yeteneklere sahip sifacilar inisiasyon aldiktan sonra Reiki enerjisini çok daha net bir sekilde görebildiklerini vurgulamislardir.

  Reiki sembolleri transandantaldir. Birçok sembolün yaptigi gibi sadece bilinçalti zihne etki etmekle kalmaz ayni zamanda Tanrisal Suurla da dogrudan baglantilidir.

  2.derece Reiki almis biri tarafindan bir Reiki sembolü kullanildiginda Rei ya da Tanrisal Suur Reiki Enerji fonksiyonlarinin yönünü degistirerek yanit verir. Bu islem 2.derece Reiki almis kisi ile Tanri arasindaki kutsal ya da ilahi anlasmaya bagli olarak gerçeklesir. Kisinin sembolleri harekete geçirmek için özel bir duruma geçmesine gerek yoktur. Her kullanildiklarinda otomatik olarak harekete geçerler.

  Reiki sembolleri yüksek seviyedeki bilincin ya da suurun kapilarini açan anahtarlar gibidir. Onlari ayni zamanda birine bastiginizda otomatik olarak özgün sonuçlar elde edebileceginiz dügmeler olarak ta düsünebilirsiniz.

  Tabii ki semboller onlari aktive edebilmek için dogru kullanilmalidir. Bununla beraber herkes için sembolleri çizmekte tek bir dogru yol oldugu anlami çikarilmamalidir. Onlari çizen ögretmenler arasinda farkliliklar olacaktir. Hatta Bayan Takata bile her seferinde sembolleri ayni biçimde çizmemistir. O'nun egittigi 22 Üstad da bile bu sembollerde çesitli nüanslar gözlenmektedir. Her ögrenciden gelen titresimlere bagli olarak sembollerde de ufak degisiklikler yapmasi konusunda rehberlik almistir.

  Bir Reiki üstadi Reiki sembollerini ögrencisine gösterip onlar için inisiasyon verdiginde ögrenciye gösterilen imaj ile sembollerin temsil ettigi metafizik enerjiler arasinda bir bag kurulur. Bu beynin stimulus/yanit mekanizmasina bagli olarak gelisir. Özel bir deneyime bagli olarak stimulus sürekli olarak uyarildiginda onunla kisinin ona verdigi tepki arasinda bir iliski gelisir. Bunu Pavlov'un taninmis deneyine benzetebiliriz. Köpegi her beslediginde bir zil çalmakta ve bunu sürekli olarak tekrarlamaktaydi. Daha sonra köpegin salya salgilamasini saglamak için sadece bir zil çalmasi yeterli oluyordu. Reiki inisiasyonunun enerjileri transandantal bir yapida oldugundan (ve tabii ki insanlar köpeklerden daha çabuk ögrendiginden) bu süreç daha hizli çalismaktadir. Inisiasyon esnasinda sembolün temsil ettigi enerji asagiya gelmekte ve kendini sembole baglamaktadir. Dolayisi ile ögrenci sembolü düsündügü an sembolün temsil ettigi enerji de otomatik olarak akmaya baslayacaktir.

  Bayan Takata ögrencilerinin sembollerin kopyalarini yapmalarina izin vermez onlari ezberletirdi. Bazilarinin mükemmel bir hafizaya sahip olmamasindan ötürü semboller ögretmenden ögrenciye aktarilirken birçok degisiklikler de kendiliginden gelismistir. Bu nedenle bazi Reiki ögretmenlerinin kulladiklari sembollerin Dr.Usui tarafindan kullanilan sembollere tam olarak benzemedigi gözlenmekle birlikte bu sembollerde ayni sekilde çalismaktadirlar. Bu nedenle ögrenciler için en dogru yöntem Reiki Üstadlari'nin onlara inisiasyon sirasinda verdigi sembolleri kullanmaktir. Disaridan bakildiginda farkliliklar olmakla birlikte her ögrencinin sembolü çalisacaktir.

  Sembollerin gücü görünüsünden degil inisiasyon esnasinda onlara baglanan enerjiden gelmektedir. Bununla birlikte birçok ögrenci de Dr.Usui'nin sembollerinin gerçekte neye benzediklerini bilmek istemektedirler. Bunun için Reiki II ya da daha üst seviye inisiasyonu almis kisiler asagidaki adrese kendi adreslerinin yazili oldugu pullu bir zarfla birlikte sertifikalarinin kopyalarini yolladiklari taktirde kendilerine orijinal Usui sembolleri yollanacaktir.

  Sembolleri aktif hale getirmek.
  Asagidaki tanimlamalar sembollerin kanitlanmis kullanim sekillerini açiklamaktadir. Bununla birlikte Reiki sembollerinin kendi enerjileri ve suurlari vardir ve onlar üzerinde meditasyon yapmak mümkündür. Dolayisi ile sembollerle deneyim yasamakta kendinizi özgür hissedin ve farkli kullanim alanlarini da kesfedin. Reiki sembollerini aktive etmenin birçok yolu vardir. Hastanin yanina ya da üstüne olabildigi gibi kendi önünüze havaya da bu sembolleri çizebilirsiniz. Semboller parmaginizla çizilebildigi gibi avuç içi çakranizdan disari çikan bir isin hüzmesini hayal edip elinizin hareketiyle de çizilebilmektedir. Sembolleri onlarin ismini düsünerek ya da Reiki II ya da daha üst seviyelerde inisiye olmus olan insanlarin bulundugu ortamlarda isimlerini yüksek sesle söyleyerek de aktive edebilirsiniz. Sembolü gözünüzün önünde canlandirabilir ya da kendinizi onu çizerken hayal edebilirsiniz. Bu yöntemlerden herhangi biri Reiki sembollerini aktive edecektir. Burada önemli olan sizin niyetinizdir. Sembolü aktif hale getirmek için niyetlenmeniz yeterli olacaktir. Yukarida anlatilan metodlar niyetinizi ifade etmenin basit yollaridir.

  Güç sembolü
  :Güç sembolünün isminin anlami; "Evrenin Tüm Gücünü Buraya Koy" dur. Güç sembolü Reiki'nin gücünü arttirma ya da Reiki'yi özel bir bölgeye odaklamak için kullanilir. Ne zaman ki verdiginiz Reiki iyilestirmesinin gücünü arttirmak isterseniz sembolü gözünüzde canlandirmaniz ya da ismini düsünmeniz Reiki'yi güçlendirecektir. Ayni zamanda hastanin etrafini sivayip tedavi enerjilerinin disariya sizmasini önlemede de kullanilabilir. Bu fiziksel olarak hastayi saran altin bir isik küresi seklinde görünebilir. Güç sembolü iyilestirme esnasinda herhangi bir zaman kullanilmakla birlikte baslangiçta gücü arttirmak ve son asamada da iyilestirici enerjileri sivamak için kullanilir. Oda içindeki negatif psisik enerjileri temizleyip odayi isikla bezeyip burayi kutsal bir mekan haline getirmek için de güç sembolünü kullanabilirsiniz. Kendinizi sevdiklerinizi arabanizi evinizi ya da sizin için degerli herhangi bir seyi korumak için de kullanilabilir. Reiki tüm seviyelerde çalistigidan O'nun sagladigi koruma da tüm seviyelerde olacak ve sadece fiziksel zararlara karsi degil ayni zamanda sözel-duygusal ya da psisik saldirilara karsi da koruma saglayacaktir. Güç sembolünü baskalarini kutsamakta da kullanabilirsiniz. Birinin elini sikarken güç sembolünün ismini düsünmeniz o insani kutsayacaktir. Deneyimlerle daha birçok kullanim alani bulabilir.

  Mental sembol:
  Bu sembolün ismi "Tanri ve Insanlik Bir Oldu" anlamina gelmektedir. Sembol zihinsel ve duygusal iyilestirmede kullanilabilir. Beynin sol ve sag yarilarini dengeleyerek baris ve uyum getirir. Özellikle iliski problemlerinin iyilestirilmesinde kullanislidir. Sinir korku depresyon kizginlik kendini kötü hissetme gibi her türde zihinsel/duygusal problemlerde kullanilabilir. Fiziksel olarak bu sembolün enerjisi duygusal iyilestirme için kullanicinin kalp çakrasindan ya da zihinsel iyilestirme için günes siniragi (solar plexus) çakrasindan gelen bir baloncuk olarak ifade edilebilir. Çogu zaman bu iki enerji birlikte çalisip kullanicinin önünde karisip hastaya o sekilde etki edecektir. Bu sembol sigara tiryakiligi ya da asiri kilo ile ilgili problemlerde kullanilabilir. Hafizayi gelistirmekte ve özellikle bir kimsenin ismini unuttugumuzda ya da araba anahtarlarini kaybetmek gibi durumlarda kullanildiginda olumlu sonuçlar vermektedir. Bilinçalti zihnini derinden etkileyen onay sözlerinin gelistirilmesinde ders çalisma ve ögrenme esnasinda da kullanilabilir.

  İstenmeyen alışkanlıkların iyileştirilmesi.Dönüsüm sembolü istenmeyen davranislarin degistirilmeside ya da ortadan kaldirilmasinda kullanilabilir. Isminizi istenmeyen davranisiniz ve dönüsüm sembolü ile birlikte bir kagit parçasina yazin. Daha sonra kagidi iki elinizin arasinda tutup Reiki verin. Bu sekilde zihninizin ve duygularinizin istenmeyen davranisinizla iliskili kisimlarina Reiki gönderip onlari iyilestirmeye baslayacaksiniz. Bunu hergün 20 dak. ya da daha uzun sürelerde yapin. Kagidi beraberinizde tasiyin ve eger gün içinde istenmeyen davranisiniz kendini gösterirse kagidi tutun ve Reiki verin.

  Örnek olarak kilo kaybetmek istiyorsaniz isminizi "yiyecek" kelimesini ve dönüsüm sembolünü bir kagida yazin. Hergün ve her yemekten önce kagida Reiki verin. Böylelikle hem daha az hem de daha saglikli yiyecekler yiyeceksiniz. Kagit üzerie "Saglikli kilo kaybi" ya da sizin için uygun farkli cümleler de yazabilirsiniz.

  Uzaklık sembolü:Bu sembolün ismi "Benim ve Senin Içindeki Yüksek Benlik Uyum ve Barisi Yükseltmek Için Bir Olsun" anlamina gelmektedir. Hayatin bir olmasi hepimizin içerisinde ayni Yüksek Benlik suurunun var oldugu prensibine göre çalisir. Bu sembol uzak mesafede olanlara Reiki göndermede kullanilir. Bir odanin sehrin hatta ülkenin ya da dünyanin herhangi bir yerindeki kisilere Reiki gönderebilirsiniz. Bu sembolü kullanirken uzaklik bir engel teskil etmez. Kimi zaman Reiki gönderilen kisinin resmi sembolle baglanti kurmada kullanilir.

  Uzaklik sembolü zamanla bir köprü kurmada da kullanilabilir. Bu sekilde gelecege Reiki gönderebilirsiniz. Örnegin ileride gerçeklesecek olan önemli bir aktivitenizin tarihini biliyorsaniz randevunuza yardimci olacak sekilde o tarihe Reiki gönderebilirsiniz. Bu sekilde kullanildiginda Reiki enerjisi bir pil gibi depolanir. Zamani geldiginde enerji açiga çikip sizi sarar ve yardim eder. Insanlar bu teknigi is görüsmelerinden sinavlardan ameliyat ya da diger önemli olaylardan önce kullanirlar.

  Bu sembol ile geçmise de Reiki gönderebilirsiniz. Yaklasik tarihini bildiginiz geçmise ait travmatik bir deneyiminiz var ise bu sembolle geçmise Reiki yollayarak bu travmayi iyilestirebilirsiniz. O döneme ait bir resim bunu gerçeklestirmenize yardimci olacaktir. Buna ragmen tarihi bilmiyor ya da resme sahip degilseniz problemi tanimlayarak ve Reiki'den problemi olusturan nedene gidip onu iyilestirmesini istemekle de sonuca ulasabilirsiniz. Bu teknik ayni zamanda geçmis yasamlariniza (enkarnelerinize) ait problemlerin iyilestirilmesinde de kullanilabilir.

  Bu sembol yer belirleyici bir araç olarak ta kullanilabillir. Eger tedevi esnasinda vücudun neresine enerji vermeniz gerektigini bilmiyorsaniz uzaklik sembolünü kullanin ve Reiki enerjisini problemin nedenine gönderin. Böylelikle problemin nedenini bilmeseniz de Reiki enerjisi gerekli yere gidecektir.

  Uzaklik sembolü ruhun açiga çikarilmasi çalismalarinda da kullanilabilir. Bu çok güçlü ve basit bir islemdir. Sizinle ruh arasindaki bir mücadeleye dayanmadigindan sizi enerjinizin bosalmasi ya da zarar görebileceginiz bir yola girmeniz söz konusu degildir. Ruha Reiki göndermek için uzaklik sembolünü kullanin ve daha sonra Yükselen Üstadlari ruhu isiga götürmelerini istemek niyetiyle çagirin. Birkaç dakika ya da islemin tamamlandigini hissedene kadar Reiki göndermeye devam edin. Yükselen Üstadlar bütün isi yapip ruh ile hem kisiyi hem de ruhu iyilestirecek dogru ortami yaratmak için ilgileneceklerdir.

  Uzaklık sembolünün kullanımı:Uzaktan Reiki gönderme iki asamadan olusur. Ilk önce kisinin ismi ya da resmi ile birlikte uzaklik sembolünü kullanarak baglanti kurun. Daha sonra Reiki gönderin. Siz vermeye devam ettiginiz sürece Reiki o kisiye ulasacaktir. Uzaktan Reiki göndermenin birkaç degisik yolu vardir.

  Kisinin resmini kullanin. Resmi kendi önünüze koyup sanki resmin üzerine çiziyormus gibi uzaklik sembolünü havada çizin. Daha sonra Reiki isinini resme dogru yönlendirin. Böylece Reiki o kisiye ulasacaktir.

  Yukarida anlatilan yöntemi resmi ellerinizin arasida tutarak Reiki'nin o insana akmasini dileyerek uygulayin. Kisinin ismini bir parça kagida yazin. Uzaklik sembolünü çizin ve kagidi ellerinizin arasinda tutun.

  Reiki göndereceginiz kisinin bulunma olasiliginin oldugu yere dogru ellerinizi dogrultun ve uzaklik sembolünü çizdikten sonra o yöne Reiki gönderin.

  O kisiyi temsil edebilecek bir oyuncak ayi kullanabilirsiniz. Kisinin ismini 3 kere tekrar edin ve uzaklik sembolünü oyuncak ayinin üzerine çizin. Daha sonra sanki o kisiye standart tedavi uyguluyormuscasina standart el pozisyolarini oyuncak ayi üzeride uygulayin. Eger oyuncak ayi yoksa bir yastik da kullanabilirsiniz.

  Araba kullanirken direksiyon simidinin Reiki göndermek istediginiz kisinin yerine geçmesini saglayabilirsiniz. Uzaklik sembolünü düsünün ya da ismini söyleyin ve daha sonra Reiki göndermek istediginiz kisinin ismini de buna ekleyin. Siz araba kullanirken elleriniz direksiyona temas ettikçe Reiki de o kisiye dogru akacaktir.

  Reiki'yi Peygamberlere Buddha'ya Tanri'ya Dolunay'a Dünya'ya Ruhani Rehberler'e ya da meleklere göndermeyi deneyin. Bu tür Reiki gönderenler bu ruhani varliklardan çok güçlü geri iletimler aldiklarini ifade etmislerdir. Ayrica bu sekilde çok güçlü bir baglanti kurulacagindan dualariniz da güçlenmis olacaktir.

  Uzaklik sembolünü geçmiste tanidiginiz televizyonda ya da gazetelerde gördügünüz özellikle yarali yardima muhtaç insanlara sifa göndermede kullanabilirsiniz.

  Yukaridaki tekniklerden herhangi birini kullanirken ulusal ya da dünya krizlerinin olumlu souçlanmasi için de Reiki gönderebilirsiniz. Her ne kadar Reiki'yi daha iyi alacaklarindan ötürü arzu eden insanlara uzaktan göndermek daha iyi ise de kimi zaman sizden yardim isteyemeyecek kisilerin oldugu durumlarla karsilasabilirsiniz. Örnegin; komadaki insanlar yardim talebinde bulunamazlar ancak böyle bir ihtimali biliyorlarsa yardim almak isteyebilirler. Benzer sekilde dünyadaki herhangi bir krizin iyilestirilmesi için de Reiki göndermek isteyebilirsiniz. Bu ve benzeri kosullarda Reiki'yi göndermeye izin almak için dua edin. Bir izin alabilir ya da alamayabilirsiniz. Fakat içsel rehberinizi takip etmek önemlidir. Unutmayin Reiki zarar vermez ancak kisilerin özgür iradesine de saygi duyar. Eger istemeyen birisine Reiki gönderirseniz Reiki onlara etki etmeyecektir.

  Hedeflere ulaşmak:Eger belli bir amaci gerçeklestirme yolunda ilerleyemiyorsaniz genellikle bu hedefe ulasmadan önce halledilmesi gereken bazi seyler vardir demektir. Bunun yaninda sevgi dolu uyum üreten bir enerjiye sahip Reiki ile çevrelendiginizde hedeflerinize ulasmaniz daha kolay olacaktir.

  Isminizi bir kagit ya da ufak bir kartin üzerine yazin. Hedefinizin ismini ya da tanimini da buraya ekleyin. Eger herhangi bir tarih belirtilmemisse bunu da belirtin. Daha sonra her üç sembolü de bu kart üzerine çizip hergün 20 dak. ya da daha uzun bir süre bu karta Reiki verin ve nereye giderseniz onu da yaninizda götürün. Hedefinize ulasmanizda aktif bir sekilde çalismaniz için her bos aninizda Reiki vermeye devam edin. Herseyin çok daha iyi gittigini göreceksiniz.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Reikinin Faydaları:

  Reiki ile Sağlanabilen Faydalar


  Derin bir rahatlama ve huzur.

  Enerji blokajlarının (hastalık tohumlarının ve tıkanıkların) çözülmesi.
  Vücudun zehir ve toksinlerden arıtılması.

  Bireyin bio-enerji kapasitesinin artırılması ve enerji düzeyinin yükseltilmesi.

  Kalıplaşmış düşünce sistemlerinin dönüştürülmesi ile bireyin ruhsal açıdan üst düzeylere tekamülü sağlanabilmektedir.

  Reiki maddenin içinden akabildiği için herzaman heryerde maddi manevi herşeye verilebilir.

  Vücut-Ruh-Benlik dengesi ile ilgili yararları vardır. Reiki fiziksel duygusal zihinsel spiritüel olsun acı duymayı yatıştırmaya yardımcı olur.

  Reikinin bir başka amacı kişisel ve spiritüel tekamülü güçlendirmektir ve aydınlanma yolunda yardımcı olmaktır. Reiki herhangi bir spiritüel yola/öğretiye ait değildir ve herkes için çalışır. Reiki almak hem bir uygulayıcıdan Reiki tedavisi almak hem de Reikiyi uygulamayı öğrenmek anlamına gelir. Reiki tedavisi herhangi bir Reiki uygulayıcısından alınabilir. Reiki tedavisi bedenin doğal kendini iyileştirme yeteneğini güçlendirir. Canlılığı ve dayanıklılığı artırır bedende zihin üzerinde duygular üzerinde spiritüel özde ve aurada çalışır. Reiki tedavisi bloke olmuş enerjiyi salıverir ve gevşemeyi sağlar ve stresi azaltır. Reiki enerjisi içsel bir zekaya sahiptir ve bedende ve aurada nereye gereksinim varsa oraya gider. Bedeni hem enerjisel hem de fiziksel toksinlerden temizlemeye yardım eder ve zamanla dayanıklılığı sezgiyi meditasyonu ve spiritüel tekamülü güçlendirir.

  Reiki ayrıca bitkiler hayvanlar ve hatta makineler üzerinde çalışır ve Dünyayı iyileştirmek için ve dünyadaki olayların tedavisi için kullanılabilir. Reiki sizin için kişisel olarak çalışır ve başkalarına yardım etmek için kullanabileceğiniz bir araçtır.

  Reiki kendi spiritüel varlığınızın daha yüksek parçasına bir kapı olabilir. Reiki tedavisi ve uygulaması auranıza ve fiziksel bedeninize enerjinin daha yüksek titreşimlerinin akışını artırabilir. Reiki enerjisi toplam sizi : fiziksel duygusal zihinsel ve spiritüel - uyumlamak veya dengeye getirmek için çalışır. Reikinin yararlarını almak için Reikiyi aktif olarak kullanmalısınız veya tedavileri düzenli almalısınız.

  Reikiyi bir gevşeme ve stres azaltıcı teknik olarak kullanmak kabul ediliyor ve yayılıyor. Hastalıkların ve yaralanmaların tedavisini desteklemeye ilave olarak Reiki spiritüel gelişmeye yardım ettiği gibi diğer beden çalışmalarını ve şifa tekniklerini ve spor performansını güçlendirir. Bilim enerji çalışmasının geçerliliğini kabul etmekte isteksiz ancak çalışmalar bir çok farklı şekillerdeki enerji tedavilerinden gelen hızlanmış gelişmeyi gösteriyor. Kirlian ve aura fotoğrafları da Reiki tedavisinden önceki ve sonraki önemli değişiklikleri gösteriyor.

  Uygulamayı öğrenmek ve Reikiyi başkaları ile paylaşmak için bir Reiki Masterdan uyumlama almanız gerekir. Kendinize ailenize ve arkadaşlarınıza hayvanlara bitkilere vs. Reiki vermeyi öğrenebilirsiniz. Başkalarını tedavi ederken Reiki enerjisi sizi de tedavi eder ve enerjilendirir.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Aura Nedir?
  AURA Yunanca hafif meltem anlamına gelen Avra sözcüğünden gelmektedir. Aura canlı bedende bulunan fizik bedeni saran ve onunla kaynaşan kendi özelliklerini barındıran ve yayan enerji alanı yani ışık bedendir. Gözlemlere dayanarak araştırmacılar aurayı çeşitli katmanlara ayırmışlardır. Birbirine nüfuz eden birbirini çevreleyen ardışışık katmanlar halindedir. Her üst katman bir alttakine göre daha ince maddeden ve daha yüksek titreşimden oluşmuştur. Araştırmacıların pek çoğu üç ila dokuz kat aura katmanından bahsederler fakat en yaygin olarak Fiziksel bedenden sonra gelen katmanlar sırasıyla Eterik Duygusal Fiziksel ve Ruhsal Bedenlerdir. Her aura katmanı kendine has fakat birbirleri ile bağlantılı titreşimler yayar ve farklı fonksiyonlar sergilerler. İnsanın aura alanı genişledikçe üst düzeyde bir farkındalık oluşturmaktadır aura genişletmek üzerinde çalışılmaya değer bir konudur.Bilim adamları fiziksel auramızın var olduğunu kabul ederler. Bu bedeni çevreleyen fiziksel olaylar ve enerji alanıdır.

  İnsanlar çevrelerine göre genellikle daha sıcak olduklarından hepimizin bedenimize yakın hava akımları yaratan termal eğilimlerimiz vardır. Ayrıca çevremizde elektrostatik ve elektrik iyon akımları da bulunur çünkü bedenimizden kızılötesi enerji yayılır. Düşük seviyede elektromanyetik radyasyon (radyo dalgaları) ve alçak frekanslı radyasyon da yayarız.

  Bunlunla birlikte auranın renkleri de vardır renk ve ışıktan oluşmuştur. Bunu ilk kez 1666 yılında Isaac Newton güneş ışığını cam bir prizmadan geçirerek göstermiş ve bir gökkuşağı manzarası sergilemiştir. Sonra bu renkleri ikinci bir prizmadan geçirerek yine berrak beyaz ışık elde etmiştir. Beyaz rengin bu yedi tayf rengini kapsadığını ispatlamıştır. Aura bulunduğu atmosferdeki beyaz ışığı çekerek renklere ayrıştırıp insan bedeninde varolan güç merkezlerine iletmektedir. Bu güç (enerji) merkezleri çarka adıyla bilinmektedir. Ayrıca aura insan ruhunun aklının gelişmesiyle ilgili olarak değişik renklerin sahibidir. O anda ki fizik ruh durumumuz da auramızın renk ve netliğini etkilemektedir.

  4 temel enerji bedeni

  Her insan üzerinde ruhsal zihinsel duygusal ve eterik olmak üzere dört temel aura katmanı mevcuttur.

  Eterik Aura;

  Fiziksel bedenden yaklaşık 20 cm . uzaklığındadır ve şekil ve boyut olarak fiziksel bedene benzer ve hayat enerjisini solar plexus çakrası yoluyla güneşten ve kök çakra yoluyla dünyadan alır. Bu enerjiyi depolayarak çakralar ve kozmik enerji taşıyan 350.000 görünmeyen enerji odaklarına dağıtır; bunlar da bu enerji ile sürekli olarak fiziksel beden de akan enerji şebekesini besler.

  Organizmanın enerji ihtiyacı tam olarak karşılanmışsa eterik beden aşırı enerjiyi çakralardan ve deri gözeneklerinden dışarıya verir.
  Gözeneklerden çıkan enerji 5- 20 cm kadar uzakta durur ve auranın bir parçası olan eterik katmanı oluşturur. Bu ışınlar fizik bedeni koruyucu bir tabaka gibi kuşatır. Hastalık yapıcı mikropların ve zararlı maddelerin bedene girmesini engeller ve aynı anda çevreye sürekli bir yaşam enerjisi yayar.

  Bedenin doğal ihtiyaçlarıyla uyumlu olmayan bir yaşam tarzı (stres sağlıksız beslenme aşırı alkol nikotin ve ilaç kullanımı) ile birlikte olumsuz düşünceler ve duygular da eterik yaşam gücünü harcayıp enerji yayılımının kuvvetini ve yoğunluğunu azaltır. Böylece aura da bir takım zayıf bölgeler oluşur. Aura görebilen biri auradaki bu hastalık yapıcı mikropların bedene girmesine neden olan gedikler ve çatlakları görebilir. Ayrıca yaşam enerjisi bu çatlaklardan dışarı sızabilir. Bu yüzden eterik beden sağlık aurası olarak da bilinir ve hastalıklar daha ortaya çıkmadan yapılan bir eterik beden taramasında teşhis ve tedavi edilebilirler. Organizmanın yeterli enerji ihtiyacı karşılanmışsa eterik beden aşırı enerjiyi çakralardan ve deri gözeneklerinden geri verir. Gözeneklerden çıkan enerji akımı bedenden 5 cm . kadar uzakta durarak eterik aurayı oluşturur. Bu enerji tabakası fizik bedeni koruyucu bir kalkan gibi sararak hastalık oluşturan zararlı microorganizmaların fizik bedene ulaşmasına engel olurlar. Bu doğal kalkan sayesinde hastalıklardan korunuruz. Ama neden hasta oluyoruz dersek; sebep içimizdedir. Sağlıksız beslenme zararlı madde kullanımı ve stres gibi olumsuz düşünceler ve duygular bedenimizi saran eterik yaşam gücünü harcarlar ve zayıflatırlar. Bu şekilde oluşan negatif enerji akımlar zararlı mikroorganizmaların bedenimize girmesine sebep olur. Kısacası hastalıklar fizik bedende oluşmadan önce eterik bedenimizde ortaya çıkar. Hastalıkları bu düzlemde tedavi edebilirsek fizik bedenimiz rahatsızlanmadan hastalıklardan kurtuluruz. Pozitif telkinlerle bedenimizin sağlığını düzeltebiliriz. Eterik bedenin diğer bir önemli görevi ise; diğer yüksek enerji bedenleri ile fizik beden arasında aracılık yapmasıdır. Bu yolla fiziksel duygularımızla aldığımız bilgileri astral ve zihinsel bedenlere iletir ve aynı anda yüksek bedenlerden fizik bedene enerji ve bilgi aktarılır. Eterik beden zayıflamışsa bu bağlantıyı kurmada başarısız olacaktır. Eterik bedenimizi güçlendirmek için çeşitli terapi şekilleri uygulama gerekir. Bu terapileri çakralar bölümünde görebilirsiniz.

  Duygusal (Mental) Aura

  -Astral) Aura;Yarıçapı yaklaşık 2.43 m .dir. Bu tabaka insanın hislerini duygularını ve karakterini taşır. Duygularda ki değişiklik bu tabaka aracılığı ile diğer katmanlara ulaşır.

  Duygusal sağlığı yerinde olan bir insanda bu tabaka parlak ve canlı bir renkte görünür.

  Duygusal beden anlık tüm duyguları yönetir dünya görüşümüzü ve gerçeklik algılarımızı şekillendirir. Duygulardaki her değişiklik astral beden tarafından auraya yayılır. Bu ilk önce çakralardan daha sonra gözeneklerden geçer. Duygusal aura sürekli hareket halindedir ve tüm anlık duyguları yansıtır. Korkuları öfkeleri yalnızlık ve terkedilmişlik duygularını bu beden biriktirip toplar bir nevi bilinçaltı görevi görür. Dolayısıyla bu tabakadan yayılan titreşimler bilinçsiz mesajlarımızdır. Bu noktada karşılıklı çekim ortaya çıkar.

  Çevremizdeki kendimize çektiğimiz insanlar bu tabaka ile çektiklerimizdir. Bu nedenle korktuğumuz olaylarla ve görüşmek istemediğimiz kişilerle karşılaşıyoruz. Kişi içinde karasız korkular taşıyorsa bu korkuyu destekleyen korkuları kendine çekecektir kişi içinde saldırganlık taşıyorsa tekrar tekrar öfkelerini su üstüne çıkaracak olaylarla karılaşır. Bu bedenin görevi bize aynalık yaparak kim olduğumuzu bize göstermektir. Sonuç olara bir kişi bilinçli bir şekilde ne kadar çok sevgi ve başarı için çabalarsa çabalasın bilinçsizce yarattığı öfke nefret kıskançlık duygularının yarattığı frekanslar yüzünden asla amacına ulaşamamaktadır. Bu sebeple kendimizi kurban gibi görmekten ve başımıza gelen olaylarda başkalarını suçlamaktan vaz geçmeliyiz. Bu şekilde düşündüğümüz ve davrandığımız sürece negatif enerji üretmeye ve istemediğimiz tür olayları kendimize çekmeye devam edeceğiz. Anlamalıyız ki kaderimiz büyük ölçüde kendi elimizde kendimizi değiştirerek yaşantımızı değiştirebiliriz. Yüksek benlik yaşananları “iyi” ya da “kötü” diye adlandırmaz. Bizi ilahi kaynaktan ayıran ve acı çekmemize yol açan duygu ve eylemlerin hangileri olduğunu anlamak için sırf bunun için bazı tecrübelerden geçtiğimizi bize gösterir. Doğal dengenin evrensel yasalarını kavramamıza yardım eder. Bu davranışla yüksek benlik “emirleri dinleyerek” en yüksek enerji bedenlerindeki ruhsal enerjilerin tüm varlığımıza yayılmasını sağlar. Ruhsal bedenin titreşimleriyle astral bedeninkiler birleştiğinde astral beden titreşerek düşük frekanslı olumsuz deneyimlerden kurtulur. Böylece bu deneyimlerle ilgili duygusal hafızayı ortadan kaldırarak kişi ve olayları çok rahatlıkla affetmemizi sağlar. Böylece bedendeki olumsuz kalıplar kırılarak yerini sevgi ve neşe dolu kalıplara bırakır. En yüksek frekans dereceleriyle titreşen atsal beden arzu edilen her şeyin gerçekleşmesini sağlayan mucizevi bir yetenek kazanır.

  Zihinsel(Etkin) Beden;

  Düşüncelerimizin yorumlarımızın akılcı ve sezgisel algılarımızın hepsini zihinsel beden doğurur. Titreşimleri eterik ve astral bedeninkinden daha yüksek ve yapısı daha az yoğundur. Şekli ovaldir ve kişi daha yüksek düzlemlere çıkınca hacmi astral beden ve duygusal auranın birleşimi kadar yer kaplayan bir noktaya yükselebilir. Zihinsel bedenin aura yayılımı birkaç metreye kadar uzayabilir. Zihinsel olarak az gelişmiş bir insanın zihinsel bedeni sütlü beyaz bir görünümdedir. Belli belirsiz olan renkler ise mat ve geçirimsizdir. Bir insanın düşünceleri ne kadar canlıysa ve farkındalığı ne kadar yüksekse ışıyan renkleri de o kadar canlı ve yoğundur. Bilgiler fizik beden be duygularla zihinsel bedene aktarılır. Oradan da eterik beden yoluyla astral bedene iletilir. Astral beden alınan bilgileri duygulara çevirerek zihinsel bedene gönderir. Zihinsel bedende de bu duygular düşüncelere dönüşür. Astral beden ve çözümlenmemiş duygusal kalıplar bilgiyi çarptırarak yanlı düşünceler oluşturur. Yani akılcı zihin aslında hiçbir zaman yansız ve nötr olamaz. Zihinsel bedenin asli görevi ruhsal beden düzleminden çıkarak ve akılcı zihinle bütünleşerek evrensel gerçeği yakalamaktır. Üçüncü göz çakrası ve taç çakrası arasındaki bağlantı yoluya zihinsel bedenin yüksek derecelerine ulaşılabilir. Zihinsel beden bir kez geliştikten sonra ruhsal bedenin aynası olur ve kişi yüksek benliğini idrak eder.

  Ruhsal (Spiritüel) Aura;

  Yarıçapı ortalama 4.5- 5.5 m . genişliğindedir. En yüksek frekansa sahip bedendir.

  Bu bedenin yayılım alanı geniştir. Enerjiyi insanın üst benliğinden alır bu yüzden oradan gelen enerji saftır. Bu enerjiyi kullanabilmek de yeterince temizlenip düzelmiş çakralar sayesinde olur.
  Ruhsal Alan; Tanrısal yanımızla bağlantımızı ruhsal beden aracılığıyla yaparız.

  Ruhsal Aura Kİ'nin en yüksek derecede frekanslarını içinde barındırmaktadır. Farklı enerjiler çok daha değişime uğrayarak eterik alan enerjisine dönüşür. Bu enerji ise fizik bedenden gelen enerjiye dahil olmak üzere eterik alan aurası sınırları dahilinde korunmaktadır. Fizik bedenin en uzağında yer alan auraya ruhsal aura denir. Var oluşumuzun kaynağını hedefini ve yaşamamızın amacını yalnızla ruhsal beden yoluyla tanıyabiliriz. Kendimizi onun titreşimlerine açtığımızda yaşamımız tamamen yeni bir nitelikle zenginleşecektir.

  Şifacılar ilk önce eterik aura ile ilgilenerek işe başlarlar. Çünkü hastalıklar gerek eterik beden üzerinde gerekse fiziksel beden üzerinde yer almış olsun o süptil enerji sistemini bozarak; sağlıklı olan frekansları sağlıksız olan frekanslara dönüştürmektedir.

  Frekans üzerinde gerçekleşen bu değişim hasta olan kişinin eterik alan aurasında renk değişimi meydana getirmektedir. Bu renk şifacının görmek istediğidir. Gözlenen renkler neticesinde teşhisini gerçekleştirmektedir. Auranın renkleri hastalığın oluşumunu ağırlık derecesini fark ettirerek hasta olan kişinin sağlığını ve dengesini tekrardan kazanabilmesi için ihtiyacı olan enerjinin türünü saptamaktadır. Sonra da şifacı olan kişi ihtiyaç duyulan şifa enerjisini hasta olan kişiye uygun olan renk kanalıyla projekte etmektedir.

  İnsanın görebildiği aura eterik auradır. Bu değişik renklerde görülebilir. Renkler fiziksel ve mental duruma göre değişebilir. İngiliz renk topluluğu aura'da 4700'den fazla renk olduğunu saptamıştır. Aura ayrıca bitkilerde hayvanlarda ve taşlarda da mevcuttur.

  Bu enerji sisi bulutu genelde üçüncü göz denilen duru görü yeteneği açık olan kişilerce görülebilmektedir. Semyon Kirlian adlı Rus deneycisi tarafından yapılan fotoğraf makinesi kanalıyla da bilimsel olarak gerçekliği kanıtlanmıştır. Sonraları bu sistemin ismi Kirlian fotoğraf tekniği olarak da literatürde kendine yer edinmeyi başarmıştır.

  Reiki ile Aura direkt ilgilidir. Reiki aurayı düzene koyar. Her Reiki uygulamasından önce ve sonra aura düzeltme yapılır. Bu geleneksel Reiki'nin bir parçasıdır. Aura düzenleme baştan başlayıp üç kez ayağa kadar bedenin 20 cm .üzerinden geçilerek yapılır. Hasta olan kişinin aurasını görmenin üç temel yolu mevcuttur; şifacı olan kişinin aura görme yeteneğini geliştirebilmesi yoluyla kazanılan aura görme aurayı avuçlarında hissedebilme aurayı duru görü yoluyla görme şeklindedir . Duygusal beden titreşimlerimizi ruhsal bedenimiz aracılığı ile aldığımız enerjiler ile birleştirebilir isek olumsuz duyguları temizlemede yardım alabiliriz.

  Reiki uyumlaması alarak duygusal bedeni arındırabiliriz hissettiğimiz olumsuz duygular olumsuz olaylar yaşamamıza neden oluşturabilir. Temizlenmemiş duygular ve tıkanıklıklar zihinsel bedende değişmeyen kati yargılar oluşturabilir. Sağlıklı düşünce yapısından sapmamız ise yaşamımızı zihinsel ve fiziksel etkinliklerimizi olumsuz etkileyebilir.

  Fiziksel zihinsel ve duygusal dengemizi sağlayarak olumlu bir yasam için adım atmış oluruz. Ruhsal beden evrenden aldığı enerjiler ile beslenen ve bilincimiz arttıkça oval hali yuvarlaklaşarak daireye dönüşen bedenimizdir. Bazı insanların yanında huzurlu olmamız ve pozitif enerji hissetmemizin nedeni o kişilerin gelişmiş ruhsal bedenlerinden kaynaklanır. Çakralar bölümünde Çakralarımızın işleyişini incelerseniz bu bütünleşik sistem içerisinde sorunlarımızın başlangıç noktalarını tespit edebilir ve Reiki yardımı ile bütünsel şifa çalışmaları yapabilirsiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş