REİKİ NASIL ÇALIŞIR

Bizler birer canlıyız ve Yaradan'dan gelen yaşam enerjisi içimizden akar.

Bu yaşam enerjisi fiziksel bedende çarka nadi ve meridyenler vasıtasıyla akar.

Yaşam enerjisi ayrıca bedenimiz çevresinde yer alan ve bizi saran ve aura adı verilen enerji kılıfından da akar.

Yaşam enerjisi vücudumuzdaki organları ve hücreleri besleyerek onların hayati fonksiyonları yapmaları için destekler.

Olumsuz düşünceler ve korkular oluştuğunda bu durumun negatif yansıması önce aura bedenimizde oluşur.

Rahatsızlıklar bedene girmeden önce bize uyarılar yapar çeşitli ufak tefek ağrılarla. Bizden istediği fiziksel bedende hastalık oluşmadan önce korkularımızı ve olumsuz düşüncelerimizi beynimizden atmamızdır. Biz bunu gerçekleştiremediğimiz zaman rahatsızlıklar fiziksel bedenimize yansır ve ana enerji kapılarımız olan çakralarımızın ya yetersiz çalışmasına ya da bir veya birkaçının bloke olmasına sebep olur. Bu tıkanıklıklar yüzünden bedeninizde doğal yaşam enerjisi düzgün bir biçimde akamaz. Bu durum da hücre organ ve endokrin bezlerimizin sağlıklı çalışmasını engeller. Böylece hasta oluruz. Bazen geçici bazen kronik yada patolojik rahatsızlıklar baş gösterir.

Reiki bu durumda ne yapar? Reikiyi basınçlı bir su gibi düşünün vücudumuzu da bir süzgü olarak düşünün. Ama bu süzgülerimizin deliklerinin büyük çoğunluğunun da tıkalı olduğunu varsayın. Reiki basınçlı bir su olarak tepe çakranızdan vücudunuza akar ve basınçla tüm tıkalı delikleri açar. Düzenli enerji akışı tekrar başlar. Bu bedenimizdeki hastalıklı bölgeleri temiz enerji ile temizler ve iyileştirmeye başlar. Ancak siz yine öfkelenir kırgınlıklarınızı affetmezseniz emin olun ki bu Reikinin açtığı süzgeç delikleriniz tekrar tıkanacaktır.

Reiki uygulayıcısının gönderdiği bu enerji kendi enerjisi değil evrendeki yaşam enerjisidir. Bioenerji de olduğu gibi uygulayıcı kendi enerjisini hiç kullanmaz o sadece bir kablo görevinde pasif bir konumda enerjinin kendi bedeninden geçerek elleri vasıtasıyla rahatsızlığı olan tüm canlılara akmasını sağlar. Reiki uygulayıcısının tek yaptığı ellerini şifa vermek niyetiyle bedene koymaktır. Enerji otomatik olarak akmaya başlar. Ellerini çektiği anda da enerji akımı kesilir. Reiki uyulmayıcısı için en güzel şey ise bir kere uyumlandıktan yani inisiye olduktan sonra bu enerjiye hayat boyu açık olmasıdır. Ancak çok ileri derecede alkolik veya uyuşturucu bağımlısı ise işte bir tek o zaman kapanır.


ALINTIDIR.