İlk önce oturup bolluk ve bereketin bizim için ne anlama geldiğini belirlemenizde fayda var. Birkaç dakika ayırarak bolluk ve bereketin sizin için ne anlama geldiğini anlatan anahtar sözcükleri yazın. Listenizi yazdıktan sonra her sözcükle tek tek bağlantı kurun. Bunun için uzaklık sembolünü ve zihinsel/duygusal sembolü kullanabilirsiniz.

Para sözcüğünü ele alırsak bu sözcüğe iyice konsantre olun. “Para” sözcüğünü telaffuz ettiğinizde ne hissettiğinize ne düşündüğünüze dikkat edin. Sadece hissedin ve düşünün.

“Evet rahatça yaşamam ve başkalarıyla paylaşmam için ihtiyacım olan paranın tezahürünü hak ediyorum” bu cümleyi söylediğinizde ne hissediyorsunuz bu düşünceye verdiğiniz tepkiyi bedeninizin neresinde hissediyorsunuz? Huzursuzluk hissediyor musunuz? Hissediyorsanız bunun kaynağı nedir? Gidebildiğince geçmişe gidin ve sorunun kaynağına inmeye çalışın. Bilgilere ulaştıkça onlara Reiki vererek hayatınızdan ulaştırın. Çünkü geçmişten gelen ve bugün işimize yaramayan öğretiler duygular ve düşünceler enerji alanımızda yer kaplar bizi şu anda destekleyecek olan yeni ve heyecan veren şeylere yer kalmaz. Bolluk ve bereket bilinci oluşturduğumuzda en yüksek hayrımıza tezahür etmesine ihtiyaç duyduğumuz her şey bize kolaylıkla gelir.

Yaşam kalitenizi arttıracağını ve her şeyin en yüksek hayrına olacağını düşündüğünüz şeylerin listesini çıkartın. Her gün uzaklık sembolünü zihinsel/duygusal sembolü ve güç sembolünü kullanarak listenize enerji verin. Ardından şimdi hayatınızda olan şeylere şükranlarınızı bildirin.
Bu çalışmayı 21 gün tekrarladığınızda yaşamınızda mucizeler olduğunu göreceksiniz.

Not: Bu çalışma Usui Reiki 2. Aşama seviyesinde olanlar içindir.
ALINTIDIR.