Bir çok insan garip hastalıklar radikal zihinsel duygusal psişik ruhsal ve yaşam tarzı değişiklikleri bildiriyor.

Doktorlara şifacılara danışmanlara vs giden ve hayal kırıklığına uğrayanların hikayelerini tekrar tekrar işitiyoruz bu danışmanlar doktorlar şifacılar ne durumu anlayabiliyor ne de yükselen Kundalini tarafından hızlandırılan sayısız ağrılara ve problemlere yardımcı olabiliyor.

Aşağıdakiler yükselen Kundalininin genel tezahürleridir :


* Kas seğirmeleri kramplar veya spazmlar
* Enerjinin hızla akması veya bedende dolaşan yoğun elektrik
* Kaşınma titreşme iğne batması karıncalanma tüylerin ürpermesi duyumları
* Yoğun sıcaklık veya serinlik
* İstenmeden yapılan bedensel hareketler çoğunlukla meditasyon dinlenme veya uyku sırasında gerçekleşir) ;
sıçrama ürperme titreme sallanma ; bazı duruşlara yönlendiren içsel bir kuvveti hissetme veya kişinin bedenini olağan olmayan şekillerde hareket ettirmesi (sara rahatsız bacak sendromu (RLS) veya PLMD olarak yanlış teşhis konabilir).
* Yemek yeme ve uyku modellerinde değişiklikler
* Aşırı hiperaktiflik vakaları veya tersine aşırı yorgunluk
* Artan veya azalan cinsel arzular
* Başağrıları kafatasında basınç
* Hızla atan kalp göğüste ağrılar
* Sindirim sistemi problemleri
* Kol ve bacaklarda uyuşukluk veya ağrı (özellikle sol ayak veya bacak)
* Herhangi bir yerde ağrılar ve blokajlar ; çoğu zaman boyun ve sırtta
* Duygusal patlamalar ; hızlı ruh hali değişiklikleri ; aşırı üzüntü öfke depresyon
* Kasten yapılmayan ve kontrol edilemeyen kendiliğinden sesler çıkarma ( kahkaha ve ağlama dahil)
* İçsel ses veya sesler işitme klasik olarak flüt davul şelale kuş sesleri vızıldayan arılar ama ayrıca bunlar kükreme yıldırım gibi gürültüler olabiliyor ya da kulakların çınlaması
* Zihinsel karışıklık ; konsantre olmada zorluk
* Değişik bilinçlilik halleri ; artan farkındalık kendiliğinden trans haline girme mistik deneyimler (eğer bireyin önceki inanç sistemi bu deneyimler tarafından tehdit ediliyorsa ruhsal denge bozukluğuna neden olabilir)
* Başta sıcaklık garip aktiviteler ve/veya mutluluk dolu hisler özellikle taç bölgesinde.
* Esriklik kendinden geçme coşku büyük mutluluk aşkınlık
vecit hali sevinç neşe sevgi huzur ve şefkat
* Psişik deneyimler : duyular dışı algılama ; bedendışı deneyimler ; geçmiş yaşam anıları ; astral seyahat ; auraların ve çakraların direkt farkında olma ; içsel sesler rüyalar veya vizyonlar vasıtası ile ruhsal rehberler ile temas ; şifa verici güçler
* Artan yaratıcılık : müzik sanat şiir vs ile kendini ifade ve ruhsal iletişimde yeni ilgi alanları
* Artan anlayış ve hassaslık : kişinin kendi özüne içgörü ruhsal gerçeklerin daha derin anlayışı kişinin çevresinin keskin farkındalığı (başkalarının duygusal atmosferini algılama dahil)
* Aydınlanma deneyimleri : daha geniş bir realitenin direkt
Bilişi ; aşkın farkındalık

Bazı insanlar bize “Kundalini” kavramını yabancı bulduklarını ve bunu sadece “uyanış” olarak adlandırmayı tercih ettiklerini söyledi bu bizim için de uygun. Ancak temas kurduğumuz bir çok insan için Kundalini açıklaması onların deneyimlerini kabul etme ve bunlarla çalışmada önemli bir çerçeve sağlıyor. Her birimiz ruhsal bilgeliğimizi yorumlama onurlandırma ve tanımlamanın eşsiz yoluna sahibiz. Gerçeği bilmek veya ifade etmek için sadece tek bir yol olmadığına inanıyorum. Nereye götürürse götürsün kendi yolumuzda açık bir kalbe sahip olmanın ve inançlı olmanın daha önemli olduğuna inanıyorum.

Ayrıca bize ruhsal uyanışa çok uygun olan İlahi ile birliği veya Tanrı kavrayışını neden daha fazla vurgulamadığımız soruluyor. Herkesin deneyimleri ve mistik deneyimleri ile ilgili yorumları farklı ve çok kişisel olduğu için hiç kimseyi dışarıda bırakmamak için sadece “uyanan bilinçlilik” veya “aşkınlık halleri”nden söz ediyoruz. Değişik dini inançları olan insanlar bu çeşit kendi deneyimlerini anlatıyorlar. Bazıları Tanrı Mesih Tanrıça Kutsal Olan Ruh Allah veya sadece hepimizin dahil olduğumuz Bir Bütün
diyor.

Ayrıca bazı insanlar için derin ruhsal kavrayışlardiğer belirtiler ve semptomlardan aylar veya yıllar sonra gerçekleşiyor. Açıkça ruhsal doğada deneyimlere sahip olan bireyler genelde bunların nasıl etiketlendiğine bakmaksızın işlemi bütünleştirebiliyor ve yararlanabiliyorlar. Ancak hastalık veya tekin olmayan psişik fenomenler olarak görünen şeyleri deneyimleyenler hasta veya deli olmadıklarını anlayana kadar alarm durumunda oluyorlar. Ve hatta aydınlatıcı ve güzel deneyimler o kadar güçlü olabiliyor ki insanlar akıl sağlıklarından şüpheye düşüyorlar.

ALINTIDIR.