Çakralar
Reiki inisiasyonu aldığınızda Reiki Masteri çakralarınızda ve enerjinin aktığı kundalini kanalında bazı uyumlamalar yaparak sizin reiki enerjisini kullanmanıza imkan tanıyacak hale getirir. Reiki Masteri çakraları açmaz sadece gerekli sembolleri çizer. Bunu bir çamaşır makinesinin çalışmasına benzetebiliriz. Master 1. Aşamada sadece Ön yıkamaya ayarlar ve elektrik düğmesine basarak makinenin çalışmasını başlatır. Burada çamaşırı yıkayan makinedir. Ne yapılması gerektiğini içine yüklenen veriler doğrultusunda yapar. Siemens ile BEKO çamaşır makinelerinin ikisi de ön yıkama yapsa da farklı şekilde yapar. Bu tüm insanlarda da inisiasyon sonrasında gelişecek olan olayların farklı olacağı anlamına gelir.

Inisiasyon çakralarınızı açmaz. Onları aktive eder...
Aradaki fark nedir? Çakralar bizim hayat enerjisini özümsediğimiz işlediğimiz ve gerektiğinde dışarıya yolladığımız enerji merkezleridir. Bunlar tipki bizim dolaşım ve sindirim sistemimiz gibi belli programlara sahiptirler. Bizim sindirim sistemimizin 24 saat çalışmadığı gibi çakralarımız da 24 saat boyunca açık değildirler. Bazen enerji emerler. Bazen vücudumuzun düzenini sağlamak için başka çakraların özümsediği enerjileri değişime uğratarak vücudun başka bölgelerine gönderirler. Vücudumuzda biriken negatif enerjiyi dışarı atarlar ya da kendilerinin dinlendirirler.

Çakra problemleri Nelerdir?
Çakralarda yaşanabilecek birkaç tür problem vardır. Bunlardan ilki çocukluk aşamasından itibaren gelişimin sağlıklı olmamasıdır. Doğduğumuzda Kök ve Tepe (taç) çakra haricindeki çakralar henüz kapalıdır ve enerji emebilecek ve bu enerjiyi değerlendirecek seviyede değildir. Zamanla çevreden aldığımız eğitimin etkisi ile kişiliğimiz ve beden yapımız şekillenmeye baslar. Yaşadığımız her deneyim iyi veya kötü olarak kişiliğimizi bedenimizi ve çakralarımızın gelişimini etkiler. Spor yapan bir insanin kök çakrası iyi gelişecektir. Mutlu ve sevgi dolu bir yuvada yetişen bir çocuk sevmeyi öğrenecek ve bu nedenle de kalp çakrası iyi çalışacaktır. Bunun yanında kanunsuz isler yapan bir ailenin çocuğu genelde iyi gelişmemiş bir solar pleksus çakrasına sahip olacaktır. Etrafında bulunan çöpler arasında büyümeye çalışan bir çiçek gördünüz mü? Sapı normalde dimdik ve sağlıklı olması gerekirken yamuk yumuk ve normalden kısa ve cılız olur. Ayni şekilde gerekli imkanlar sağlanmamış bir çocuğun çakraları da sahip olmaları gereken daire seklinden çok bozuk bir amibe benzeyecektir. Düzgün olması gereken yüzeyde girinti ve çıkıntılar belirecektir. Ayni zamanda vücudumuzun her yanına eşit uzaklıkta olması gereken enerji bedeni de ya sağ tarafta birikerek agresif bir kişilik ya da sol tarafta daha fazla birikim yaparak melankolik ve depresif bir kişilik yaratacaktır.

Çakraların Kapanması...
Çakraların kapanması olayı genelde yaşanan ani şoklar karsısında yaşanmaktadır. Bu yaşanan bir kayıp ya da kaldırılamayacak kadar yoğun gecen bir deneyim sürecinden sonra olabilir. Durmayı takip eden süreç çakranın ters yönde dönmeye başlamasıdır. Bir lavabo düşünün; bu lavaboyu bir şekilde bulaşık artıkları ile tıkadınız. Ne yaparsınız? Lavabo açıcı ile vakum yaratarak biriken pislikleri önce çekersiniz daha sonra da kendi akışına bırakırsınız. Eğer tekrar tıkanırsa tekrar ayni işlemi yaparsınız. Yani akışı önce tersine çevirir tamamen boşaldıktan sonra da tekrar eski haline getirirsiniz. Ani bir travmada da olan budur. Çakralar önce onları tıkayan birikintilerin girişini durdurmak için dönüsünü durdurmakta daha sonra ters dönerek birikintileri dışarıya atmaktadırlar. Eğer yaşanan şok atlatılır tüm bilgiler islenir ve olaydan alınması gereken ders alınırsa tıpkı bir sporcunun sürekli antrenmanlardan sonra vücudunun gelişmesi gibi sizin de çakra sisteminiz ve kişiliğiniz gelişecektir. Ancak eğer kaldıramayacağınız kadar fazla antrenman yaparsanız olacak olan şey malumunuz. Kas ağrıları ile kıvranır durursunuz.

Reiki 1. Asama inisiasyonundan sonra çakralar aktive olduklarında genelde insanlar çakralarda enerji akışı hissederler. Bu süreç öncelikle daha önceden yaşanmış olan travmaların birikintilerinin temizlenmesi olarak ortaya koyar kendini. Bu nedenledir ki inisiasyon sonrasında tansiyon oynamaları ateş çıkması ya da ishal olmak sürecin normal bir parçasıdır. Bu temizlenme sürecinden sonrasında Çakralar kendilerini yeniden yapılandırmaya başlarlar. Orijinal şekilleri olan daire sekline dönmek için gerekli ayarlamalar yapılır. Yüzeyin pürüzsüz bir hal alması için gerekli ayarlamalar yapılmıştır. Yapmanız gereken tek şey düzenli olarak kendinize ve başkalarına reiki vermektir.

Kendinize ya da başkasına uyguladığınız her reiki sizin çakra sisteminiz için bir antrenmandır. Her antrenman sizin özümseyebileceğiniz enerji seviyesini ve kaldırabileceğiniz hayat yükünü arttırır. Bu da hayattan alacağınız hazzı arttırır.

ALINTIDIR.