ENERJİ ALANLARI
Herşeyi çevreleyen ve herşeye nufuz eden yaşam enerjisine EVRENSEL ENERJİ ALANI denir.

İnsan varlıkları ile ilgili yaşam enerjisine İNSAN ENERJİ ALANI denir. Bu daha çok insan aurası olarak bilinir.

Birçok kişi insan enerji alanını algılayabilir ve HERKES onu nasıl algılayabileceğini öğrenir.

Şuurulu ya da şuursuz olarak YÜKSEK DUYUSAL ALGILAMA ile insan enerji alanlarını tespit edebilirsiniz.Buna bazen altıncı duyu da denir. YDA duyularımızın alışmış olduğumuz aralıkların dışında harekete geçmesi demektir.Başkalarının göremediği anlamlı şeyleri görmek durugörü duymak duruişiti hissetmek ise duruhis olarak adlandırılır.

Duyularımız farkındalığımıza hizmet eder.bu AN ı hissetmemizi sağlar.

YDA normalde beynimizin önemsiz diye engellediği çok naif bilgiler aralığı içindedir. Kafanızın içindeki sesleri kısmayı ve yaşamın yumuşak ritmlerine ve daha ince nüanslarına dikkat kesilmeyi öğrenebilirsiniz.. Meditasyon bu açıdan en güzel yoldur.

Annenin evladını okşarkenki hissedilen ısı sevginin aktarımıdır.. Bu ısı enerjisi bir şifa enerjisidir.

Şifa enerjisi sıcaklık nabız atışı elektriklenme karıncalanma ttreşim olarak ifade edilir.

İnsan enerji alanı dokunarak yani kinetik olarak algılanır.
Diş ağrısı çeken bir kişi neden otomatik olarak elini sürekli dişinin üzerinde tutar? Tuttukça diş ağrısının hafiflediğini hisseder?

İnsan bedeni ile ilgili enerji alanları elektroensefalograf ( EEG) elektrokardiograf ( EKG ) ve süperiletken quantum girişim aygıtı ( SQUİD) gibi cihazlarla ölçülebilir. KİRLİAN FOTOĞRAFÇILIĞI ile görüntülendirilebilir.

Bu enerji alanı birimi Hz( saniyedeki devir ) dir. Bu manyetik atım birimidir.

20 yüzyıldaki insan enerji alanı gözlemcileri 1911 den beri çalışmalarını sürdürmektedir.

Sırasıyla :
aura insan atmosferi ( Walter Kilner 1911)
enamasyonlar(George de La Warr. canlı dokudan yayılan ışımaları saptayan cihaz geliştirdi..1940)

orgon (Wilhelm Reich insan bedenindeki orgon enerjisini kullanan bir psikoterapi modelini geliştirdi. 1930-1950 )


1980-1990 Robert Beck Shumann dalgaları ..Dünya manyetik alanının atımları olan Schumann dalgaları şifacıların manyetik atımlarıyla bağdaştırıldı .

1980-1990 .John Zimmerman ..beyin dalgaları... Şifacıların beyinlerinin hastalarınki gibi alfa'da sağ/ sol senkronizasyona girdiğini gösterdi.

Bir nükleer fizikçi olan Dr. Robert Beck ( soyadı abuzittin değil ) dünyanın çeşitli yerlerindeki şifacıların beyin dalgalarını ölçtü.Tüm şifacıların şifa verdikleri esnada kullandıkları yöntem ne olursa olsun ve bu yöntemler birbirine ne kadar zıt olursa olsun hepsinin 78-8 Hz lik aynı beyin dalgası desenine sahip olduklarını buldu. Bu cevaba yeryüzünün manyetik alanının dalgalanışları yani SCHUMANN REZONANSI dendi.Şifacıların şifa aktarımı sırasındaki beyin dalgalarının Schumann dalgalarıyla hem frekans hem de faz bakımından senkronize olduğu görüldü.

Bu şifacıların beyin dalgalarının yeryüzünün Schumann dalgalarıyla sadece aynı frekansta olmakla kalmayıp eşzamanlı olduğu anlamına da gelmektedir. Buradan şifacıların hastalara şifa vermek için yeryüzünün manyetik alanından enerji alabildikleri sonucunu çıkartırız. Bu sürece alan çiftleşmesi denir.

Fiziksel dünyanın enerji alanları-devam
Bir önceki yazımda "alan çiftleşmesi" nedir açıklamıştım.
İnsan beyin dalgalarıALFA BETA TETA DELTA ve Gamma dır.Kabaca hangi durumlarda kaç Hz olduklarını da daha sonra ifade edeceğim.

1950 lerde USA Nevada Bio-Elektromanyetik Enstitü kurucusu Dr. John Zimmerman alan çiftleşmesi ni inceledi. Şifacıların Schumann dalgaları ile bağlantı kurmasının hemen ardından beyinlerinin sağ ve sol yarılarının birbiriyle dengelendiğini ve 78-8 Hz lik alfa ritmi gösterdiğini de buldu.Şifacılar elle şifada hasta ile bir süre bağlantı kurduktan sonra hastaların beyinleri de alfa durumuna geçmekte ve şifacılarınkiyle eşzamanlı ce sağ-sol dengeli hale gelmektedir.

Aslında şifacı bir enerji aktarmamakta ancak hastayı yeryüzünün manyetik alanının atımlarına bağlamakta ve böylece şifa için çok güçlü bir enerji kaynağını kullanmaktadır.

Schumann rezonansı :

Birimi Hz olarak ölçülen bu rezonans birebir ionosferde oluşan bir olay değildir.

Doğrusu şudur.

Dünya yüzeyi ile 100-150 km ötedeki ionosfer arasında oluşan boşluğa ait bir enerji boyut sistemidir.İletim özelliği vardır. İletkendir. Rezonanstır.

Schumann (1952) a göre bu rezonans 5-50 Hz arasındadır.
Yani Schumann rezonansı dünya yüzeyi ile ionosfer arasında ölçülebilir.. Her tür manyetometre bu sistemi ölçemez.SQUİD sistemi ölçer.

Dünya kabuğu - ionosfer arasında iletken özelliği olan bu manyetik rezonans küre şeklinde tutulur.

Troposphere de oluşan şimşek Dünya yüzeyi-ionosfer arasında o1950 lerdeluşan bu boşluğa girdiği zaman bu sistemde enerji yayar.Dolayısıyla Schumann rezonansı 5-50 6-60 Hz arasında ölçülür. S.R ortalama ölçüm 7.8 Hz olarak ifade edilmiş olsa da
1980 den itibaren 12 Hz in üzerine çıkmıştır..

Bu yükseliş şunu ifade eder. :


Eskinin 24 saati şimdinin 16 saatine karşılık gelmekte

Zaman hızlanmış gibi gözükmekte

Fiziksel bedenler değişime uğramakta DNA programımız evrenin yeni programına uyum sağlamaya başlamaktadır.

Biz insanoğlu bu manyetik dalganın içinde olduğumuza göre başka ne beklenebilir ki..

NOT: Hz 1 Hidrojen atomunu yerçekiminden 10 cm yükseltmeye eşdeğer birimdir.

ALINTIDIR.