Reiki Amerikada birçok doktor hemşire ve hastane tarafından uygulanmaktadır. Bugün Türkiyede de birçok doktor Reikiye açılıyor ve hastalarını tedavi ederken Reikinin enerjisinden yararlanıyor. William Lee Rand Reiki The Healing Touch kitabında Amerikada Reikiyi kullanan bazı kişiler hastaneler ve doktorlardan bahsetmiştir. Bunlardan bazıları aşağıda verilmiştir:

Julie Motz Ameliyat sırasında hastanın enerjisini dengelemek için Kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz M.D. ile New York Columbia Presbyterian Medical Centerda çalışmalar yürütmüş

Sally Soderlund The Reiki Clinic: Arizonada Tucson Medical Center Kanser hastaları kronik hastalar sancılı hastalar ameliyat sonrası iyileşmeyi hızlandırmak için ve doğumlarda hastalarla çalışmışlar.

Patricia Alandydy Ameliyat Hizmetleri: New Hampshire Portsmouth Regional Hospital AIDSli hastalarla kemoterapi ve radyoterapinin yan etkileri üzerinde çalışıyorlar.

Dr. Mike Cantwell M.D. Bulaşıcı hastalıklar ve pediyatri uzmanı California Pacific Medical Center akut enfeksiyonlarda sancılı hastalarda kemik ve adele hastalıklarında ve kronik hastalarda Reiki uygulamaları yapılıyor.

ALINTIDIR.