Cook's Hookup Teknıgı:

Pozısyon 1


Bu teknık enerjiyi topraklamakmerkezlenmek ve zihni sakınlestırmekbeynın sag ve sol taraflarını dengelemege yardım eder.Bu egzersizi yapmak icin sandalyede oturun ve ve herbir pozısyonu 23 dakika yapın.

1. Bır ayak bılegını dıgerının üzerine caprazlayın.(sol ayak bılegınızı sag ayak bılegınıze atın )

2.Ellerinizi önünüzde tutun...avuclar asagı bakacak sekilde...hangi ayak bılegı yukarıda ıseaynı taraftaki eli alın ve dıger elin uzerine carraz yapın..yani sol elinizi sag baldırınıza koyun..sag elinizide sol elin uzerinden sol baldırınıza...simdi eller caprazlanmıs bir haldedir

3.Gevseyin.dilinizin ucunu agzınızın tavanında(damakda ) tutun...gözlerinizi kapatın...nazikce nefes alarak biraz dinlenin.Bu ddurumda yogun hisleriniz olursa ;izin verin olsunlar...sakinlesinceye kadar bekleyin...bu stres giderme isleminin bir parcasıdır.
4.Sakinhissettıgınız zaman ellerinizi acın..ayak bileklerinizi indirin..

Pozısyon.2

1.Avuclarınızın arasında kucuk bır toptutuyormus gibi parmak uclarınız bırbırıne dokunur durumda ellerinizi kucagınızda dinlendirin ve ayaklarınız zemine bassıın

ÜC VURUS TEKNIGI
Enerjı seviyenızı yenıden canlandırmak ıcın faydalıdır.Yorgun oldugunuz zaman her bır bolgeye 1 dakika kadar vurun..

*Sag elınızle timus bezinizin üstune nazık ..ama saglam vuruslar yapınız.Timus noktası koprucuk kemıgının gögüs kemigi ile birlestigi yerdir.Diger elinizi göbeginizin üzerine hafif basılı olarak tutunuz.
Bu meridyenleri ve enerji yollarını dengeler..zindelik verir..

*Bogazın her iki yanındaki köprücük kemigi cıkıntılarının 3 cm altındaki noktalara her iki elinizi aynı anda kullanarak nazik ve saglamca vurunuz."buraya böbrek 27 noktaları deniyor "

*Dalak noktaları:

enerji seviyenızı yükseltırkanınızın kimyasını dengeler ve bagısıklık sisteminizi güclendirir.Bu gögüs bölgenizin hemen altında;meme bası hattının tam altındaki bölgedir.Her iki elinizi aynı anda kullanarak Bir dakika kadar vurus yapınız.

*Üst dudagın üstüne (dudak ile burun arasında kalan kısım )isaret parmagınızın yan kısmını dayayın... alt dudagın altındaki bölgeyede bas parmagınızın ön yüzünü dayayın...ve aynı anda iki parmagınız birlikte vurus yapın..1 dakika yeterli buda enerjinizi hemen canlandırır..

*Kuyruk sokumunu ovalamak enerjinizi canlandırmak icin yapılabilir..

*2 Bardak su ictikten sonra ellerinizi böbreklerinizin üzerine koyunuz..35 dakika yeterli..Bubedeni sulandırır ve elektrik devrelerini düzeltir...

*Her iki elinizi kullanarak köprücük kemiklerinizi bas parmak ile diger parmaklar arasına alarak ovalayınız.bu da enerjinizi hareketlendirmege yarar...

ALINTIDIR.