Yaz mevsiminde gelinler güneşin parlaklığıyla yarışırlar. Düğünleri gündüze sığmaz geceye taşar. Yalın ayak yakamozlarla dans ederler ya da “evet” dedikten sonra kendilerini serin sulara bırakırlar. Bazen bir kumsalda bazen bir teknede bazen de tropik bir adada adım atarlar yeni yaşamlarına.

Doğadan dokunuşlar

Düğün mekanınızı güzelleştirmek elinizde! Yaz düğününüzü planlarken doğadan ilham alın. Düğün temanızı belirledikten sonra dekorasyonunuzun da ana hatlarını belirleyebilirsiniz. Ayrıntıları es geçmeyin önemsiz gördüğünüz detaylar seçtiğiniz temayı güçlendirecektir.

Dekorasyonda karpuz kavun şeftali çilek ve tropik meyvelerden hazırlanmış minik heykelcikler dekorasyona renk katar. Hele bu meyveleri çeşitli çiçeklerle kombine ederseniz göze daha çok hitap eder.

Işık oyunları

Doğru aydınlatma düğün ambiyansını baştanbaşa değiştirir. Açık havada düğün yapıyorsanız yıldız tavan aydınlatmaları sade ve şık bir seçim. Bunun için yılbaşı ağacını süslediğiniz minik ampulleri düğün mekanındaki ağaçların arasında yıldız görünümü verecek şekilde dolamanız yeterli.

Bir başka fikir de bütün mekanı antik sokak lambalarıyla aydınlatmak. Böylece kendinizi siyah-beyaz bir filmin yıldızı gibi hissedeceksiniz.Birkaç öneri

Mekanın girişinde misafirlerinizi karşılayan bir çardak hem yaz temasını güçlendirir hem de misafirlerinize fotoğraf çektirmeleri için güzel bir ortam hazırlamış olursunuz. Yaz düğünlerini büyük çadırlarda yapmak çok moda. Böylece hem güneşten korunmuş olursunuz hem de güneşin tadını çıkarırsınız.

Ev düğünü yapıyorsanız son zamanlarda çok yaygın olan barbekü partilerinden ilham alın. Bir diğer popüler süsleme ise kelebekler ve yusufçuklar. İster renkli olsun ister beyaz; kelebekler yaz coşkusunu herkese bulaştıracak. Yaz düğünlerinin bir diğer olmazsa olmazı taze çiçekler mekana hem canlılık hem de hoş bir koku katar. Ne tür bir süsleme kullanırsanız kullanın; verdiğiniz her kararın sizin kişisel zevkinizi kendi stilinizi yansıtmasına; ayrıca sezondan izlenimler barındırmasına özen gösterin.