Evliliğinizi bitiren 4'lü!
Boşanmak kimse istemez. Fakat bazı davranışlarınız ister istemez karşı cinste boşanma istediği hissini uyandırabilir. Peki bu davranış şekillerinin neler olduğunu biliyor musunuz?

Her ne kadar mutlu aile tablonuzu bozmak istemesenizde sizde bunları yapanlardan mısınız?

Aşağılanma

Çiftler arasında yaşanabilecek en olumsuz en yıkıcı duygu. Bu durumda ilişkiyi kurtarmak neredeyse imkansız. Saygının bittiği noktada ortaya çıkıyor ve ilişkiyi kökten zayıflatıyor. Çiftler ayrılsa bile aşağılanmanın özgüvene verdiği zarar yıllarca sürebiliyor.

Eleştiri

Yapılış şekline göre yapıcı veya yıkıcı olabilir. Eğer birbirinizin davranışlarını değil kişilik özelliklerini eleştiriyorsanız bu yıkıcı olur. Ne kadar öfkeli olursanız olun sadece o anda öfkelendiğiniz davranışı eleştirmelisiniz.Herkes takdir edilidği ortamda kalmak ister.

Savunma

Karşı tarafı anlamaya çalışmadan sürekli kendini savunmak ayrılık getirir. Kendi tutumlarını sürekli rasyonelleştirmek karşı taraf fikrini söylediğinde 'asıl sen bunu yapıyorsun' deyip oku ona çevirmek onu dinlemeden hemen kendi fikrini söylemek savunma davranışlarından bazıları.


Duvar örme

Tehlikesiz görünmesine rağmen ilişkiye en çok zarar veren davranışlardan biri. Eşlerden biri endişesini dile getirdiğinde diğeri bunu tamamen yok sayıyorsa ya da konuyu başka tarafa çeviriyorsa duygusal ve fiziksel anlamda duvar örer. Bu karşı taraf için 'sen değersizsin' demektir.