Eros'un okları tam da kalbinizden vurmuştu oysa ki! Her şey istediğiniz gibi mutlu giderken birden bütün dengeler değişti ve siz eşinizi tanımamaya başladınız! Bu durumun son günlerde giderek arttığını belirten ‪Dr. Sherry Blake‬ çifleri uyarıyor!

İşte yalnızlığınızı anlamanız için 10 yol!

İletişiminiz kopma noktasında!

Birbiriniz ile olan iletişiminiz bitmek üzere ve verdiğiniz cevaplar olabildiğince kısa ve öz. Birbirinizin arkadaşlarından hoşlanmıyorsunuz!

Birlikte daha az zaman geçiriyorsunuz. Arkadaşlarla yenen keyifli akşam yemekleri yerini yalnız yenen mutsuz akşam yemeklerine bıraktı. Yükünüz daha da arttı! 


Kaybolan tüm eşyalardan neredeyse siz sorumlusunuz. Evde adeta bir GPS aleti görevi görüyorsunuz.Her şeyle siz yüzleşiyorsunuz! 


Hiçbir zaman bitmeyen bir pil gibisiniz. Yorgun görünüyorsunuz ya da öyle hissediyorsunuz ve kafanızda şu soru beliriyor “Nerede yanlış yapıyorum?”. En son hatırladığınız çocukları ve evi kendim kurmadım niye bir tek ben yoruluyorum? Parti yöneticisisiniz!

Tüm aktivitelerin insan kaynakları sizsiniz. Yeri geliyor bir organizatör yeri geliyor bir tamirci oluyorsunuz. 
Biz ben oldu!

İlişkinizdeki biz kayboldu. İlk günlerdeki "biz" dolu anılar yerini "ben ve sen" gibi konulara bıraktı.. Eşiniz karşınızda ama sanki orada değilmiş gibi...Süper güçleriniz olduğunu düşünüyor!

Süperkadın giysiniz 7/24 üzerinizde işte evde ve her yerde... Neredeyse tüm mesleklere uyum sağlıyorsunuz şoför aşçı hemşire anne eş...Yardım için yalvarıyorsunuz! 


Hiçbir şekilde evde istediğiniz yardıma cevap alamıyorsunuz. Adeta bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın politikası hakim. Duygusal olarak raydan çıktınız!

Duygusal anlamda eşinizle aranızda hiçbir bağ kalmadı. Tüm yakınlığınızı kaybettiniz. Heyecan bitti!


Evliliğinizin tüm heyecanı bitti. Parlayan ve sizi umutlandıran hiçbir şey yok. Ruh eşi veya sevgiliden öte evinizde bir oda arkadaşınız olduğunu düşünüyorsunuz. Gözleriniz sürekli evlendiğiniz adamı arıyor ama ona bir türlü ulaşamıyorsunuz. 


Bu durumları ortadan kaldırmak için Sherry'den 4 öneri!

- Kendinize karşı dürüst olun.
- Rolünüzün tüm sorumluluklarını üstlenin.
- Korkularınızla yüzleşin ve iletişim kurun.
- Fiziksel duygusal ve ruhsal bir denge oluşturun.


“Unutmayın evli bekarlar kervanına katılmak biraz da sizin elinizde” diye ekliyor Sherry.