Mutlu bir ilişki yürütmenin formüllerini Psikolog Dr. Brent J. Atkinson veriyor. İşte ilişkilerin kalitesini artıran 3 anahtar tüyo!

Herkes uyumlu bir çift olabilmek ve mutlu bir ilişki yürütmek istiyor. Peki ama nasıl? “The Neurobiology of Love / Aşkın Nörobiyolojsi” kitabının yazarı Psikolog Dr. Brent J. Atkinson’a göre bazı temel anahtarlar ilişkilerin kalitesini artırıyor. İşte mutlu bir ilişki için 3 ipucu…

1. Aşkınızı gösterme derecenizi artırın
Mutlu çiftlerin kendi aralarında en azından 5 tane romantik işareti vardır. Örneğin arkadaşlarının önünde komplimanlar yapma ya da küçük bir not kağıdı üzerinde sevgi sözcükleri yazarak aynaya yapıştırma gibi. Bunlar basit ama sevgiyi çok güzel ifade edebilen şeylerdir.

2. Hep pozitif olun
İlişkilerinde başarılı olan çiftler aşklarını her zaman ön planda tutacak şekilde davranırlar. Örneğin “Neden gecikti” diye sinirlenmek yerine “Sevgilimin yemeğe gelmesi için sabırsızlanıyorum” şeklinde düşünürler.

3. Ufak problemlerle vakit kaybetmeyin
Mutlu çiftler ilişkilerinde yaşadıkları ufak pürüzler karşısında sakin kalarak bunların ilişkilerine zarar vermesini engeller ve kısa sürede pürüzü halledebildikleri için birbirlerine daha fazla zaman ve pozitif enerji ayırırlar.