Memory Center Nöropsikiyatri uzmanlarından Prof. Dr. Nevzat Tarhan'dan evli çiftlerin birbirlerini ne kadar tanıdıklarını anlamalarına yardımcı olabilecek bir test... Soruları önce siz cevaplayın daha sonra eşinizin cevaplarıyla karşılaştırın. Çıkan doğru sonuçlar eşinizi ne kadar iyi tanıdığınızı kanıtlayacak!

1 . Eşinize çanta hediye edeceksiniz hangi rengi tercih eder? (Siyah - Kahverengi - Bordo - Gri - Bej)

Doğru
Yanlış

2 . Ya hediyeniz bir kazaksa? (Beyaz - Kırmızı - Mavi - Yeşil – Siyah)

Doğru
Yanlış

3 . Aşağıdakilerden hangi hediyeye daha çok sevinir? (Manto - Takı - Altın saat – Fotoğraf makinesi – Bilgisayar)

Doğru
Yanlış

4 . Nasıl bir arabaya sahip olmak ister? (Rahat sıradan bir araba - Spor bir araba – Mercedes - BMW - En iyi yerli)


Doğru
Yanlış

5 . Yurtdışı tatili için nereye gitmek ister? (Orta Asya - Orta Doğu - Avrupa - Amerika – Afrika)

Doğru
Yanlış

6 . Sizinle bir hafta sonu için hangi şehri tercih eder? (Bodrum - Yalova - Paris - Moskova – Kahire)

Doğru
Yanlış

7 . Ya yemek tercihi? (Kuru fasulye - Balık - Döner - Açık büfe – Makarna)

Doğru
Yanlış

8 . Aşağıdakilerden hangisini tanımayı ister? (Beğenilen bir yazarı - En sevdiği politikacıyı - Önemli bir din adamını - Takdir ettiği bir sporcuyu - Sevdiği bir sanatçıyı)

Doğru
Yanlış

9 . Aşağıdaki olumlu özelliklerden hangisi eşinizde en fazladır? (Dürüstlük - Cesaret - Soğukkanlılık - Cömertlik – Tutumluluk)

Doğru
Yanlış

10 . Eşiniz sizin hangi özelliğinizi beğeniyor? (Sesinizi - Gözlerinizi - Gülüşünüzü - Ona karşı tutumunuzu - Genel davranışlarınızı)

Doğru
Yanlış

11 . Aşağıdaki evlerden hangisine sahip olmayı ister? (Dağ evi - Kır evi - Köy evi - Deniz kenarında bir ev - Şato gibi bir ev)

Doğru
Yanlış

12 . Aşağıdaki olumsuz özelliklerden hangisi eşinizde en azdır? (Acelecilik - Yalancılık - Korkaklık - Cimrilik – Savurganlık)

Doğru
Yanlış

13 . Eşiniz sizinle beraber ne yapmaktan hoşlanır? (Müzik dinlemek - Maç seyretmek - Gezmek - Sohbet etmek - Yemek yemek)

Doğru
Yanlış

14 . Hangisinden nefret eder? (Soğuk - Yağmur - Sıcak - Fırtına – Kalabalık)

Doğru
Yanlış

15 . En ağır mecburiyeti hangisi? (Doktora gitme - Kuyrukta bekleme - Hesap kitap yapma - Dişçiye gitme - Büyükleri ziyaret)

Doğru
Yanlış

Sonuç:

0 - 2 Yanlış:
Çok iyi tanıyorsunuz: Eşinizi çok iyi tanıyorsunuz. Birbirinizin zevklerini hayallerini ne hissettiğini neyi sevip nelerden nefret ettiğini biliyorsunuz. Harika bir çift olmak için mükemmel bir altyapınız var.

3 - 6 Yanlış:
Bazen yanılabiliyorsunuz: Eşiniz hakkında zaman zaman yanılıyorsunuz. Endişelenmeyin bildikleriniz sizi mutlu etmek için yeterli.

7 - 10 Yanlış:
Eşinizi iyi tanımıyorsunuz: Beraberliğiniz yeniyse bu sonuç normaldir. Ama eğer evliliğiniz uzun yıllara dayanıyorsa bu sonuç ortada bir problem olduğunu gösterir. Karşılıklı konuşmaya tartışmaya iletişime ihtiyacınız var.

11 - 15 Yanlış:
Hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyorsunuz: Durum ciddi. Bu eşiniz hakkında hemen hemen hiçbir şey bilmediğiniz anl***** gelir. Evliliğinizi uzun ömürlü kılmak için özel bir gayrete ve çözümler geliştirmeye ihtiyacınız var.