Rumuz : Hayata küsmüş bir gül

Merhaba Güzin ablacım öncelikle saygılarımı sunarım:.. 33 yaşında evli bir hanımım 14 yaşında bir kızım var. Ben 16 yaşında zoraki evlendirilen ve o yüzden çok mutsuz olmuş biriyim. 17 senedir çok efendi biriyle aşk yaşıyorum. Beni belki yanlış anlarsınız ama inanın ben de böylesini yaşamak istemezdim. İsterdim ki düzenli bir hayatim olsun ve o sevdiğim insan ile mutlu yuvam olsun... ama o da zoraki bir evlilik yaşayan 3 çocuk babası. Beni unutmak için ilk çocuğunu isteyerek yaptı ama unutamadı... Sonraki çocuklarda karısının tuzağına düştü. Çünkü eşi başından beri biliyordu ilişkimizi. Spiral taktırdım diyerek hamile kalmayacağını söylemiş.... Karısı şimdi her yerde anlatıyormuş bana inat çocuk doğurduğunu... Benim aşkım artik onunla ilişkiye girmiyor ...Ve çocuklar için duruyorum yoksa bir dakika durmam diyor. Benim kızım da bu aşkımdan ; eşimden değil . Sevdiğim adama çok alıştı. Onu cok seviyor.

Ben de hayatımdan fazla seviyorum onu . 17 senedir bir gün bile kavgamız olmadı; çok iyi anlaşıyoruz...Birlikte hayaller kuruyoruz .Birleşirsek ne güzel olur diye düşünmesi bile içimizi bir hoş ediyor inanın ki. Ne olur Güzin abla bana ayrılın deme çünkü çok denedik ama en fazla 2 ay dayanabildik birbirimizi görmeden. O bana ben ona deliler gibi asığız...

İlk günlerimizdeki gibi. Durumu düzelsin birleşeceğiz çünkü yine karısına bakacak ve çocuklarına her ay para ödeyecek... Ben de tabiî ki bunu kabul ettim... Çünkü onun boynunun borcu. Benim eşim onun gibi değil... hiç kızımı düşünmüyor ve benden ayrılırsan bir kuruşumu göremesin diyor ...Ona da razıyım yeter ki peşimi bıraksın hayatimi onunla kesinlikle paylaşmak istemiyorum. Beni dövüyor ve parasız bırakıyor. Aşkım bana para veriyor ve gezmeye götürüyor. İdare et beni bir sene daha diyor ondan sonra rahata kavuşturacağım seni de çocukları da diyor.

Çocuklarına da bana da çok düşkün bir insan...Benim için bir erkek var bu dünyada...Başkası bana haram... O da aynı şekilde senden başkasını görmüyor gözüm 17 senedir diyor. Çevresinde çok sevilen ve sayılan bir insan kendisi.


İste benim hayatim sana aşkımı öve öve bitiremem ablacım.

Biliyorum İnsanlar yuva bozan kadınlardan nefret ediyorlar.. bende kendimi bazen öyle hissediyorum. Acaba ben de yuva mı bozuyorum abla? Her gün kavga eden iki insan Sevmediğiniz bir insan ile ilişkiye girmek ne demek biliyorlar mı?. Ha tecavüz ha böylesi?

Onun karısına ve benim beyime bakarsan ayrılmak yok. Her insan özgür değil mi? Hangi kanun; bir insan evlendi mi ömür boyu o kişi ile hayatını paylaşmak zorunda diyor... Bu nerede hangi kitapta yazılı...Ama bunlar bizi mecbur tutmaya çalışıyorlar. “Seni öldürürüm Seni kimselere yar etmem” gibi sapık sözler ediyorlar..

Ne dersin ablacım ben bir hata mı yapıyorum; yoksa böyle devam edip onu bekleyeyim mi?
Bütün suç elbette ki seni çocuk yaşta sevmediğin ve istemediğin biriyle zoraki evlendirenlerde kızım.... Ancak sanırım evlendikten hemen sonra bu adamla ilişkiye başlamış yani hiç vakit kaybetmemişsin...17 yıl çok uzun bir zaman...Şimdi sana bir yıl daha bekle diyorsa bilmem ne kadar doğru...17 yıl bir türlü işlerini düzene koyamamış...eşinden ayrılamamış...şimdi bu bir yıla mı sığdıracak bunları?

Neyse diyelim ki iyi niyetli...gerçekten boşanıp seninle evlenecek...ama eşin seni bırakmaya niyetli değil...onun eşi de sanırım aynı durumda... Üstelik seni biliyorsa bunu eşine söyleme durumu olabilir... Yani durumun oldukça kritik bana kalırsa...

Aslında bu durumunu hiç hoş bulmasam da ( çünkü mutlaka bu süre içinde boşanmalıydın) yine de şu son cümlelerin beni çok düşündürdü.... Evet insan sevmediği zorla evlendirildiği biriyle sonsuza kadar yaşamak zorunda değil elbette...hatta yaşamamalı diye düşünüyorum.

Aynı şey o aşık olduğun adam için de geçerli... Ancak sen sanırım maddi nedenlerden bu evliliği sürdürmüşsün...ama iyi yapmamışsın... bence artık kızın da büyüdüğüne göre onunla evlensen deevlenmesen de boşanmayı denemelisin.