Rumuz : Duru

18 yıllık evli bir kadınım evli bir erkeği seviyorum.

Merhaba Güzin abla diye başlayayım ben de mektubuma. Günün birinde benimde size yazabileceğim aklıma gelmezdi ama oldu işte. 18 yıllık evliliğim ve Allah bağışlasın 2 harika çocuğum var. Her evlilikte olduğu gibi benim evliliğimde inişli çıkışlı iyi günler sıkıntılı günler oluyor tabi ki. 2 yıldır birisiyle yazışıyorum (o da evli) ve ne yalan söyleyeyim hoş sohbet bana karşı ilgili sevecen biri. hatta beni görmeden bana aşık oldu. Uzun zaman ben karşılık vermedim duygularına sevgili anlamında ama içimde bir takım duygular yok değildi. Yüz yüze tanışınca bende artık duygularımı açıkladım. Cinsellik anlamında aramızda bir şey geçmedi ama aşığız birbirimize. Ve ben bunun böyle sürmesini istiyorum. Aynı şekilde sevgilim de benden asla ayrılmak istemiyor. Hayatıma anlam kattın diyor seninle mutluyum uzak da olsan bu benim için yeter diyor. Senin hayatımda var olduğunu bilmek beni ayakta tutuyor diyor.

Lütfen bana bu ilişkiyi bitirmen gerek demeyin yapamayız. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Kızım ne diyebilirim sana? yanlış bir ilişki yaşıyorsun ve cinsel anlamda beraber olmamanız senin eşini aldattığın gerçeğini silip atamaz...Hem ruhsal açıdan aldatma fiziksel anlamda aldatmadan daha da vahimdir bence. 18 yıllık evlilik elbette ki her iki yönden de monotonluk alışkanlık getirmiş aşk sevgi bir anlamda bitmiş heyecan yok olmuştur...Ama bu aslında pek de şikayetçi olmadığın eşini aldatman için bir sebep değil. Bu şekilde her zaman kınadığımız eşlerini aldatan erkeklerden ne farkın kalıyor?


Eğer heyecan sevgi ve aşk istiyorsan...evliliğinin monotonluğundan bıktınsa boşan...ama bu adam için değil...çünkü o da evliymiş...bu defa hayatını paylaşabileceğin yeniden yuva kurup bu defa mutlu olabileceğin birini bul onunla evlen..belki kolay değil diyeceksin ama bu beraberlik bir süre sonra kendiliğinden cinselliğe yönelecek...ve o zaman kopmanız çok daha zor olacak... ve de çok üzüleceksin...

Sevgilerimle.