Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Yaş farkı arttıkça evlilik tehlikeye girer mi?  Atlanta merkezli Emory Üniversitesi’nde ekonomi profesörleri Andrew Francis ve Hugo Mialon’un 3000 kişiyle yaptığı araştırmaya göre bir evliliğin yıkılmasına yol açabilecek faktörlerden bir tanesinin yaş farkı olduğu ortaya çıktı.
  Michigan State Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği yüksek lisansının 4. sınıfındaki araştırma görevlisi Randal Olson Emory’den gelen verileri analiz etti ve yaş farkının büyümesiyle boşanma arasında bir orantı olduğunu buldu.
  Arasında 5 yaş olan çiftlerin boşanma ihtimali yüzde 18 iken bu oran aralarında 10 yaş farkı olanlar için yüzde 39’a 20 yaş fark olanlar için ise yüzde 95’e çıkıyor. Farklı jenerasyonlardan çiftlerin farklı külterel değerleri olduğu gibi müzik film ve hatta arkadaşlar konusunda görüş farkları olabiliyor.

  Beverly Hills psikoterapisti ve ilişki terapi programı “Sex Kutusu’nun” panelisti Fran Walfish aralarında yaş farkı olan çiftlerin seks hayatı konusunda da farklı görüşlere sahip olabileceğini bildirdi: “Orta yaşlarda kadınların libidosu artarken eklerin seksüel fonksiyonları geriliyor.”
  Diğer farklar da evliliğin süresini etkileyebiliyor. Olson’a göre evlenir evlenmez çocuk sahibi olan çiftlerin boşanma ihtimali hiç çocuk sahibi olmayan çiftlere kıyasla yüzde 59 daha azken evlilikte çocuk sahibi olan çiftlerin ise boşanma ihtimalinin yüzde 76 daha az olduğu ortaya çıktı.

  Eğitim seviyeleri farklı olan çiftlerin ise boşanma ihtimali yüzde 43 daha fazla. 2 yıl evli kalan çiftlerin boşanma ihtimali yüzde 43 daha azken 10 yıl birlikte kalan çiftlerin boşanma ihtimali normale kıyasla yüzde 94 daha az.
  Ancak herkes bu sonuçlara katılmıyor. “Boşanma: Kendinizi Çocuklarınızı ve Geleceğinizi Koruyun” adlı kitabın yazarı Randy Kessler “Çocuk yapmak boşanmayı erteleyebilse de genelde ilişkiyi daha da gerip tartışmaları maliyetleri ve stresi artırıp boşanmaya yol açabiliyor” ifadesini kullandı. Kessler kısa süren evliliklerinin sayısının artmasına da insanların tekrar evlenip aynı tip partneri seçmelerine bağladı: “Bu tip evlilikler bir önceki evlilikle aynı sebeplerden dolayı yürümüyor.”
  Diğer uzmanlar ise istikrarlı ve uzun bir evliliğin mutlulukla karıştırılmaması uyarısında bulunuyor. New York’taki Montefiore Medikal Merkezi’nde psikoloji eğitimi müdürü Simon Rego yasal dini mali ve/veya çocuklarla ilgili sebeplerden dolayı evliliklerini devam ettiren çiftlerin ilişkilerinin dışarıdan istikrarlı da gözükse içlerinin boş olabileceği uyarısında bulundu.
  Rego “Eşinizle çocuk sahibi olmak boşanma ihtimalini düşürse de evlilikleri artık yürümeyen çiftler çocukların hatırına birlikte kalmaya devam ediyor olabilir” ifadesini kullandı. Emory Üniversitesi’nin çalışması boşanmanın asıl sebeplerinden ziyade muhtemel sebeplerini gösteriyor.

  Mialon “Boşanma bu sebeplerden ziyade insanların karakteristiklerinden de kaynaklanıyor olabilir” ifadesini kullandı. Tabi ki her şeyin bir istisnası bulunuyor. 81 yaşındaki İngiliz aktris Joan Collins 2000 yılında kendinden 32 yaş daha küçük olan tiyatro yapımcısı Percy Gibson ile evlendi. Gazeteciler tarafından yaş farkından dolayı endişe duyup duymadığı sorulan Collins “Eğer ölürse yapabileceğim bir şey yok” ifadesini kullandı.
  Flagellum Dei and Sürmenaj like this.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Kendimden 30 yaş küçük bir kadın ile evlenebilecek kadar param olursa önemi yok tabi
  Çupakabra, Bunu Beğendi.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bence yaş farkı önemlidir. Erkek kadından büyük olmalı her zaman.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş