Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Eski eşe ikinci bir şans

  Eski eşe ikinci bir şans

  Op. Dr. Gökçen Erdoğan eski eşle tekrar bir araya gelmenin mümkün olduğunu söyledi. Peki siz eski eşinize ikinci bir şans verir miydiniz?


  Kadın Doğum ve Cinsel Terapi Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Gökçen Erdoğan boşanma sonrası aynı kişiyle evlenme konusuna değindi.

  Heraklitos ‘Aynı ırmakta iki kere yıkanılmaz’ derken istisnaları genellemenin dışında bırakmıştır diye düşünüyorum. Geçmiş zaman sorup da öğrenmek imkansız ancak öyle umuyorum ki boşandığı halde birbirini unutamayan vazgeçemeyen arayışlardan sonra bulamayışlarda eskinin kıymetine varan yoran yorulan ve nihayetinde limanını özleyenler Heraklitos’un iltimasından paylarını almışlardır. Herkesi sevsen herkesle sevişilmez herkesle sevişsen herkes sevilmez malum.

  Eski eşe geri dönmek

  Bizim toplumumuz zaman zaman türlü baskıyla ‘içten gelen’i yeniden içe yollayan ve dışa vurumuna engel olan bir toplum bu da toplumsal bir öz eleştiri olsun.

  Boşanmalar sonrası istense de yeniden bir araya gelmek cesaret işi olup çıktı. Hele de araya başka bir adam ya da kadın başka bir ten ya da ter girdiyse. Ailelerin karşı duruşu arkadaşların endişeleri komşu teyzelerin başkası yerine düşünmesi ve en önemlisi çekinme korkma gibi hisler derken daha da zorlaşıyor.

  Oysa araya başkası da girse başka sevişmelerden çıkılsa da başka kavgalarla tanışılsa ve başka kalplerde atıldıysa da mümkün dönmek eski aşka.

  Mümkün dolmak boşandığın adama ya da kadına.

  Boşandığın kişiyle yeniden evlenmenin bir de kabul gören yanları var elbette; ortak çocuklar yaş haddi ‘kocandır başında dursun’ ‘karındır ortada kalmasın’gibi çeşit çeşit yine.

  Uzman görüşüm; boşanma sonrasında kadının da erkeğin de içlerinden geldiği gibi davranmaları gerektiği yönünde. Aklı baştan atmadan ancak kalbi de taştan yapmadan düşünmeleri ve dahası harekete geçmeleri. Aklı baştan atmadan diyorum çünkü şiddet alkol kumar çözümsüz karakter uyuşmazlığı ve ihanet nedeniyle yaşanan saygının devre dışı kaldığı ve unutulmaz kötü anıların biriktirildiği boşanmalar sonrasında bir uzmanla görüşülmesi ve sağlam bir düşünme sürecinden sonra karar verilmesi dahası başka bir yola devam edilmesi çok önemli.

  İkinci bir şans

  Fındık kabuğunu doldurmayan sorunlar için biten evlilikler pire için yakılan yorganlar mutlaka hak eder ikinci bir hakkı en azından üstüne düşünmeyi. Kim ne der kaygısından sıyrılmalıdır unutulmayan sevmeler ve sevişmeler. Aynı ırmakta iki kere yıkanılır ilkinde suyun tadına gerektiği gibi varılmadıysa ve sudan çıkar çıkmaz başka sularda kirlendiyse yorulduysa kişi. Ve boşanmalar sonrası büyüdüyse insan kurtulduysa çocukluktan hatalardan. Yeniden yıkanılır ve üstelik sarmaş dolaş.

  Sudan ne almak ve suya ne vermek istediğinize bağlı. Tanıdık bir ten tanıdık güzellikleri de getirebilir beraberinde. Özlemle dolu geçen ve değer bildiren bir aradan mesafelerden sonra. hatta yerinizde olsam hazır dönmüşken başa flörtle girerim suya. Yeniden tanıyarak yeniden heyecanlanarak yeniden keşfederek tanımadık bir şeyler bularak en tanıdık yanlarda. Aynı ırmakta iki kere yıkanılır duyuralım yıkanmak isteyip tereddütle anı kaçıranlara ve içine atanlara.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yaptığı şeye bağlı.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Arkadaşlarıma da ikinci şans vermiyorum. Huylu huyundan vazgeçmez.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Eğer başlık içerisinde belirtildiği gibi; ceviz kabuğunu doldurmayacak bir sebep ise ikinci şans bence verilebilir. Ama işin içerisinde ihanet aldatma varsa. Asla ikinci şansı hak etmiyordur. Cinsiyet fark etmez benim için iki cins içinde aynı şey geçerli.

  Gerçi ben hiç bir şekilde ihaneti veya aldatmayı affedemem. Sineye çekilebilecek bir olay değil. Var ihanetten sonra devam edenler gülüyorum sadece onlara. Cinsellik üzerine kurulmuş bir aşk olmuştur benim düşüncem. Çünkü kim ihanet veya aldatmayı sineye çekebilir ki saçmalık. Bu konu da öfkeliyim biraz.
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.
  Eğer rakibin ben isem; bilmeni isterim ki ben vazgeçmeden sen asla kazanamazsın!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş