Gelin Kaynana Tüp Gecit

Oğlunu evlendiren anne aynı evde oturmak istemektedir fakat gelin oğlanı kandırmış ve ayrı ev açtırmıştır. Fakat annesi de ağır basmıştır. Ve dayanamamıştır oğlan ve annesiyle karşı karşıya bir ev de otururlar. Kayın valide bunla da yetinmez kocasının aklına girip illaki oğlunun evine her canı istediğinde girip çıkacak ve geline nispet yaparcasına evi denetleyecektir.

Aklına bir fikir gelir kayınvalidenin karşıdan karşıya köprü kurdurur. Kayın valide balkonda salına salına gezmektedir. Konu komşuya karşı bir forsu olmuştur. Gelin perde arkasından ıp hiddetlenmektedir. Artık özel hayat denen bi şeysi kalmamıştır. Kaynana zırt ta orada zurtta oradadır. Gelinle damat tam baş başa kalacakken kayınvalide yatak odası kapısını çalmakta bizde tuz kalmamışta içme suyumuza kanalizasyon karışmışta gibi sudan bahanelerle rahatsız etmektedir. Süt çocuğu damat annesini kırmak istememekte ama bu durumdan rahatsız olmaktadır. Gelin artık dayanamaz özel hayatın kalmaması üzerine gelin gece yarısı köprünün kendinden taraftaki iplerini keser. Sabah bir uyanır kaynana köprünün yerinde yeller esmekte hatta köprü rüzgarla uçmaktadır. Bunu gören kaynana ç sinirlenir ve bu işe ciddi bir çözüm arar.

Ve ve işte o andır şimşek çakar beyninde aniden. Tamam der kendi kendine işte işte şimdi gösteriririm ben size. Murtaza murtaza diye dolanır evin içinde kocası koşar hanım noldu murtaza lazım der kaynana hanım murtaza kim ya senin amcanın oğlu demirci murtaza ee nolmuş ona der adam. Karşıki eve tüp geçit yaptıracam diye tutturur kaynana.

Bunlardan bi haber gelin evinde yayılmış en güzel en nadide kıyafetlerini giymiş kendine bir gayfe pişirmiş içmektedir. Zabah zabah seda sayan izleyen gelin. Bir ses duyar cama fırlar. Balkonuna bir şeyler uzatıldığını görür. Bu ne noliyi diye sorar. Bişey yok der kaynana hemen gocası mıstanı arar mıstan bizim eve bişiyler uzatıyorlar hemicine balkonumuza der. Mıstan bişiy yok anam tüp geçit istiyoda der. Gelin bişey anlamamıştır.

Ve kaynana yapacağını yapar tüp geçidi zıng diye demirden kurduruverir. Artık sabah demez akşam demez gece uykum kaçtı demez soluğu gelinle damadın yanında alır...

VE SONUÇ

HİKAYE DEĞİL GERCEKTİR