Evlilik bir insanın hayatında verdiği ve vereceği en büyük kararların başındadır ve büyük sorumluluk isteyen bir müessesedir.
Elbette ki her insan mutlu ve bir ömür boyu sürecek bir evililik ister ve nikah masasında da bu istek doğrultusunda ”evet” der ve imza atar.
evliliğinizin gidişatını ve mutluluğunu düşünmenizi sağlayacak bir fırsat sunuyor ve sizleri evlilik testine davet ediyoruz.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

AŞIK olmak sevmek ve sonunda evlenmek. Hiç tanımadığınız tereddüt ettiğiniz erkekle bir ömür geçirmek. Kolaymış gibi görünüyor ama evlilik aslında zoru başarmak. Tanıdığınız insan bir anda yabancı gibi görünebilir ya da değişebilir. Sürekli birlikte olmanın yarattığı sorunlarınız da olabilir. Ama siz bunları düşünmeyip gerçeklerden kaçma yolunu tercih ettiyseniz artık düşünmenin zamanı geldi.
* Bütün işleri bölüşüyor musunuz yoksa hepsini yalnız başına ikinizden biri mi yapıyor? Eğer paylaşıyorsanız işleri neye göre paylaştığınıza bir bakın.
* İnsanlara tanışmanızı nasıl anlatıyorsunuz? Anlatırken hâlâ heyecanlanıyor musunuz?
* Eşinizi kıskanıp eşyalarını kontrol ediyor musunuz yani onu gözlemliyor musunuz?
* Hiç sizinle sadece siz istiyorsunuz diye sevişti mi (kendisi istemeden)?
* Size kendi hayallerinden ilerde yapmak istediklerinden hiç bahsetti mi?
* Planları ya da finansal hesapları kim yapar? Hep birbirinize mi yüklersiniz yoksa masa başına oturup birlikte mi hesaplarsınız?
* Her zaman yanınızda olmasını ister miydiniz? Aynı işyerinde çalışmak gibi…
* Akşam işten eve dönerken eşinizi göreceğiniz için seviniyor musunuz yoksa nasıl yemek hazırlayacağınızı mı düşünüyorsunuz?
n Eğer evlendiğiniz güne geri dönme şansınız olsaydı neleri değiştirirdiniz?
* Aynı şeyler için mi endişeleniyorsunuz zevkleriniz aynı mı?
* Eşinizle restoranda otururken yaşlı bir çift gördüğünüzde onların yaşına geldiğinizde de birlikte olacağınızı düşünüyor musunuz?
* Evlenerek hayallerinizden vazgeçtiğinizi her şeyi ardınızda bıraktığınızı düşünüyor musunuz?
* Evliliğin sevdiğinizle birlikte bir şeyler başarmak olduğuna inanıyor musunuz?
ÇIKAN cevaplardan dolayı paniğe kapılmayın. Yapacağınız tek şey eşinizi karşınıza alıp konuşmak ve onun düşüncelerini öğrenmek. Eğer cevaplar size evliliğinizin ne kadar mükemmel olduğunu hatırlattıysa güzel ve romantik bir gece hazırlayın ve eşinize sürpriz yapın. İlişkinizin değerini bilin çünkü her evli çift sizin gibi değil!