”Evliliğim kötü gidiyor” diyip hayıflanarak oturmak yerine bir an önce kalkıp evliliğiniz için mücadele etmeniz geremiyor mu?

Unutmayın ki sorunlar hayatımızın bir parçası eğer ki bu dünyaya gelirken payımıza düşen hayatı yaşamak istiyorsak şayet o sorunlara çözüm bulmalıyız
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Konuşun
Bu işe yaramaktadır ilişkiniz anlamlı diyaloga dayanmalıdır. Eşinizle önemli sorunları konuşabildiğiniz sürece evlilikle ilgili sorunların yüzde 99″undan kaçınmış olursunuz. Konuşmanın neye yararı olabilir? Duygularınızı kocanızla ya da karınızla paylaşarak iletişimsizliği ve potansiyel diğer sorunları önleyebilirsiniz. Anlamlı diyaloga girmek ikinizin birbirinize yakınlaşmanızı da sağlayacaktır. Birlikte oturup konuşmaya birbirinizin lafını kesmeden özen gösterin. Konuşurken ya da dinlerken birbirinize saygı gösterin. Kendinizi birbirinizin yerine koymaya çalışın.
Uzlaşma
Sorunların çözülmesinde kullanabileceğiniz diğer bir önemli yöntem de uzlaşmadır. Sizin ve eşinizin bir soruna aynı gözle bakmayacağınız zamanlar olacaktır. Diyalog ve uzlaşma sorunların çözülmesinde kullanılabilecek en iyi yolarıdır.
Espri
Komedyen olup aile krizlerini çözmenizi kimse beklemiyor ama iyi bir espri anlayışınızın olması zor günleri kolaylıkla atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Zaman ayarlayın

Sorunu çözmek için sorun ortaya çıktıktan ve zararını hissettirdikten sonra bir araya gelmenizin bir yararı olmayacaktır. Sık sık oturup konuşun dışarı çıkıp kahve için buluşup sorunları konuşabileceğiniz bir zaman ayarlamaya çalışın. Böylece sorunun ortaya çıktığı gün bu konuda konuşmaya çoktan başlamış olacaksınız.

Takımı Kuvvetlendirin
İlişkinizi kuvvetlendirmek için elinizden geleni yapın. Takım olursanız tek başınıza hiçbir konuyu tasa etmenize gerek kalmayacağını unutmayın. Böylece her sorunu birlikte göğüslemiş olacaksınız.
Her ne kadar sorunsuz olamasakta dileriz ki evliliğinizde ve hayatınızın her anında sorunlara yerinde ve zamanında çözümler bulursunuz.