Kır Düğünü Nedir - Kır Düğünü Hakkında - Kır Düğünü Nedir Nasıl Olmalıdır

Kır Düğünü

Kır Düğünü Nedir ? Kır düğünü açık havada kokteyl şeklinde ve hafif müzik eşliğinde yapılan evlenme törenlerinden biridir.Ülkemizde sayısı gittikçe artmakta olan kır düğünü yazları süsleyen vazgeçilmezlerdendir.

Kır düğünü açık havada kokteyl şeklinde ve hafif müzik eşliğinde yapılan evlenme törenlerinden biridir.Ülkemizde sayısı gittikçe artmakta olan kır düğünü yazları süsleyen vazgeçilmezlerdendir.

Kır düğünlerinin tarihini incelediğimizde eskiden daha çok zengin kedim tarafından yapılırken artık orta kesim tarafından da uygulanabilmektedir.Bunun sebebi gittikçe artan düğün organizasyon şirketleridir. Bu şirketler uygun rekabet ortamında kır düğünlerini gayet ucuza getirmektedir.

Kır düğünlerinde diğer salon ve ev düğünlerinden farklı olarak müzik arka plandadır.Müzik sadece kulağa hitap edecek şekilde kısık ve hafiftir.Müzikteki amaç ortamın gerginliğini almak ve mutluluk getirmektir.Kır düğünlerinde tercihe göre kokteyl şeklinde düzenlenebildiği gibi salondaki gibi masa ve sandalye sistemi de kurulabilmektedir.

Kır düğünleri yaz döneminde çok şık ve eğlencelidir.Eğer kır düğünü düzenlemek istiyorsanız düğünün gerçekleşeceği tarih civarındaki hava raporlarına göz atmalı ve iyi değerlendirmelisiniz. Aksi takdirde çok güzel olabilecek olan kır düğünü çileye dönüşebilir.

Sonuç olarak eğer bütçeniz el veriyor ve konuk sayınız fazla değilse kır düğünü yapmak sizi için unutulmaz bir evlilik töreni olabilir.