Evlenirken Unutulan Küçük Eşyalar

Evlenirken her şeyinizin tam olduğunu düşünürsünüz. Eksik kalmamıştır artık. Ama gelin görün ki eksikler evlendikten sonra kendini göstermeye başlar. Sonra bir de bakmışsınız ufak tefek ama en gerekli şeyleri unutmuşsunuz. Bunlar da çoğunlukla mutfak gereçleridir zaten. O yüzden evlenecek çiftlere bir hatırlatma olsun bu yazımız. Çevremde gördüğüm eksiklerden bir hatırlatma yazısı yapayım dedim sizler için. Yeni evlenen arkadaşlarım sağolsun bu konuda bana fazlaca malzeme verdiler. Evet ilk olarak unutulan mutfak gerecimiz; kesme tahtası. Kesme tahtası nedense herkesin aklından uçmuş gitmiş. Ama siz artık unutmazsınız herhalde!

Diğer unutulan mutfak gerecine geldi sıra. Şişe açacağı! İtiraf edin bunu siz de unutmuştunuz değil mi? Şişe açacağı tahmin edemeyeceğiniz kadar çok lazım olabiliyor aklınızda bulunsun.

Çok lazım olan ama unutulan diğer gerecimizi ise tahmin edelim bakalım! Ya durun söylüyorum: Nihale! Tencerenin altına koyacak bir şey bulmak için çırpınan çok arkadaşım oldu emin olun. Kesinlikle unutulmaması gereken bir gereç.

"Süzgeç" çok nadir unutlan bir gereç. Ama hatırlatmadan geçmek istemedim.

Evet evlenmeden önce iyi düşünün taşının. Küçük ama gerekli gereçleri atlamayın. Bunlar size belki bir fikir verebilir diye düşündüm. Evet listenizi gözden geçirmeyi unutmayın!