Düğün Müziği

Düğün merasimi için üç ana müzik teması seçmeniz istenecektir. Gelin ve damadın giriş şarkısıDüğün Müziği ilk dans ve pasta için seçilecek şarkılar. Bunun yanı sıra bütün gece çalınacak parçalara karar vermek yerine düğün merasiminiz için nasıl bir ambians tercih ettiğinizi DJinize veya müzik grubunuza bildirmeniz yeterli olacaktır. Profesyonel bir müzik organizasyon şirketine gittiğinizde size ilk soracakları soru misafirlerinizin profili olacaktır. Gençlerin ağırlıklı olduğu bir düğünde gençlere hitap edecek dans müzikleri tercih edilirkenDüğün Müziği Karadeniz yöresinden misafirleriniz varsa kemençe eşliğinde Karadeniz müziklerine yer vermek isteyebilirsiniz. Düğün yapmayı düşündüğünüz mekanda size iyi bir DJ veya müzik grubu bulmanız konusunda yardımcı olacaklardır. Size sadece önerilen parçalardan seçimi yapmak kalacak. Yine de düğün öncesinde nasıl bir müzik tercih ettiğinizi belirmenizde yarar var. Kokteyllerde klasikDüğün Müziği dans zamanında Batı müziği veya pop müzik tercih edebilirsiniz. DavulDüğün Müziği zurna eşliğinde Türk müziği mi tercih ediyorsunuz? Yoksa Karadeniz yörelerinden parçalarDüğün Müziği veya Çerkez müziğiDüğün Müziği yöresel müziklerDüğün Müziği Roman havasıDüğün Müziği Kafkas oyunu arasında tercih mi yapacaksınız?

Açılış/Kokteyl Müziği: Davetliler gelmeye başladığındaDüğün Müziği gelin ve damat sahneye çıkmadan önce genellikle enstrümantal müzik tercih edilir. Bir keman grubu ile misafirlerinizi hoş bir atmosferde de karşılayabilirsiniz.

Giriş Müziği: Nikah anı yaklaştığında salonda müziğin sesi kısılır; barko gösterisi yapılacaksa barkovizyondan gelin ve damadın eski fotoğraflarından anılar devreye girer. Barko gösterisi biter bitmez yüksek sesle giriş müziği çalmaya başlar. İşte davetlileri heyecanlandıran ve herkesin bakışları arasında salona gireceğiniz an.

İlk Dans: Nikah merasimi tamamlandıktan sonra ilk dans müziği başlar. Gelin ve damat evlilik hayatlarının ilk dansını etmek üzere sahneye çıkarlar. İşte böyle romantik bir ana uygun müzik seçmek de önemli...İlk dans bittikten sonra tebrik merasimi başlayacağı için fonda sakin bir müzik çalınır. Tüm bu detaylarla tek tek ilgilenmenize gerek yokDüğün Müziği sadece DJ inizin bu konuda tecrübeli olduğuna emin olun! Tebrik ve takı merasimi bittikten sonra konukları sahneye almak için slow veya çok eğlenceli hızlı müziklerle giriş yapabilirsiniz. Misafirlerinizi sahneye davet etmeyi ve onlarla birlikte dans etmeyi ihmal etmeyin!

Pasta Müziği: Pasta sahneye çıkarken romantik parçalar değilDüğün Müziği daha keyifli şarkılar gözde. Pasta kesiminden sonra tekrar dans etmek isterseniz ona göre ayrıca bir romantik parça daha seçebilirsiniz.Düğün Müziği