Erkek arkadaşımla evlenmek istiyoruz ailem izin vermiyor. Ablamdan önce evlenemeyeceğimi söylüyorlar.


Merhaba Güzin Abla ben 21 yaşında Almanya’da yaşayan genç bir kızım. Yaklaşık iki senedir mutlu bir ilişkim var.
Erkek arkadaşım 24 yaşında. Birbirimizi çok iyi tanıdığımıza inanıyoruz ve evlenmek istiyoruz. Fakat ailem karşı çıkıyor.
Ben bu konuda karar verecek olgunlukta olduğumu düşünüyorum ama annem evlenmemi istemiyor.
Hep ablamdan önce evlenemeyeceğimi söylüyorlardı zaten. Aslında ben de ondan önce evleneceğim demiyorum. Ablam birkaç haftaya kadar nişanlanıyor. Ben sadece bu arada ailelerin tanışmasını istiyorum.
Annemi ikna etmeyi bir türlü başaramadım.
Annem ablamın mesleği olmadığı için evlenmesine karşıydı. Ablam sırf annem istediği için çalışmaya başladı yıl sonuna doğru da evlenmeyi düşünüyor.
Benimse bir mesleğim var ve çalışıyorum. Okulum da bitti. Ayrıca erkek arkadaşım da çalışıyor. Bizim için hiçbir sorun yok. Ben onunla çok mutluyum ve hep mutlu olacağımdan eminim.
Annem babamla evliliğinde çok sorun yaşadığı için korkuyor olabilir. Ben baba sevgisi görmedim. Annemle babamın evliliğinden çok büyük dersler aldım ve benim de öyle bir evliliğim olmaması için doğru birini seçmek istedim. Seçtim de.
Beni çok düşünen seven mutlu eden yanında huzur bulduğum bir erkek arkadaşım var. Aradığım her şeyi onda buldum ve onu kaybetmek istemiyorum. O da beni çok seviyor biliyorum. Kimse anlamıyor beni...

Rumuz: Lütfen yardım et

Her şeyden önce annenin senin ve ablanın meslek sahibi olmadan kendi ayaklarınız üzerinde durmayı başarmadan evlenmenizi istememesini çok iyi anlıyorum. Annenizi takdir ettim.
O kendi yaşadıklarından çok iyi ders almış biri. Sizin de aynı şeyleri yaşamanızı istemiyor besbelli.
Ablanın önce evlenmesi konusu da yeni bir şey değil anlaşılan ailede bu böyle kararlaştırılmış.
Ablan şunun şurasında beş-altı ay içinde evlenecek demek ki neden bu kadar sabırsızlanıyorsun?
İki yıldır birlikteyseniz ailelerin tanışmasını birkaç ay daha bekleyebilirsiniz değil mi? Hem belki ablanın düğünü de bahane olur.
Umarım her şey yolunda gider ve mutluluğu bulursun.