Fibroblast yöntemi cildi 10 yaş gençleştiriyor

Fibroblast hücre gençleştirme yöntemi ciltte meydana gelen genel yaşlanma etkilerini gidererek cildin 10 yaş daha gençleşmesini sağlıyor.

Uzm. Dr. Yüksel Oltulu “fibroblast hücre gençleştirme yöntemi” hakkında bilgi verdi. Dr. Oltulu “Yıllar geçtikçe cildin elastikiyetini ve canlılığını sağlayan kollajen ve elastin gibi proteinlerinin üretimi doğal olarak giderek azalır. Üretimdeki bu azalmaya bağlı olarak ciltte kırışıklıklar sarkmalar cilt renginde lekelenmeler ve matlaşma meydana gelir. Fibroblast hücre gençleştirme yöntemi ile cildiniz kendi hücrelerinizle gençleşiyor.
Fibroblast hücre gençleştirme tekniği sayesinde kendi hücreniz çoğaltılarak özel enjeksiyon teknikleri ile cildinize enjekte edilir böylece dokunun eski canlılık parlaklık ve sıkılığını kazanması sağlanır” diye konuştu.
Biyopsi en az güneş gören bölgeden alınır

Uzm. Dr. Yüksel Oltulu şu bilgileri verdi: “Fibroblast hücresini içeren doku biyopsisi vücudumuzda en az güneş gören bölge olan kulak arkası yada nadiren ön kolun iç yüzeyinden lokal anestezi ile alınır. İşlem bölgesinde iz kalmaması açısından ve kılsız alan olduğu için kulak arkası daha çok tercih edilen bölgedir. Alınan biyopsi laboratuvarlara gönderilir. Hücrenin çoğaltılması işlemi laboratuvar şartlarında ve 4 haftada tamamlanır. Çoğaltılma işlemi gerçekleştirilen hücreler 3 seans halinde 4-6 hafta arayla uygulanmaya başlanır. Her uygulama sırasında hastaya 20-40 milyon arası fibroblast hücresi insülün enjektörü ile istenen alana verilir. İşlem tamamlandığında hastaya yaklaşık 100-120 milyon fibroblast hücresi verilmiş olacaktır. Verilen bu miktarla istenen düzelme hacim ve iyileşme sağlanır.”
Fibroblast hücre gençleştirmenin cildin gençleşmesi istenilen yüz boyun dekolte el gibi farklı bölgelerine rahatlıkla uygulandığını söyleyen Dr. Yüksel Oltulu “Fibroblast diğer anti-aging uygulamalarına göre etkisi çok daha uzun sürelidir. Ayrıca kişinin kendi hücresi kullanıldığından doğal bir yöntem olup yan etkisi yoktur. Bu yöntem Avrupa ve Amerika’da birçok ünlü tarafından uygulanmaktadır” şeklinde konuştu.