Liposuction zayıflama yöntemi değildir

Liposuctionın en iyi; vücudunda orantısız bir yağ birikimi olan insanlarda sonuç verdiğini belirten Op. Dr. Mustafa Karaca "Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir" dedi.


Liposuction küçük delikler yoluyla ciltle kas arasındaki yağ dokusunun içine ince kanüllerle girilerek o bölgedeki yağın vakum aracılığıyla dışarı çekilmesidir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Karaca merak edilen konulardan biri olan liposuction ameliyatının nasıl ve kimlere uygulandığı hakkında bilgiler verdi.

Cilt ve yumuşak dokuların sıkılaşmasını sağlar

Liposuctionın uygulanmaya başlandığı günden beri birçok aşama kaydettiğini vurgulayan Estetik ve Cerrahi Plastik Uzmanı Op. Dr. Mustafa Karaca "Kanamayı azaltmak yağı daha kolay parçalayıp almak için yağın özel solüsyonlarla önce şişirilmesi gerektiği öğrenildi. Bu kanamasız bir şekilde ve çok daha fazla yağ almamızı sağladı. Daha sonra lazer ve ultrasonic dalgalarla yağın parçalanıp dışarı çekilmesi teknikleri ortaya çıktı. Yağın üzerindeki cilt ve yumuşak dokuların bir miktar sıkılaşmasını sağlamak gibi avantajları var" dedi.

Hangi bölgelere uygulanır

Liposuctionın teorik olarak deri ve kas arasında yağ olan her yere uygulanabildiğini söyleyen Karaca göbek bel meme sırt gıdık basen kalça diz içleri ve kolların en çok ugulanan bölgeler olduğunu belirtti.
Liposuction ile ilgili tüm merak ettikleriniz İZLE:
Liposuctionın bir zayıflama yöntemi olmadığını belirten Dr. Karaca "Liposuction şişman ve vücudunun her bölgesinden zayıflamaya ihtiyacı olanlara uygulanabilecek bir yöntem değildir. En iyi sonuç vücuduyla orantısız bir yağ birikimi olan insanlarda görülür. Ergenliği geçmiş yetişkin yaşlarda uygulanır. Geniş bir alana uygulanacak liposuction operasyonunda 7 litreden fazla yağ çekilecekse yıpratıcı bir ameliyat olabilir. Sağlık durumunun çok iyi olması gerekir. Kalp şeker hastalığı gibi sorunu olan insanlarla agresif bir liposuction yapılması uygun olmayabilir" dedi.