Karın germe ile dümdüz bir karna kavuşun

Herhangi bir yaş sınırının olmadığı karın germe ameliyatıyla hayalini kurduğunuz dümdüz ve gergin bir karna kavuşmak mümkün.
Karın germe ameliyatı kimlere yapılır? Herhangi bir yaş sınırı var mıdır? Ameliyattan önce ya da sonra nelere dikkat edilmesi gerekir? Editörümüz Buse Demirkır Kadınvekadın okurları için tüm bu soruların cevabını Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Karaca'dan aldı.

Karın germe ameliyatı sadece o bölgedeki yağ fazlalığı olduğunda değil karın bölgesinde bir doku sarkması ya da kaslar arasında bir ayrışma varsa yapılır. Sadece bir yağ fazlalığı var ama deri sarkması yoksa bu kişilerde liposuctionın yeterli etkiyi sağladığını belirten Op. Dr. Karaca "Ama bir doku fazlalığı ve sarkma varsa ya da doğum gibi bir sebeple karın kasları arası fazlaca ayrıştıysa ve karın içi organlar buradan dışarıya fıtıklaşıyorsa bu iki durumun tek tedavisi karın germe ameliyatıdır" dedi.

Daha gergin bir karın

Karın germe ameliyatı ile hem doku fazlalığının alındığını hem de bu sırada birbirinden ayrışmış olan kaslarının ortada birbirine sağlamca dikerek yaklaştırıldığını söyleyen Op. Dr. Karaca "Böylece hem belin daralması hem karın içi organların dışarı fıtıklaşmasının engellenmesi hem daha düz bir karın duvarı hem de daha gergin bir karın cildi elde edebiliyoruz" şeklinde konuştu.

Op. Dr. Mustafa Karaca: Karın germe ameliyatını anlattı İZLE:

Nelere dikkat edilmeli

Karın germede bir yaş sınırının olmadığını dile getiren Op. Dr. Karaca sözlerini şöyle tamamladı:
"Sadece buradan söylenmesi gereken; karın germe ameliyatından sonra en az 1 yıl hamile kalınması önerilmiyor. Çünkü hamilelik daha fazla cilt gerektiren bir şey. Biz de karın germede fazla cildi alıyoruz. Bunun dışında sigara kullanımı yine bize engel. Sigaranın en az 2 hafta hatta en iyisi en az 1 ay bırakılmasında fayda var."

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]