Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Thumbs up Burun Şekliniz Karakterinizi Yansıtıyor  Burun şekliniz karakterinizi yansıtıyor


  Yüzümüzdeki her noktanın insan karakteriyle ilgili belli bir anlamı var.

  Burnun en göz önünde olan organlarımızdan biri olduğunu dile getiren uzmanlar aynı zamanda burun tipinin insanın kişiliğini de ele verebildiğini belirtiyorlar.

  Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Bahadır Baykal konuyla ilgili olarak yatığı açıklamada “Tarih boyunca yüz yapısıyla insan karakterinin ilişkili olduğu düşünülmüş hatta geçmiş dönemlerde özellikle erkeklerin burun yapısı liderlik gerektiren görevlerde önemli bir referans kabul edilmiştir” dedi. Yüzümüzdeki her noktanın insan karakteriyle ilgili belli bir anlamı bulunduğunu dile getiren Baykal “Alnı geniş olanlar entelektüel iri gözlüler açık sözlü küçük çenesi olanlar da uysal oluyor. Kepçe kulaklı olanlar konuşkankenalt dudağı büyük olanlar da miskin…

  Peki yüzümüzdeki en dikkat çekici organ olan burnumuz acaba karakterimizi nasıl ele veriyor? Bu konuyla ilgili araştırmacıların üzerinde fikir birliğine vardığı nokta geniş burnun kendine güven ve sosyal bir yapıya dar burnun ise kontrolcü ve garantici bir kişiliğe işaret ettiği…

  Geniş ama düz bir burnun sosyal olduğu kadar kararsızlığı vurguladığı kemerli ve iri burnun ise idealistliğe lider olma isteğine vurgu yaptığını söyleyebiliriz.

  Aynı şekilde düşük burun ucu olan kişilerin iletişim kurabilme yetenekleri üst düzeydeyken yuvarlak burun yapısı parasal başarı ve tasarrufa düşkünlüğe işaret eder” diye konuştu.Burun estetik ameliyatlarının estetik yüz ameliyatları arasında en sık yapılan operasyonlar olduğunu anlatan Dr. Baykal daha sonra şunları söyledi; “Sokaklarda cafeler de birbirine benzeyen yüzlere baktıkça estetiğin farklılık değil benzerlikler getirmeye başladığını görüyoruz.

  Estetik sizi bir başkasına benzetmemeli farklılaştırmalı. Burun estetiği ile daha güzel bir burna kavuşmak pek çok cerrah veya kişi için yeterli olabilir ancak burnun yüzdeki karakteristik yapısını yüz harmonisine uyarlamak ve karakteristiğini bozmadan estetik dokunuşu tamamlanmak şartaksi halde ifadesiz bir yüz görünümü ortaya çıkıyor ki bu durum estetiğin ruhuna aykırı.

  Asistanlık sürecimizden beri burnun anatomisinifizyolojisini ve estetik dokunuş için gerekli cerrahi yöntemleri öğrendik.

  Ancak cerrahi felsefeyi burnun yüzdeki karakteristik ifadesini inceleyen doğu kültüründe ‘ilm-i sima’ diye bilinen fizyonomi ile bir araya getirmek karakteristik burun estetiğinin olmazsa olmazı.

  KALKIK BURUN

  Kendine güven ve yeni fikirlere açık olma halinin yanı sıra karşı cins için çekici oldukları kabul edilir. Para kazanma odaklı değildirler. Samimi cömert ve açık kalpli ama kimi zaman da bir o kadar inatçıdırlar...

  İstemedikleri bir şeyi onlara asla yaptıramazsınız. Cambridge Düşesi Kate Middleton. kalkık burunlu yüzün iyi örneklerden biri...

  UZUN VE DÜZ BURUN

  Yunan burnu diye tanımlayabileceğimiz bu burun şekli dünyada yüzde 3 oranında nadir olarak görülür. Disiplinli dürüst sadık ve güvenilir bir karaktere işaret eder. Mevcut koşullar ne olursa olsun başarılı duruşu severler. Hayatlarında hedefledikleri her işte başarı odaklıdırlar. Beren Saat’in burun yapısı örnek olarak gösterebilirim.

  ŞAHİN BURUN

  Bu tip insanlar genellikle sıra dışı ve asi olma eğilimindedir. Onlar için diğer insanların ne düşündüğü önemli değildir.

  Hayatı günahıyla sevabıyla kendi inandıkları doğrularla sürdürürler. Barbara Streisand ve Kenan İmirzalıoğlu bu tip burna sahip ünlülere örnek olarak verilebilir.

  AŞAĞI DOĞRU EĞİMLİ BURUN

  Aşağı doğru eğimli burun kökten uca kadar aşağı yönlü bir eğim çizer. Bu tip burna sahip olanlar mükemmeliyetçi olduğu kadar şüphecidirler.Seçim yaparken oldukça zorlanırlar. Zorluklar karşısında pes etmeyi sevmezler bu burna sahip olan ünlülere örnek olarak Prens William ve Tarkan verilebilir.

  GENİŞ BURUN

  Geniş burunlular kendi halinde duygusal ve spontan tepkilerinin abartılı olduğu kararsız kişilerdir.Bu kişilerin oldukça geniş hobi ve ilgi alanları vardır.Sosyaldırlarkolayca arkadaş edinebilirdostluklar kurabilir.eğerburun delikleri de genişse cömert olurlardaha özgür yaşama meylederler.Ülkemizde Orhan Gencebay’ın dünyada ise Sarah Jessica Parker’ın burnu.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Küçük burunlar neymiş. 1 (26)

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı Bengisu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Küçük burunlar neymiş. 1 (26)
  Onlar lacivertmiş. Ne idiğü belirsiz yani.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Aldım aynayı burnumu inceliyorum.
  Allah belanı vermeye kızım ne hale getirdin beni.
  Burnumun ucu kalkıkmış benim bu arada.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş