Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Ameliyatsız Zayıflama - Soğuk Lipoliz

  Soğuk Lipoliz Nedir:

  Yağ aldırma zahmetine gerek yok.


  İstenmeyen bölgesel yağlar bayan erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki eskiye oranla oturarak masa başında yapılan işler arttıkça bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır.

  Bu konuda en son teknoloji ise ‘Soğuk Lipoliz Yöntemi’. Bu yöntem bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır. Vücutta istenmeyen yağ birikimi olan bölgelerdeki yağları belirli dereceye kadar etraftaki diğer dokulara zarar vermeden soğutarak zarlarını eritip vücudun çöpçü hücreleri olan makrofajlar tarafından emilerek yok edilmesi esasına dayanan bir vücut biçimlendirilme yöntemidir (tedavisidir).

  CRYO E ACTION ( Soğuk lipoliz ) yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale gelerek onların yokolmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman dermatolojide “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apoptoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir.

  Cryolipoliz ( Soğuk lipoliz ) cihazı ile yağ hücreleri hedef alınarak yağ tabakasının bulunduğu bölgeler soğuk aracılığıyla parçalanır. Yağ hücreleri soğuğun etkisiyle daralıp büzülünce lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır.

  Cryolipoliz ve Cryo Elektroforez uygulama alanları

  Liposuction yöntemine karşı serin bir alternatif


  Cryo-lipoliz ( Soğuk lipoliz ) yağ hücrelerini dondurarak onların işlevsiz hale gelmesini sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. “Kulağa gerçek olamayacak kadar hoş geliyor değil mi? Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman dermatolojide “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apoptoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir. Cryolipoliz ( Soğuk lipoliz ) cihazı ile yağ hücreleri hedef alınarak yağ tabakasının bulunduğu bölgeler soğuk aracılığıyla parçalanır. Yağ hücreleri soğuğun etkisiyle daralıp büzülünce lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır.

  •Cerrahi müdahale gerektirmeyen bir uygulamadır.
  •Lipoliz diğer adıyla yağ parçalanmasını tetiklemek için yağ hücrelerini dondurur ve lenfatik sistem tarafından atılmalarını sağlar.
  •Tedavi esnasında 8’e 12 cm boyutunda disk şeklinde bir cihaz doğrudan cilde uygulanır.

  •Bu cihaz uygulama bölgesine yerleştirildikten hemen sonra aktif olarak çalışmaya başlar ve etkisini giderek arttırır.
  •Cihaz yerleştirildikten 5 ila 20 dk içersinde 4 ℃ soğuklukta yağ parçalayıcı etkisini göstermeye başlar.
  •Diğer dokulara zarar vermez.

  •Apoptotik yağ hücrelerinin ölmesini sağlar.
  •Doğal olarak meydana gelen bir iltihaplanma süreci sonrasında ölü yağ hücreleri vücuttan atılır ve yağ tabakasında incelme olur

  •Sinirler kas dokusu ve kemiklerin etrafındaki yağ dokusunu azaltan zararsız bir uygulamadır.•Yağ tabakasının yoğun olarak bulunduğu bölgelerde daha etkilidir.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Sıkça Sorulan Sorular & Cevapları
  1. Cyro E Action cihazının Cryolipoliz işlevi:
  Yağ azaltımında yeni ve serin bir yöntem.
  Vücudun hedeflenen noktalarında etkili ve verimli bir şekilde yağ azaltımını sağlayan gözle görülür ve çarpıcı sonuçlar veren ve cildin doğal görünümünü yeniden kazandıran yeni ve non-invazif bir uygulama. Bu yöntemi diğerlerinden farklı kılan şey yağ hücrelerini hedef alan ve yok eden ileri soğutma teknolojisine sahip oluşu. Bu non-invazif prosedür iğne anstezi ağrı dindirici ilaçlar ya da ensizyon gibi yöntemler içermez ayrıca uygulamadan hemen sonra günlük yaşama dönülür.

  2. Cyro E Action Teknolojisi Nedir?
  Bu sistemin dayandığı teknoloji Cryolipoliz TM olarak adlandırılmaktadır ve dünyaca ünlü Harvard Tıp Fakültesi dermatologlarından Dr. Dieter Manstein ile Massachusetts General Hospital Boston’da görev yapan Dr. R. Rox Anderson tarafından geliştirilmiştir. Araştırmaları yağ hücrelerinin soğuğa diğer çevre dokulardan daha duyarlı olduğunu göstermiştir. Bu da cilde zarar vermeden yağ dokularının güvenli bir şekilde yok edileceğini göstermiştir. Bu keşif non-invazif Cryo E Action cihazının geliştirilmesine olanak sağlamıştır.

  3. CRYO E ACTION Uygulaması Sizin İçin Ne Derece Uygun?

  Cryo E Action Uygulaması için en uygun adaylar nispeten düzgün bir fiziğe sahip ancak diyet ya da spor yaparak eritilemeyen orta büyüklükte yağ kütlelerine sahip olan insanlardır. Eğer yağ tabakasının kalın olduğu belirgin bölgelerde bir incelme elde etmek istiyorsanız ve cerrahi müdahale gerektirmeyen bir sistem arayışı içindeyseniz böyle bir uygulamayı tercih edebilirsiniz. Klinik çalışmalar tedavi için uygun hastalarda yağ katmanlarının azaldığını diğer invazif yöntemlerin aksine herhangi bir acı ağrı ya da uzun iyileşme süreleri içermediğini göstermiştir. Tedavi edilen noktalarda gözle görülür bir ilerleme kaydedilir ve doğal görünümlü bir incelme elde dilir. Klinik çalışmalarda bu uyulama yüzlerce kişinin üzerinde denenmiş ve olumlu sonuçlar elde edilmiştir.

  4. CRYO E ACTION Sistemi Nasıl Uygulanır?
  Uygulama süresince non-invazif bir aplikatör hedef yağ hücrelerini sistemli bir şekilde soğutur ve onları yok eder.

  5. Yağ Hücrelerine Ne olur?
  Yağ hücrelerinin soğuğa maruz kalması onların sistematik bir şekilde kendi kendilerini yok etmelerini sağlar ve yağ katmanlarında giderek artan bir incelme meydana gelir. Tedavi edilen bölgelerdeki yağ hücreleri ****bolizma aracılığıyla vücuttan dışarı atılır.

  6. Uygulama sonrası yaygın görülen etkiler nelerdir?

  Uygulama hiçbir cerrahi müdahaleye gerek bırakmaz ve kişi günlük yaşamına hemen geri dönebilir. Tedavi edilen bölgede birkaç dakika ila birkaç saat süren kızarıklık oluşumu görülebilir. Bazı bölgelerde morartılar meydana gelebilir ancak bunlar birkaç hafta içinde kaybolacaktır. Çoğu hastada tedavi edilen bölgede bir ila sekiz hafta kadar sürebilen geçici bir hissizlik duygusu meydana gelebilir.

  7. CYRO E ACTION Uygulaması Ağrılı Bir İşlem Midir?
  Uygulama pek çok hasta için rahat ve konforludur. Klinik denemelerde çoğu hasta için anestezi ve/veya acı dindirici ilaçların kullanımına gerek duyulmamıştır. Uygulama sonrasında insanlar rahat bir şekilde kitap okuyabilir diz üstü bilgisayarlarında çalışma yapabilir müzik dinleyebilir ya da dinlenebilirler.

  8. Uygulama Ne Kadar Sürer?

  Uygulama tedavi edilen bölgenin boyutu da dikkate alındığında 30 dakika ila 1 saat kadar sürmektedir.

  9. Uygulama Sonrası Günlük Yaşama Hemen Dönülebilir Mi?
  Uygulama sonrası kişi aynı gün normal yaşamına dönebilir. Çalışabilir ya da spor yapabilir.

  10. Ne Kadar Zaman Sonra Sonuç Almaya Başlanır?

  İki-Üç CRYO E ACTION uygulamasının ardından iki ila dört aya kadar gözle görülür bir incelme elde edilir. Kişi daha sonra doktorunu ziyaret ederek kaydedilen ilerlemeler hakkında görüş alabilir ve ek bir uygulamaya ihtiyaç duyulup duyulmadığı konusunda karar verilebilir.

  11. Elde Edilen Sonuçların Kalıcığı Ne Kadardır?
  CRYO E ACTION uygulamasından en az altı ay sonrasına kadar kalıcı sonuçlar devam eder. Uygulama sonrası soğuğa maruz kalan hücreler yavaş yavaş kendilerini yok etmeye başlar ve ****bolizma aracılığıyla vücuttan atılırlar. Liposuction gibi invazif yöntemlerle vücuttan atılan yağ hücrelerinin eski yerlerine geri dönme hızı daha yüksektir ancak CRYO E ACTION uygulamasından sonra yok olan yağ hücreleri çok daha uzun bir süre yeniden oluşmayacaktır.

  12. CRYO E ACTION Uygulamasını Diğerlerinden Ayıran Nedir?
  Uygulamadaki kontrollü soğutma sistemi sadece yağ hücrelerini hedef alır ve yok eder. Lazer radyofrekans ultrason gibi diğer yöntemler yağ dokularını etkiledikleri gibi civar dokuları da etkileyebilir ve zarar verebilir. Ancak böyle bir durum Cryolipoliz yönteminde meydana gelmez.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş