Deniz mevsiminde özellikle selülitten arınma liposuction karın germe meme küçültme ve dikleştirme ameliyatları kadınların ilgi odağı haline geldi.

Yaz mevsinin girmesiyle beraber estetik görünümüne önem veren ve kış aylarında yoğun iş temposunda çalışanlar estetik operasyonlara yoğun ilgi göstermeye başladı. Yazın yapılabilen estetik operasyonlar hakkında Estetik Koçu Dr. Alp Mamak bilgi verdi.

Liposuction yaz aylarında yoğun igi görüyor
Kış aylarında işlerin ve alınan eğitimlerin yoğunluğundan dolayı estetik operasyonlara zaman bulamayan kadınlar özellikle yaz aylarında operasyonlara büyük bir ilgi gösteriyor. Yaz mevsiminde özellikle güneş görecek bölgelere hiçbir tıbbi müdahale önerilmiyor. En yoğun ilgi ise liposuction’a geliyor.

Liposuction ameliyatından sonra denize girmek için en az 2 hafta geçmesi gerekiyor. Estetik koçu Dr. Alp Mamak tatile çıkmadan önce bu operasyonu yaptırmak isteyenlerin en az 4 hafta önce işlemlere başlaması gerektiğini söylüyor. Karın germe ve meme operasyonları ise bunu takip eden diğer operasyonlar.

Yakın zamana kadar insanların anladığı kırışma ve sarkmaydı. Bunu yanı sıra botoks ya da germe ameliyatları yapılıyordu. Oysa yaşlanma dediğimiz dolu bir balonun havasının kaçması gibi; doku kaybı. Dolayısıyla bir hastayı gerdiğiniz zaman o yaşlı ve gergin oluyor kaybolan şeyi yerine koymanız gerekiyor. Bu da yağ enjekte edilerek yapılmakta.

Yapılacak cerrahi işlemin türü yaklaşık süresi iyileşme süreci ve riskler ameliyat öncesi hastaya ayrıntılı olarak anlatılıyor.

Erkekler için estetik artık tabu değil
Ünlü ya da ünsüz artık erkekler de estetik operasyona sıcak bakıyor. Artık erkekler de göz kenarlarındaki kırışıklıkları önemsemekte fazla yağlarını büyük burnunu hatta ince bacaklarını sorun edip bunları düzeltmeye çalışıyor. Dr.Alp Mamak’ın estetik operasyon yaptıran hastaların arasında en çok iş adamları yönetici avukat doktor ve sanatçılar geliyor.

Burun düzeltme yağ aldırma saç ektirme kırışıklılar meme küçültülmesi ve kas astırma; erkeklerin en fazla yaptırdığı operasyonlar arasında yer almakta.


Alıntıdır!