Ameliyat sonrası dönemde size önerilen şekilde burun spreylerinizi ve gerekli görülürse antibiyotik ilaçlarınızı düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. İstirahat döneminde yatarken başınız yüksek konumda olmalıdır. Özellikle burun bölgesine su teması olmamasını önermekle birlikte duş yapmanızda sakınca olmadığını belirtmekte fayda vardır. Ameliyat sonrasında burun özerindeki ateli 7. günde flaster bandajı ise 10-12. günlerde çıkartıyoruz. Özellikle nefes alma sorunu olan hastalarda burundan sağlıklı nefes alma işlevi ortalama 2-3 hafta içinde başlayacaktır. Burun içinde oluşan kabuklar ameliyat esnasında yerleştirilen dikiş materyalleri kontroller esnasında temizleneceği için hastanın ya da hekiminiz dışındaki kişiler tarafından temizlenmesi uygun olmayacaktır.

Atel ve flaster alındıktan sonra iyileşme periyodu devam edeceği için özellikle ilk 1-1.5 aylık periyotda burnunuzu olası darbe ve travmalardan korumanız gerekecektir. Bu dönem içerisinde numaralı gözlük veya güneş gözlüğü kullanmanızı da önermiyoruz.

Ameliyatdan sonraki ilk 10 günlük periyotda özellikle güneşten korunmanızı öneriyoruz. Olası en ufak sorunda veya kafanıza takılan her hususda hekiminize başvurmanız gerekmektedir.