Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Burun Estetiği - Burun Estetiği Yaptıracağım - Burun Estetiği Hakkında - Burun -

  Burun Estetiği (Rinoplasty ya da nazoplasti) en sık yapılan estetik ameliyatlardandır. Burunda travmalara baglı olarak ya da kendiliğinden oluşmuş sekil bozukluklarının düzeltilmesi işlemidir. Bu işlem yapılırken mutlaka burnun solunum yolunun en iyi hale getirilmesi istenir. Operasyonu mutlaka genel anestezi ile yapmaktayım. Süre yaklaşık 2 saattir.

  Rinoplasti ameliyatının burnun erişkin ebatlara ulaşmış olduğu 18 yaşından sonra yapılması tercih edilir. Ameliyat öncesi dijital görüntü üzerinde çalışılarak elde edilmesi amaçlanacak şekil tespit edilmeye çalışılır. Bunun hem hastanın isteklerinin cerrah tarafından anlaşılması hem de cerrahın nasıl bir burun yapmaya çalısacağının hasta tarafından anlaşılması gibi faydaları vardır.

  Ameliyat sonrası hastanede bir gece kalınması tavsiye edilir. Konulacak son derece hafif tamponlar hastaneden çıkmadan birkaç saat önce alınır. Alçı 7-10. günlerde alınır. Kabul edilebilir düzeyde iyileşme ve iş güce dönüş 15. günden sonra başlar.

  Daha fazla detay için ameliyat öncesi ve sonrasına ilişkin notlara göz atabilirsiniz. 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ameliyat Öncesi:
  • Sigara içiyorsanız mümkünse 15 gün önceden kesiniz. Bu durum gerek alacağınız genel anestezi nedeniyle akciğerlerinizi zora sokmayacak gerek de yaranızın iyileşmesine faydalı olacaktır.
  • Ameliyat öncesi 15 gün ve sonrası 15 gün Aspirin ve muadili ilaçlar almayınız. Gerekirse başka ağrı kesiciler kullanınız. Aspirin alımı gerek ameliyat sırasında fazla kan kaybına gerek de ameliyat sonrası kendiliğinden kanamalara neden olabilir.
  • Altı saat öncesinden itibaren yeme ve içmeyi kesiniz.
  • Grip nezle öksürük ateş halsizlik vb durumunuz varsa doktorunuza bildiriniz. Ameliyatınızın ertelenmesi gerekebilir.
  • Adet görüyor olmanız ameliyatınızın ertelenmesini gerektirmeyebilir. Ama doktorunuza bildirmenizde fayda vardır.
  Ameliyat Sonrası:
  • Ameliyattan uyanır uyanmaz ilk ağrı kesiciniz yapılır ve daha sonraki dönemde de gerektikçe devam edilir. Bu ameliyattan sonra çok fazla ağrı beklenmez.
  • Ameliyat sonrası 6 saat ayağı kalkılmaması gerekir. İlk kalkışta aniden ayağı kalkmanız halinde başınız dönebilir gözünüz kararabilir. Kendinizi iyi hissederken bir süre oturduktan sonra kolunuza giren birisi yardımı ile ayağı kalkınız.
  • Bulantı ve kusma olabilir ameliyat sırasında ve sonrası genizden olan kanamanın farkında olunarak ya da olunmadan yutulmasına bağlı olarak midede biriken kan kusma ile dışarı çıkabilir. Ya da aynı gün ya da bir gün sonra siyah renkli bir ishal tarzında gelebilir. Bu durumlar normaldir korkacak bir şey yoktur.
  • Ameliyattan 6 saat geçtikten sonra bulantınız da yoksa su içerek azar azar bir şeyler yeyip içmeye başlayabilirsiniz. Ameliyat sonrası ilk günlerde sulu gıda önerilir. Sert gıdaların çiğnenmesi burnunuza zarar verebilir. 15 gün sonra normal gıdaya geçilebilir.
  • Burnunuzdaki hafif tampon ağrı vermeksizin genellikle ertesi sabah alınır. Dikişler ve alçı 5-7 günlerde alınır.. Alçı alındıktan sonra konacak flaster de ilaveten 5-10 arası duracaktır.
  • Ameliyat sonrası 15 gün süre ile yüksek yastıkta yatmaya çalışınız ve baş aşağı yere eğilmeyiniz. Mümkünse sağa sola değil düz olarak (yüz yukarı) yatınız.
  • Hızlı hareket etmeyiniz merdivenleri yavaş çıkınız. (Tansiyonunuz artmasın ve burun kanaması olmasın diye)
  • Sıcak içeceklerden kaçınınız (15 gün süre ile)
  • Burnunuza darbe almaktan kaçınınız. İstenmeyen bir darbe sonrası ya da kendiliğinden bir kanama olması halinde sakin olunuz. Başınız yüksekte olacak şekilde yatağa uzanıp bekleyiniz. Bu şekilde kanamaların büyük çoğunluğu durur. 5 dakika sonra kanamanın durmaması halinde doktorunuzu arayınız.
  • Burnunuza su çekmek ve sümkürmek ameliyattan 15 gün sonra serbesttir. Bundan önce burnunuzu açmaya çalışmayınız kapalı olması normaldir. Burnunuz daha sonra aylar içinde giderek açılacaktır.
  • Burun dışı bölgede oluşan şişlik göz kapaklarında belirgin olacaktır. 2-3 gün içinde hızla artıp 3'üncü günden sonra şişlik yanaklara inerek azalmaya başlar ve 5-6 gün içinde büyük çoğunluğu iner.
  • Gözlük takmaktan kaçınmanız gereken süre uygulanan tekniğe bağlı olarak değişmekle birlikte burun sırtı kemik işlemleri yapılmış olanlarda birkaç ay süre ile (ideal olarak 6 ay) takılmaması tavsiye edilir.
  • Burun ucu ve burun kökünde daha belirgin olan şişlik aylar içinde giderek inecektir.


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Burun Estetiği Ne Kadara Mal Olur ? Burun Estetiği Nerede Yaptırmalıyım ? Burun Estetiği Zararları Yararları Burun Estetiği Ne Kadar Tutar ? Burun Estetiği Ne Kadar Sürer : Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İhtiyacı olan yaptırsın ama iyi doktor seçmeliler. Zira eskisinden daha kötü olma ihtimali de var.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yaptırmak isteyenlere kolay gelsin. Ben korkarım canım kıymetlidir:lanetli kraliçe:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş