Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart G-20 zirvesi resmen başladı


  Kasım 15 2015

  Cumhurbaşkanı Erdoğan İŞ20 ve EMEK20 oturumunda konuştu

  G20 zirvesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İŞ20 ve EMEK20 oturumunda yaptığı zirve ile resmen başladı. Erdoğan konuşmasında iş dünyasına “Ben de işverenlere tavsiye ediyorum. Biraz az kazanın kazandıklarınızı dar gelirli insanlarla paylaşın.” şeklinde tavsiyede bulundu.

  İşte Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları…

  “Etkin ekonomi ve istidam politikalarının uygulanabilmesi için işçi işveren arasında güçlü bir sosyal diyaloğun tesis edilmesi şarttır. Bunun G-20 çerçevesinde başarılabilmiş olması sevincidir. Türkiye güçlü sürdürülebilir ve dengeli büyümeye kapsayıcılığı da dâhil ettik.”

  “Büyüme sadece rakamlardan ibaret değildir. Büyümenin kalitesi ve niteliği de önemlidir. Toplumdaki tüm kesimlerin refah artışından pay almaları gerekiyor. Biz kapsayıcılığı daha fazla kaliteli istihdam oluşturulması eşitsizliklerin giderilmesi olarak görüyoruz.”

  “Sizler de İş20 ve Emek20 olarak yaptığınız çalışmalarda kapsayıcı büyümeyi benimseyerek G20′ye katkılarınızı sundunuz. Alın terini kutsal gören emeğin karşılığının zamanında verilmesini emreden bir medeniyetin mensupları olarak bu konu bizim için çok önemli. Türkiye olarak başarılı sonuçlar elde ettiğimizi ifade etmek isterim. Asgari ücrette ve ortalama ücretlerde ciddi artışlar kaydettik.”

  “Finansal para akışı kobilerin en ihtiyacı olan yerlerde kesilmiş oluyor. KOBİ’ler gençlere kadınlara istihdam sağlayan iş sahipleridir. Özellikle kadınların daha az güvenli işleri var. İki tane eylem hedefimiz var. Bunlardan biri dünyaya bağlantıyı sağlamak.”

  İŞ ADAMLARINA “AZ KAZANIN” TAVSİYESİ

  “Asgari ücret bir taban belirlenir. Herhangi bir işveren kalkıp da 3 bin lira verince kimse ona neden 2 bin lira maaş veriyorsun demez. Ben de iş verenlere tavsiye ediyorum. Biraz az kazanın kazandıklaşrınızı dar gelirlilerle paylaşın. Neden? Paylaşımcı anlayışı egemen kılalım.”

  “Türkiyede faiz oranları yüksektir. Batıda faiz oranları düşük. Bizde yüzde 15′i bulan faiz oranları var. Paranın maliyetini düşürmek lazım. Paranın maliyetini düşürmediğimiz sürece ne genç iş adamı bulabiliriz ne de genç iş kadını bulabiliriz.”

  “Fakat bir adımı atmamız gerekiyor. İşçi sendikalarının dayanışması büyük önem arz ediyor. Israrla üzerinde durduğum nokta KOBİ’ler noktasında KOBİ’ler büyük yatırımları teşvik edecektir. KOBİ’lerin teşvik edilmesi KOBİ’lerin geliştirilmesi başta ülkem olmak üzere tüm dünyada önem arz ediyor diye düşünüyorum. ”


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Acaba kendisi dediğini yapıyor mu? Kazandığını halkıyla paylaşıyor mu?


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş